Primera Jant Önerisi Verebilir misiniz?

Nissan marka araçlar için Jant konuları ve Lastik seçimleriniz.
Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: İlaç Mümessili

Primera Jant Önerisi Verebilir misiniz?

Mesajgönderen 1.burak » 20 May 2014, 21:01

P11-144 Primera'mın uzun zamandır ertelediğim, hatta bijon aralığından dolayı nefret ederek yıldığım jant konusunu bu yaz halletmeye karar verdim.. Artık üzerindeki lastiklerde "beni değiştir" demeye başladığı için bu kararı aldım.. :) Araç üzerinde 185/65/15 lastikler vardı.. Bunları 195/65/15 olarak değiştim daha önceden.. Tabi yanak kısmı büyüdüğü için özellikle arka davlumbaz içini lastik daha fazla doldurdu.. Şu anda yüklüyken bile herhangibir sürtme yapmıyor.. Üst sınırım bu ölçü olacak şekilde jant çapını 16 yapmayı düşünüyorum.. Oldukça uygun şekilde, eş dost vasıtasıyla 205/55/16 yazlık ve kışlık olmak üzere iki set lastik edindim.. Aracın orjinal jant ebatları (6J 4x114,3 ET45) 16 jantıda buldukmu olay tamamdır.. J değeri var, ET değeri var, hepsinden önce 114,3 bijon aralığında jant bulmak var.. Mağdur durumdayım.. :) Bu noktada da foruma başvurayım dedim.. Daha önceden belki bu ebatlarda jant kullanan veya halen kullanmakta olan, model, fiyat, vs.. konularda fikir verebilecek herkesten yardım bekliyorum..

Aracım bu;

Resim

İlk tercihim;

-PDW 9012
Resim
Resim
Resim
Resim

İkinci tercihim;

-RAYS/VOLK TE37

Alttaki fotoğraf (205/50/15)
Resim

Üçüncü tercihim;
-ADVAN RG2
-ADVAN 5671
Bu jant aslında 17 ve üzeri olduğunda daha güzel duruyor..
16'da çokta iyi olacağını sanmıyorum..

Resim

Alttaki fotoğraf 17"
Resim

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Re: Primera Jant Önerisi Verebilir misiniz?

Mesajgönderen FelixCrail » 20 May 2014, 21:48

bence ilk tercihin güzel. ama güzel bir lastik ebatı seçmelisin. ilk resimdeki araçta lastikler jantı tamamlamış ama clio üstündeki lastik jantı kötü göstermiş yanakların kalınlığı ve bombeli olmasından dolayı.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
1.burak
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: İlaç Mümessili

Mesajgönderen 1.burak » 20 May 2014, 23:47

Ne yazikki benimde lastiklerin yanaklari fazla duracaktir.. 205/55/16 olacagi icin.. Aile fertleride araci kullandigindan yanagi fazla daraltmayi dusunmuyorum.. İlk fotograftaki G20'nin jantlar 17 gibi duruyor.. Yanagi daha dar kullanmis mecburen.. Kesinlikle goruntu guzel ama konfor malesef olmayacaktir..

Kullanıcı avatarı
ibrahimucan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: makina muhendisi
İletişim:

Mesajgönderen ibrahimucan » 19 May 2016, 13:10

nissan primeraya en ideali 205/50/r16 lastik ve jant takımı oluyor. birde kısa helezon yay takıldımı o iş tamam

“Nissan Lastik - Jant” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı