Tanışma

Forumu kullanmaya başlamadan önce burada kendinizi tanıtınız
Kullanıcı avatarı
fedem
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: eğitimci

Tanışma

Mesajgönderen fedem » 18 Mar 2017, 23:06

Nissan Micra Sahibiyim. Samsun'dan iştirak ettim. Herkese merhaba.

2004 Nissan Micra K12 1,2 80HP aracımın OKSİJEN SENSÖRÜNÜ nereden bulabilirim.
Parça kodu:226AO-AX000 Selam ve saygılar.

Kullanıcı avatarı
fuse
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: kamuda görevli

Re: Tanışma

Mesajgönderen fuse » 19 Mar 2017, 10:11

Merabalar aramıza hoş geldiniz.Oksijen sensörünün arazalı olduğuna emin misiniz. Arızayı kesinleştirdinizmi. Aracınızın bu şekilde parça araması olumlu sonuç vermez. Motor numarası gerekir. Size bir link veriyorum oadan aratabilirsiniz." ngk ürün bulucu "yazıp aracınızın marka ve modelini yazıp aratın. Veya motor kodunu ve kaç kw olduğunu yazın yardımcı olurum. (Beygir gücü değil kw)

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Primera
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen Memcos48 » 19 Mar 2017, 16:16

Merhaba hoşgeldiniz. İyi forumlar.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
fuse
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: kamuda görevli

Mesajgönderen fuse » 19 Mar 2017, 17:12

Değerli kardeşim yarım yamalak araştırdım.Alttaki linki kopyala karşına çıkar
.https://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-a ... 8036/Kolay gelsin.

Otomobiller >
Lambda sensörleri Nissan >
Micra III litre: 1.2kW: 59Model: 06.2005 - 06.2010Motor kodu: CG12DE
OZA603-N2

Tip:OZA603-N2
Stock No.:0012
Ayrıntılar

Kablo sayısı:4Montaj uzunluğu:271Motor kodu: CG12DEA_NTK_031.jpg

Kullanıcı avatarı
fedem
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: eğitimci

Mesajgönderen fedem » 19 Mar 2017, 20:34

Sayın Fuse, öncelikle verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. 2004 Model NİSSAN MİCRA Tekna 1,2 59kw otomatik vites aracımı Yetkili Nissan servisine götürdüm. Sorunum şuydu: otomobilimi çok sarsıntılı çalışıyordu viteste ve geri vitese attığımda sarsıntı dahada artıyor motorun çalışması dengesizleşiyordu. Yetkili nissan servisi Müşteri temsilcisi bana aracınızın arızasını 250 TL tespit ederiz. Ben de bakımını siz yapın arıza tespiti ücretide bakımın içinde olsun dedim. Kabul ettiler. Bakım olarak yağ ve filitreleri değiştirdiler ve arızayı tespit ettiler 500TL ücret ödedim. Arızanın neden kaynaklandığını sorduğumda aracınızın oksijen sensörü ve gazkelebeği sensörü arızalı dediler. Tarafıma arıza parça kodları ve ücretini içeren bir belge verdiler.
Arızalar:
1-OKSİJEN SENSÖRÜ PARÇA KODU:226AO-AX000 Fiatı:864,78TL,
2-GAZKELEBEK SENSÖRÜ Parça kodu:16119-AX00C Fiyatı:4143,01TL. ayrıca iki sensörün takılması için 200TL olmak üzere
TOPLAM:5,207.79TL fiyat çıkardılar.
Bu fiyata yaptıramayacağımı söyledim. Arabamı aldım Samsun Sanayisinde özel bir nissan tamirhanesine gittim. Aracımın gaz kelebeğini 150 TL. ye temizlettim. Sorun çözülmedi. Konvertör çok kirlenmiş tamir edelim dedi. 250 TL ye eksozcuya tamir ettirdi. sorun giderilmedi. Sarsıntı devem etti. Usta bunun suboplarında sorun var sarsıntı ordan kaynaklanıyor silindir üst kapağını sökmek gerekir dedi. Ben de sökün dedim. Subopları değiştiririm 1100TL daha alırım dedi. Bende kabul ettim. Kapak sökülünce suboplardan 1 tanesinin kararmış olduğunu ve burdan kaçırıyor subopların değişmesi gerektiğini söyledi. Arıza giderilecekse değiştir dedim. Ertesi gün usta beni arayarak aracın hazır dedi. Aracı almaya gittim çalıştırdım. Sarsıntı gitmiş arıza onarılmıştı. Oradan ayrıldıktan kısa bir süre sonra arıza lambası yandı. Fakat motor çok rahat çalışıyordu, sorunsuzdu. Ustayı aradım durumu söyledim. Lambanın yanmasının hiçbir önemi yok onu bir ara uğra gideririz. Henüz daha uğramadım. OKSİJEN sensörünü ve gaz kelebek sensörünü değiştirmeye gerek var mı? bu nedenle arıyorum. Verdiğiniz adres ngk distiribitörlerini arayıp bu sensörlerin fiyatını soracağım. Bu sensörler değişirse arıza lambası sönermi? onu araştırıyorum. Servisin verdiği parça kodlarını girerek bu sensörleri nereden bulabileceğimi öğrenmek istiyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Selam ve Saygılarımla. Fevzi 19.03.2017

“Tanışma Bölümü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 37 misafir

oto anahtarı