ikizlerotoservis dolandırıcı

Forumu kullanmaya başlamadan önce burada kendinizi tanıtınız
Kullanıcı avatarı
ajanblue
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

ikizlerotoservis dolandırıcı

Mesajgönderen ajanblue » 21 Haz 2018, 20:21

p0335 arızası için aracımı nissan özel servisi olan ikizlere bıraktım..Öncelikle marş dişlisi kaçırdığı için onu yapacaklarını belirttiler..ne kadar tutar dedim 200 ü geçmez dediler neyse yapın dedim ..gelen fatura 980 tl..fatura detayı 280 tl marş onarım , 300 tl işçilik ,400 tl beyin tamiri..Telefonla kendilerini aradım..Marş motoru olmadan da bunu çözebileceklerini bana ekstradan neden 280 tl maliyet oluşturduklarını sordum..Ancak karşıdaki vatandaş bağırıp çağırmaya başladı ..istifini bozmadım...sanayiye gittim ikitellideki altın dinamoya yaptırmışlar marşımı maliyeti en fazla kömür bile değişse 140 dediler..Bende altın dinamonun faturasını görmek istedim vermediler..Beyin tamir olmuş dediler onun faturası yok yine sanayideki beyinci ; sana giydirmişler ufak bir kablo sorunu vardır beyinde sorun yoktur dedi..Bunun üzerine kendilerinden detaylı fatura istedim ve bunu ödeyeceğimi belirttim..Karşıdaki vatandaş hakarete tehdite başladı ..aracımı vermeyeceğimi beni darp edeceğini filan söyledi..telefonda belirttiğine göre bu kişiler 300 işçilik ücreti yanında her parçadan da işçilik ücreti alıyormuşlarda filan falan fakat bana söylenen 100 tl arıza tespit ücreti eğer araç tamir olmazsa ; 300+parça fiyatı eğer tamir olursa..Aracımı gasp ettiler siz sakın bu tuzağa düşmeyin!!!

"İkizler Oto Servis"

E-5 Yanyol Üzeri, Gümüşpala Mah. Gündüzler Plaza No:9 Avcılar / İSTANBUL

Telf : 0212 593 65 65 Faks : 0212 593 65 99

info@ikizlerotoservis.com

Kullanıcı avatarı
ajanblue
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek:

Re: ikizlerotoservis dolandırıcı

Mesajgönderen ajanblue » 24 Haz 2018, 09:49

aracım yolda giderken stop etti.Arıza kontrolu yaptığımda p0335 crank sensor A hatası aldım.Önce sanayiden crank sensörü alıp değiştirerek problemi çözmeye çalıştım; problem çözülmeyince netten nissan özel servisi olduğunu iddia eden ikizlerotoservis ten önder adlı kişiyle görüştüm.Bana verdiği fiyat 100 tl arıza tespit ücreti(aracı yaptırmayacaksam),300 tl + parça bedeli (aracımı yaptıracaksam).Cekici cağırıp aracı kendisine teslim ettim.Ofiste yarım saat kadar oturduk..Aracımın başında hüseyin,bir usta ve tanımadığım bir şahis işlem yapıyorlardı..ben kameradan izliyorum bu arada..bir ara yanlarına gittim..Hüseyin :" usta arıza koduna bakalım dedi" usta: gerek yok şimdi dedi..gördüğüm kadarıyla bujileri kontrol ediyor ama araç ateşleme yapmıyordu..Yanlarına gidince usta :"hüseyin marş tamir olacak.. siz ofise çıkın konuşun " dedi..Ofise çıktık önder ,hüseyin ben birlikteyiz..Hüseyin marş tamir olacak dedi..Önder yaptırın o zaman dedi..Ben :" marş kodunu bana söyleyin bir fiyatına bakayım" dedim..önder,marşı sök getir dedi hüseyine..10 dk sonra hüseyin marşla geldi ..siz ne kadar ücrete yaptıracaksınız dedim 200 tl maksimum dedi önder..o zaman işlerim yoğundu git gel uğraşamazdım birde sanayide 130-150 arası işçilik dahil fiyat almıştım..ok dedim siz yaptırın..önder sonra çıktı ..bende hüseyine aracımdaki sorunları anlattım..Hüseyin biz seni arayacaz deyip telefonumu aldı ve oradan ayrıldım..İşlerim dolayısyla 3 gün kendilerine dönemedim..onlarda beni hiç aramadılar ..perşembe günü önderi arayıp marş ne oldu dedim..eğer yaptırmadıysanız gidip sanayide yaptırayım..önder :"usta sanayiye yaptırmaya gitti dedi..marş motorum gelmeden önce çalışıyordu sadece dişli kaçırıyordu ..Bunun arızayla ilgisi ne? ben onu sonra yaptıracaktım deyince önder yükseldi..bağırmaya çığırmaya başladı..birşey demeden telefonu kapadım..5 dk sonra önder aradı marş dün yapılmış usta beyindeki bir arızadan şüpheleniyor sanayiye kontrole gitti dedi..10-15 dk sonrada bana whatsuptan 980 tl lik kağıdı atıp aracını gelip alabilirsin dedi.280 tl marş rektefiye,300 tl arıza tespit,400 tl beyin tamiri ve adaptasyon..(aracıma orjinal nissan yazılımı dışında yazılım atılamıyor ve sanayide bu cihaz mevcut değil)Sanayiye gittim ,Önder bana öncesinde marşın selenoidi yapılacak demişti ..bobinciye gittim ve fiyat aldım selenoid 80 tl , kömür değişirse ki değişip değişmediğini söylemiyor önder+50 tl toplamda 130 tl dedi..Beyinci de beyin tamir olmaz en fazla tesisatta bir kopma vardır oraya lehim yapılır ufak bir işçilik ücreti alınır dedi..Buna istisnaden önderi aradım marşın nerede yapıldığını ne kadar tuttuğunu hangi parçaların değiştiğini sordum ..Bana ikitelli altın dinamoda yapıldığını derin adıyla kayıt açıldığını söyledi ..Bana bunları neden sorduğumu amacımı bildiğini benim kötü niyetli olduğumu söyleyerek yükseldi bağırıp çağırmaya hakarete,ofisine çağırıp darp etmekle ,aracıma zarar vermekle ,ücret ödesem dahi aracı vermemekle(gasp etmekle) ,aracımı gasp ettiği her gün için otopark ücreti ilave etmekle vb tehditler savurup durdu..onla muhatap olmadığımı ve mahkemede görüşeceğimi belirtip telefonu kapadım..

“Tanışma Bölümü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı