K11 tekleme sorunu

Forumu kullanmaya başlamadan önce burada kendinizi tanıtınız
Kullanıcı avatarı
ilkeresen
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: İşçi

K11 tekleme sorunu

Mesajgönderen ilkeresen » 31 May 2019, 18:16

Herkese merhaba

97 k11 benzin otomatik micra sahibiyim. Yaklaşık 6 yıldır kullanıyoruz. Son 1 haftadır araçla seyir halindeyken devir aniden düşüyor gaz yemeyip tekliyor sanki benzin bitmiş gibi. Motor stop etmiyor.

Birkaç ustaya sordum hepsi ayrı bişey söyledi şanzıman diyen de var benzin pompası diyen de. birinin fiyatı 200 TL diğerinin kapısı 8.000 TL den açılıyor. Daha önce şanzıman sorunlarından dolayı şanzıman değişikliği yaptım. o dönem 5000 gibi bir rakama yırttık. Cvt arızalarında şanzıman uyarı ışığı sürekli olarak yanıp sönüyor ve kendini korumaya alıyor(muş). Şimdiki sorunda hiç şanzıman arıza lambası yanmadı.

Neyse. Daha önce aynı sorunu yaşayıpta deneyimlerini paylaşmak isteyenlere selam olsun

Kullanıcı avatarı
Seyfi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Sivil havacılık

Re: K11 tekleme sorunu

Mesajgönderen Seyfi » 25 Eyl 2019, 02:46

Selam arkadaşım. Bende de 97 otomatik micra var. Bir ay oldu alalı. Bendede aynı sorun var. Seyir halinde birden gaz kesiyor ve devir düşüyor. Lpg li olduğu için servis bakmdı. Nissan ustası bulduk gaz kelebeği değişcek dedi. Kimi 3.500 tl kimi 1000tl dedi. Başka bi ustaya baktırdm kelebeğin sağlam dedi ve catlak jonta ve hortumları sonrda bujileri yeniledi ama sorun düzelmedi. Anlaşılan nissanda bu sorun kronik. Tam olarak anlayan ustada olsa gam yemiycem hepsi vatandaşı soymanın derdinde. Yazık japon teknolojisi dedik tırt çıktı. İlk ve son nissan arabam olacak.

Kullanıcı avatarı
Seyfi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Sivil havacılık

Mesajgönderen Seyfi » 17 Şub 2020, 02:01

Merhaba arkadaşlar. Aylar önce yazdığım tekleme ve gaz kesme sorununu ucuz yollu ve temiz bisekilde hallettim çok şükür. Aynı sorunu yaşayan olursa seve seve yardımcı olabilirim.

Kullanıcı avatarı
İlhan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Özel sektör

Mesajgönderen İlhan » 27 Eyl 2022, 10:53

Seyfi kardeşim merhaba. 1997 otomatik micra aracım var. Tekleme sorunu bendede var.arac hareket halindeyken hiç sikinti yok. Fakat kırmızı ışıkta durunca başlıyor teklemeye. Araba duracak gibi oluyor. Ara gaz verince biraz toparlıyor kendini. Arada birde araç hareket halindeyken stop ediyor düşük hızda. Birde bazen ilk calistirmada araç boğuluyor gibi oluyor. O zaman teklemeye başlıyor. Hafif siyah duman atınca rahatlıyor araç.bogaz kelebeğin temizlettim ama pek bir fark olmadı. Nasıl bir çözüm yolu buldun. Yardımcı olursan sevinirim

“Tanışma Bölümü” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı