P11 LPG Dönüşüm ve Marka

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
zmsakarya
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: Grafik Ajans

P11 LPG Dönüşüm ve Marka

Mesajgönderen zmsakarya » 21 Tem 2013, 01:54

Merhaba,
İnşallah yarın ilk Nissan'ıma kavuşuyorum. 97 Primera 1.6 SLX, sanıyorum P11 olarak geçiyor. Benzin ve LPG yakıt sarfiyatını yazabilecek arkadaş umarım vardır. Bir diğer merak ettiğim husus hangi marka LPG sistemini taktırmalıyım ve İstanbul/Bağcılar bölgesinde tavsiye edeceğiniz ustalar var mıdır?

Kullanıcı avatarı
tegin
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: P11 LPG Dönüşüm ve Marka

Mesajgönderen tegin » 21 Tem 2013, 12:00

Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız sürüşler diliyorum.

LPG sistemi için, hızlı enjektörlere sahip bir kit seçmeniz gerekir.
Örnek vermem gerekirse;
Lovato Easy Fast ; enjektör hızı yavaştır. (enjektör bobin omajı 3 ohm ve yaklaşık açma-kapama hızı 4 ms ) ve benim arabada bu sistem var...memnun değilim.
Landirenzo ; Enjektörü hızlıdır. ( enjektör bobin omajı 1 ohm ve yaklaşık açma-kapama hızı 1 ms ) , kardeşimin arabasında bu var ve fişek gibi.
Üstelik her iki araba da Primera P12 2005 !

En hızlı sistemin Prins te olduğunu biliyorum fakat oldukça pahalı olduğunu duymuştum.

Zaten yedek parça olarak Enjektör fiyatından da anlayabilirsiniz... Lovato 120 TL, Landirenzo 400 TL, Prins 1150 TL.

H. Gültekin Çakar.
Osmaniye-Kadirli
Kaşkay Tekna Pack 1.5 dci J10 2012

Kullanıcı avatarı
Muhammet Murat
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen Muhammet Murat » 22 Tem 2013, 13:25

kardeşim konyalıyım atiker konyada üretiliyor çokta satıyor ama atikerden bir çok arkadaşım memnun değil ama yedek parça konusunda sıkıntı yok hemen al gülüm ver gülüm değişimi yapılıyor :) iyi düşün ve araştır derim.

Muhammet Murat Üyel
07 YS 107
KONYA / ANIT
Primera Comfort 2001 (MAZİDE KALDI)

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİSİ OLMAYAN HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK.

Kullanıcı avatarı
zmsakarya
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Grafik Ajans

Mesajgönderen zmsakarya » 23 Tem 2013, 02:54

Merhaba,
Takas yapacağım adamın kardeşi takastan caydı. Ben de servise verdiğim para ve harcadığım zamanla kaldım, konuyu takip ediyorum çok teşekkür ederim bilgiler için. Elbet bulacağım bir Nissan...

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 27 misafir

oto anahtarı