2003 Primera Visia LPG ve tekleme sorunu

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
ernesto26
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Primera
Meslek: memur

Re: 2003 PRİMERA VİSİA GAZ VE TEKLEME SORUNU

Mesajgönderen ernesto26 » 05 Eki 2013, 21:51

bugün özel wosvagen servisi gördüm yolumun üzerinde gitim anlattım 10 aydır motorda titreme rölanti de dalganma var çok yere gösterdim hepsi farklı şeyler söyledi dedim.. motorun durumuna baktı dinledi bayramdan sonra getir hemen çözeriz dedi :) kesinmi dedim evet dedi kesin ...kendinden çok emin konuştu aracın arızası sentelerde dedi gerçi sente ne onuda bilmiyorum!!! zincirle ilgili hiçbirşey demedi

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 05 Eki 2013, 21:57

ernesto26 yazdı:bugün özel wosvagen servisi gördüm yolumun üzerinde gitim anlattım 10 aydır motorda titreme rölanti de dalganma var çok yere gösterdim hepsi farklı şeyler söyledi dedim.. motorun durumuna baktı dinledi bayramdan sonra getir hemen çözeriz dedi :) kesinmi dedim evet dedi kesin ...kendinden çok emin konuştu aracın arızası sentelerde dedi gerçi sente ne onuda bilmiyorum!!! zincirle ilgili hiçbirşey demedi

Sente arızaları zincire müdahale etmeden oluşabilecek bir arıza değildir.Zincir veya silindir kapağı söktürmediyseniz kesinlikle dokundurtmayınız.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 05 Eki 2013, 22:02

VW'nin zincirli motorunda sente tek bir nedenle atlar kronik zincir uzaması. bence de elletmeyin o ustaya.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 05 Eki 2013, 23:24

hayır zincir veya silindir kapağına hiç el vurdurmadım. ustaların hepsi farklı şeyler söylüyor .. son çare aracı satışa çıkaracam..çok can sıkıcı bir şey .. 2003-2008 arası primeralarda bu kronik diyorlar son çare ustaların dediği krank devir sensörü bujiler bobinler ve son olarak rölanti sensörünü değiştireyim düzelmezse satışa çıkarayım :( makinaya bağlıyorlar arıza vermiyor!!! 7 ay önce eskişehirde arıza ışığı yandı yol üzerinde bir oto elektrikçiye girdim 30tl verdim arıza ışığını söndürdü sebebini sorduğumda önemli bir şey görünmüyor oksijen sensörü ısınmış ondan arıza lambasını yaktı dedi..

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 10 Eki 2013, 15:44

bugün oksijen sensörünü çıkarıp taktım arıza lambası yandı ekranda: Detailed info Amalfunction may have occurred in the engine control system although there is a remote chance of immediate breakdown avoid driving at high steed and go to a nissan dealer for the system to soon af possible...
yazısı çıktı . motor kontrol sistemi arızası diyor!!!!

Kullanıcı avatarı
alphanet
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen alphanet » 17 Eki 2013, 00:00

Motor ışığı sarı ise sıkıntı yok. Kontrol ettir diyor. Hata olabilir. Kırmızı ise sıkıntı var. Hiç elleme arabayı :)

2003 Nissan Primera Tekna 1.6

Kullanıcı avatarı
ahmetozturk006
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ahmetozturk006 » 19 Eki 2013, 13:19

çatalyürekli sorun büyük ihtimalle buji veya buji kablosundandır,bujilerin yeni bile olsa anlayan birine göster çünki nissanların buji numarası farklı

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 21 Eki 2013, 12:38

nihayet sorun çözüldü :) ilhami beyin tek kelime ile yazdığı sorunmuş :) bobinleri değiştirdim sorun kalmadı :) demekki usta yok ustayım diye geçinen çıraklar varmış !!! neredeyse 1 yıla yakındır gitmediğim servis kalmadı hepsi başka bir şey dedi ...son olarak yakıt aldığım opet istasyonunda çalışan pompa görevlisi aracın titremesi dikkatini çekince anlattım ... kendisi kısa süreli motor tamircisinde çalışmış kesinlikle bobinler dedi :) bobinleri değiştir arıza devam ederse 1 depo yakıt benden diye espiride yaptı.. çıkmacıdan 4 adet ateşleme bobini aldım toplam 200 lira verdim ..sorun yok :)

Kullanıcı avatarı
Efdal yılmaz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Halıcı

Re: 2003 Primera Visia LPG ve tekleme sorunu

Mesajgönderen Efdal yılmaz » 28 Oca 2016, 00:08

Benimde 2004 primera vista var motor ısınınca stop ediyor biraz soguyunca çalışıyor yada ıslak havluyu bobinlerin üstüne koyunca çalışıyor krank devir sensörünü değiştirdim arıza duzelmedi araç benzinde tekliyor lpg ye geçince tekleme yapmıyor yardımcı olabilirmisiniz.

Kullanıcı avatarı
Memcos48
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: ÖĞRETMEN

Re: 2003 Primera Visia LPG ve tekleme sorunu

Mesajgönderen Memcos48 » 12 Şub 2016, 01:24

Yukarıdaki mesajlardan hareketle ateşleme bobinlerinin kontrolü önem arzediyor.
GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı