2003 Primera Visia LPG ve tekleme sorunu

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
catalyurekli
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: memur

2003 Primera Visia LPG ve tekleme sorunu

Mesajgönderen catalyurekli » 01 Eki 2013, 13:39

MERHABA ARKADAŞLAR
ARABAMI İLK ALDIĞIMDA ÇOK HEVESLİ VE MEMNUNDUM. ARTIK ÖYLE BİR HALE GELDİM Kİ BENZİN DÖKÜP YAKASIM GELİYOR. BİR GÜN EŞİMİ DOĞUM İÇİN HASTANEYE GÖTÜRÜRKEN ARABA TEKLEMEYE ZIPLAMAYA BAŞLADI. IŞIKLARDA DURDUĞUMDA STOP ETTİ. 10 AYDIR BİR ÇARE BULAMADIK. ÖNCEDEN ARADA BİR YAPIYORDU ARTIK SÜREKLİ YAPIYOR.

-ROLENTİDE ÇALIŞIRKEN TİTRİYOR
-DEVİR GÖSTERGESİ ALÇALIP YÜKSELİYOR
-YOLDA İLERLERKEN ARABA ÖNCE KASILIYOR YANİ GAZ VERDİKÇE SANKİ YAVAŞLIYOR, SONRA BİRDEN HIZLANIYOR
-IŞIKLARDA STOP EDİYOR
-ÖNCELERİ BUNU YAPARKEN ARIZA IŞIĞI FALAN YANMIYORDU.SERVİSE GÖTÜRDÜM ARABANDA BİRŞEY YOK DEDİLER. BAŞKA USTAYA BAKTIRDIM HAVA AKIŞ METRE DEDİ DEĞİŞTİRDİM. HAVA AKIŞ METREYİ DEĞİŞTİRİNCE MOTOR ARIZA IŞIĞI YANDI VE SÖNMEDİ BAKTIRDIM HAVA KONTROL VALFİ ARIZASI GÖRÜNÜYOR. İSTANBULDAN ÇIKMA ORJİNAL VALF ALDIM TAKTIM ARIZA GENE GEÇMEDİ.

BİR İHTİMAL AKLIMA GELDİĞİ KADARIYLA ARABAYI MUAYENEYE GÖTÜRDÜĞÜMDE EGZOZ EMİSYONDAN GEÇMEDİ. USTAMA GİTTİM O DA GAZ KELEBEĞİNİ TEMİZLEDİ. NE OLDU İSE ONDAN SONRA OLDU.

SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM.
Kullanıcı avatarı
catalyurekli
NissanClubTr
NissanClubTr

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Re: 2003 PRİMERA VİSİA GAZ VE TEKLEME SORUNU

Mesajgönderen etap nissan » 01 Eki 2013, 13:47

Aracınıza öncelikle kelebek adaptasyonu yaptırın.Sorun devam ederse zincirde uzama varmı kontrol ettirin hala devam ediyorsa gaz kelebek boğazını değiştirin

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
etap nissan
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Patrol
Meslek: otomotiv

Mesajgönderen etap nissan » 01 Eki 2013, 13:51

Ayrıca antalya da ikamet ediyormuşsunuz bende antalyadayım servisimize uğrayın detaylı inceleyelim.

G.GÖNÜLTAŞ
ANTALYA

Kullanıcı avatarı
catalyurekli
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen catalyurekli » 01 Eki 2013, 14:01

Gelmesine geleceğim de ustam araba oraya kadar nasıl gelecek onu düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
ilhami
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ilhami » 02 Eki 2013, 11:33

ateşleme bobini

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

2005 NİSSAN PRİMERA RÖLANTİ DENGESİZ

Mesajgönderen ernesto26 » 03 Eki 2013, 08:53

2005 NİSSAN PRİMERA TEKNA VAR AYNI SORUNLARI YAŞIYORUM..RÖLANTİDE TİTREME DEVİR SAATİNDE DALGALANMA BAZEN ÜST DEVİRLERDE KENDİNİ KASMA OLUYOR..AMA STOP ETMİYOR BAZEN YOK DENECEK KADAR AZALIYOR BAZEN ARTIYOR ...MERSİNDE YETKİLİ SERVİSİNE GÖSTERDİM DRAYT KONTROL VALFİ DEĞİŞECEK 400 TL DEDİLER DEĞİŞTİRMEDİM. BAŞKA SERVİSE GİTTİM BU PARÇA SAĞLAM ÇALIŞIYOR DEDİLER. GRANK DEVİR SENSÖRÜ DEDİLER , PEKİ DEĞİŞİRSEK SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ DEDİM BİLEMEYİZ DEDİLER DENEME YANILMA USULÜYLE PARÇA TAKACAKLAR SORUN GEÇMEZSE PARÇAYI GERİ ALMIYORLARMIŞ.. BOĞAZ KELEBEĞİNİ 3 DEFA TEMİZLETTİM YİNE OLMADI SERVİS KESİN BİR ŞEY DEMİYOR. DENEME YANILMA USULÜYLE YAPMAK İSTİYORLAR ONUDA BEN KABUL ETMİYORUM..LÜTFEN YARDIMCI OLUN NE YAPAYIM??? KİME GÖTÜRDÜYSEM ÇÖZERİZ DEDİLER HALA ÇÖZÜLMEDİ!!! MERSİN ADANA CİVARINDA NİSSANDAN ANLAYAN İYİ BİR USTA VARMI????? AYRICA BU SORUNU YAŞAYIPTA ÇÖZÜM BULAN ARKADAŞLAR LÜTFEN BURADA PAYLAŞSINLAR

Kullanıcı avatarı
catalyurekli
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: 2005 NİSSAN PRİMERA RÖLANTİ DENGESİZ

Mesajgönderen catalyurekli » 03 Eki 2013, 15:19

ernesto26 yazdı:2005 NİSSAN PRİMERA TEKNA VAR AYNI SORUNLARI YAŞIYORUM..RÖLANTİDE TİTREME DEVİR SAATİNDE DALGALANMA BAZEN ÜST DEVİRLERDE KENDİNİ KASMA OLUYOR..AMA STOP ETMİYOR BAZEN YOK DENECEK KADAR AZALIYOR BAZEN ARTIYOR ...MERSİNDE YETKİLİ SERVİSİNE GÖSTERDİM DRAYT KONTROL VALFİ DEĞİŞECEK 400 TL DEDİLER DEĞİŞTİRMEDİM. BAŞKA SERVİSE GİTTİM BU PARÇA SAĞLAM ÇALIŞIYOR DEDİLER. GRANK DEVİR SENSÖRÜ DEDİLER , PEKİ DEĞİŞİRSEK SORUN ÇÖZÜLÜRMÜ DEDİM BİLEMEYİZ DEDİLER DENEME YANILMA USULÜYLE PARÇA TAKACAKLAR SORUN GEÇMEZSE PARÇAYI GERİ ALMIYORLARMIŞ.. BOĞAZ KELEBEĞİNİ 3 DEFA TEMİZLETTİM YİNE OLMADI SERVİS KESİN BİR ŞEY DEMİYOR. DENEME YANILMA USULÜYLE YAPMAK İSTİYORLAR ONUDA BEN KABUL ETMİYORUM..LÜTFEN YARDIMCI OLUN NE YAPAYIM??? KİME GÖTÜRDÜYSEM ÇÖZERİZ DEDİLER HALA ÇÖZÜLMEDİ!!! MERSİN ADANA CİVARINDA NİSSANDAN ANLAYAN İYİ BİR USTA VARMI????? AYRICA BU SORUNU YAŞAYIPTA ÇÖZÜM BULAN ARKADAŞLAR LÜTFEN BURADA PAYLAŞSINLAR

kardeş ben 10 aydır çözüm bulamadım. o arada bir yapıyor dediğin sorun ileride sürekli yapacak haberin olsun. Çünkü benimki artık öyle. Bu arabadan anlayan usta bulmak çok zor. Servislerinde bilgisayarda birşey çıkmıyor arabanız sağlam diyorlar. O kadar usta gezdim bir tanesi bile beceremedi. O zaman Millet ezbere usta olmuş.

Kullanıcı avatarı
alphanet
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen alphanet » 05 Eki 2013, 01:32

Arabanız LPG'li mi ?

2003 Nissan Primera Tekna 1.6

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 05 Eki 2013, 10:05

EVET LPG TAKILALI 3 YIL OLDU BENZİNDEDE YAPIYOR LPG DEDE YAPIYOR.. 10 AYDIR ÇÖZÜM BULAMAMIŞLAR BENİMDE YAKLAŞIK 10 AY OLDU YETKİLİ SERVİS DRAYT KONTROL VALFİ DEĞİŞECEK 400 TL DEDİ BAŞKA BİR YETKİLİ SERVİS HAYIR SAĞLAM ZİNCİRDEN DEDİ BAŞKA BİR SERVİS KESİNLİKLE ZİNCİR OLAMAZ DEDİ KISACASI GERÇEKTEN USTA YOK ARACIMI SEVİYORUM ELDEN ÇIKARMAK İSTEMİYORUM AYNI SORUNU YAŞAYAN BİR ARKADAŞIM KRANK DEVİR SENSÖRÜNÜ DEĞİŞTİRMİŞ SORUN HALLOLMUŞ DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE ARACIMIN TÜM PARÇALARINI YENİLEMEK İSTEMİYORUM... SON ÇARE YOLUM ANKARAYA DÜŞERSE ORADA GÖSTEREYİM DİYORUM ANLADIMKİ MERSİNDE ANLAYAN USTA YOK...LPG USTALARI BENZİNDE YAPIYORSA SORUN LPGDE DEĞİL DEYİP ÇIKIYORLAR ASLINDA SORUNUN ANA SEBEBİ LPG BENCE...BU ARABA SAYESİNDE SANIRIM EN AZ USTALAR KADAR BİLGİ SAHİBİ OLDUM :))

Kullanıcı avatarı
alphanet
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen alphanet » 05 Eki 2013, 15:10

Ben de de war sorun. Aracı benzinde hiç kullanmayın. Çalıştırdıktan sonra hiç gaz vermeden lpg'ye geçene kadar bekleyin. Lpg'ye geçince kullanın arabayı. O zaman hiç tekleme olmuyor. Ben bu şekilde hallettim. Sorun şöyle diye düşünüyorum. Aracı kullanırken benzinde gidiyor iseniz aracın sensörleri benzin hava karışımına göre ayarlıyor. Sonra gaza geçince de sapıtıyor. O yüzden hiç benzinde kullanmayın aracı. Lpg'ye geçince kullanın. Tekleme olmayacatır. İyi günler :)

2003 Nissan Primera Tekna 1.6

ernesto26
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen ernesto26 » 05 Eki 2013, 15:51

denedim yine aynı....lpg yi kapadım hep benzinde çalıştırdım yine aynı..ateşleme bobinlerini kontrol ettiler normal dediler.. zincir uzamış ise tamiri oluyormu yoksa yenisinimi almak gerekli? çok teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 05 Eki 2013, 16:10

Triger zincirinin tamiri olmaz.yenisi ile degistirilir.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı