qashqai 8 enjektör

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
sefa55
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: memur

qashqai 8 enjektör

Mesajgönderen sefa55 » 03 Ara 2014, 22:53

arkadaşlar yeni qashqai aldım. aracımı çok sevdim fakat yakıt olarak zorlayacak gibi duruyor bu yüzden lpg taktırmak istiyorum. lpg markası bakarken 8 enjektörlü ve 4 enjektörlü diye 2 çeşit olduğunu öğrendim. 8 enjektörlü olup olmadığını nerden anlarız kaç modellerde var bu sistem yardımcı olursanız çok sevinirim.. iyi akşamlar :T

Kullanıcı avatarı
delipoyraz75
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Diğer
Meslek: yay segman sanayii

Re: qashqai 8 enjektör

Mesajgönderen delipoyraz75 » 04 Ara 2014, 00:11

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanınız.
konuya yanıt alabilmeniz için öncelikle tanışma bölümünden kendinizi tanıtınız zira size yanıt gelmeyebilir saygılarımla...

not: üstadlardan önce ben yazıyorum kusuruma bakmasınlar :)

Güven ırmak
İstanbul / sancaktepe
Nıssan Vanetta cargo 2,3d

Kullanıcı avatarı
tosbega
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen tosbega » 23 Mar 2015, 11:29

şöyle söyliyeyim ustaya sordum bana gösterdi önceki arabamda 4 tane enjektör vardı buna sekiz tane takacak resminide gördüm farkı ne olur bilmiyorum ama motorun yanında 8 tane enjektör var resim olarak istersen nette olması lazım saygılar

Kullanıcı avatarı
volkantr
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen volkantr » 28 Oca 2016, 14:34

tosbega yazdı:şöyle söyliyeyim ustaya sordum bana gösterdi önceki arabamda 4 tane enjektör vardı buna sekiz tane takacak resminide gördüm farkı ne olur bilmiyorum ama motorun yanında 8 tane enjektör var resim olarak istersen nette olması lazım saygılar

merhabalar hocam bende nissan qashqai 2011 sahibi oldum yakın zamanda ve hemen lpg taktırmayı düşündüm ve araştırmalar sonucu 8 enjektörlü motorda lpg işleminin sıkıntılı olduğu izlenimini aldım.. 8 enjektörün yalnızca 4ünü kullanan, 4enjektör kullanıp diğer 4 üne emulator takıp kandıran vs.. birsuru sistem mevcut kafam çok karışık..
İşi bilenler tüm enjektörleri kullanan 8 li sistem taktırın diyor fakat bunu doğru yapan bir yer henüz bulamadım.

Eğer siz aracınıza lp taktırdıysanız tercihiniz ne oldu memnun musunuz? ve ankara için yer önerebilir misiniz?

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
volkantr
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen volkantr » 28 Oca 2016, 14:36

konuyu hortlattık ama inşallah cevap veren çıkar saygılar..

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı