QQ 1.6 Tekna Lpg Uyumu, Sorunları vs.

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğretmen

Re: 1.6 Tekna lpg uyumu, sorunları vs. yardım

Mesajgönderen quasqhai » 09 Nis 2013, 09:57

akarali yazdı:06.04.2013 tarihinde 1.6 tekna aracıma çorum özençlerde brc lpg takdırdım. araç 20000 km de şuan için bir sıkıntı yok

Lpg kitiniz hayırlı olsun.Aracınız kaç model?Bende brc taktıracağım şuan zaman açısından müsait olmadığım için Haziran-Temmuz'u bekliyorum.Lpg taktırdığınızda 3.şahıs mali sorumluluk sigortası yaptırdınız mı?

Kullanıcı avatarı
konevi_84
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: polis

Mesajgönderen konevi_84 » 20 Nis 2013, 18:41

s.a 2012 q.q kullanıcısıyım polisim mardinden yazıyorum ben prins valve care yani yağlamalı sistem taktırdım aslıda km vurunca yılda kendi açımdan 2500 - 2800 tl benzinden karım var ayda benzinde 550 - 600 tl yakarken 250 - 270 tl ye düştü masrafın zaten bir yılda LPG kendini çıkardı farz edelim enjektör yaktı oda 1000 tl tutsa yine kardayım yine karlıyım sıkıntı yok ki bunu memur olduğum için 50000 km 3-4 yılda yaptığımı farz edersek aslında taktırmak en mantıklısı boşuna benzinin ameleliğini yapmaya gerek yok ki bunlar en kötü senaryo üzerinden düşünülürse....

Kullanıcı avatarı
jumboss
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mühendis

Mesajgönderen jumboss » 22 Nis 2013, 13:26

CVT aracı olup da LPG taktıran var mı?

Kullanıcı avatarı
jumboss
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen jumboss » 29 Nis 2013, 18:24

yok mu?

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 04 May 2013, 23:51

jumboss yazdı:yok mu?

Sanırım CVT aracı olanlar lpg taktırmak için garanti sürelerinin dolmalarını bekliyorlar.Manuel aracı olanlarda lpg kullananlar mevcut.Ancak ,lpg 2010 model sonrası yani euro5 motorlu araçlarda 30 bin km den sonra lpg nin yüksek yanma ısısından ötürü motorda titreme, rolantide devir dalgalanmalarıyla kendini gösteren, motor siboplarının değişmesiyle çözüm olan arızalara yol açıyor.Yaklaşık maliyeti yaptırdığınız servis veya özel servise göre 1000 -2000 lira rasında değişiyor.LPG kiti olarak Prins ,enjektörleri khein olursa yağlama sistemiyle 3000 lira prins enjektörlü 2400 lira civarı,brc 1700 lira 300 lirayada 3 yıllık motor sigortası yapptırabiliyorsunuz,atiker 1000 lira o da sanırım yeni yeni yazılı motor teminatı vermeye başlamış.Ben 2012 model manuel aracıma brc kiti taktırmayı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
gürbüz07
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: diş hekimi

Mesajgönderen gürbüz07 » 15 May 2013, 20:42

Var arkadaşım ben taktırdım bana landrenzo önerdi servis ondan dolayı bende o markayı tercih ettim ilk başlarda sıkıntılar olmadı deyil sıkıntı
Bu sıkıntılarda öncelikle takıldıktan sonra araba hız sabitleyicisinden kendi kendisine cıkmaya başladı ama ustanın yaptığı bi hatadan dolayıymış düzeltti.
çekişinde biraz düşme olmadı deyil ama oda malesef ustanın hatasından dolayıymış çünkü bu arabalar 100 km de 1-2 lt de benzin yakıyomus belli devirden sonra lpg ile birlikte ama benim araba sürekli lpg kullanmış malesef neyse oda düzeldi suan 11 binde gayet iyi bi sorun yok
yalnız arıza lambası turuncu yandı geçenlerde lpg den dolauı normaldir dediler ama ben yinede servise göstericem.
aslında lpg den memnunum ama usta malesef beni perişan etti bide landrenzonun türkiye distiribütörü olan bi firmaya taktırdım
sende lpg düsünüyosan bu işi iyi bilen bi lpg servisine yaptır
Bu arada araba 1,6 tekna premium CVT

Kullanıcı avatarı
deniz duman
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen deniz duman » 24 May 2013, 10:13

Herkese Merhaba.
Bende 2009 Qashqai iye 20.000 km de iken brc marka lpg taktırdım. Yaklaşık 45.000 km sonra problem ortaya çıktı. Servise götürdüm lpg den dolayı subuplarda erime olduğunu söylediler. Arabada rolantide titreme yapıyor. Bana aşınmaya dayanıklı çelik subuplar takılabileceğini söylediler. 2300tl de masraf çıkarttılar. Tabi moralim bozuldu ve şu an için yaptırmadım benzinli kullanıyorum. Lpg yi çorum Özençlerde taktırdım. Bu işte tecrübeli olduklarına inanıyorum. Bunları da Qashqai kullanıp lpg taktırmak isteyen arkadaşlara bilgi olsun diye paylaşıyorum. Forumu incelediğimde aracını 45.000 km lpgli kullanan göremedim. Acaba daha fazla lpg ile km yapıp sorun yaşamayan var mı?

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 24 May 2013, 23:36

Öncelikle geçmiş olsun diyorum.Yeni nesil araçlarda subapları korumak için fakir ve zengin karışım arızalarına dikkat etmek gerekiyor.Çorum Özençler servis BRC servisleri içinde işçilik ve müşteri memnuniyeti konusunda önde servisler arasında.Samsun'dan quasqhai aracına lpg taktırmak için Çorum Özençler'i tercih eden arakadaşlar var bu forumda.Önce BRC servisinde aracınızın lpg ayarlarını kontrol ettirin belki de bunu yapmışsınızdır.Benim bildiğim Nissan servislerinde takılacak çelik siboplar Konya sanayinde imalatı yapılıp Türkiye ve Avrupa'ya tedarik ediliyor.Dışarıda özel servislerde yaptıracağınız bu işlemi 16 çelik subap ,motor üst kapağı ,contaları.vs 1000-1500 lira rasında yaptırma imkanınız var.Güvenebileceğiniz motor yenileme atölyelerinde piyasa araştırması yapabilirisiniz.

Kullanıcı avatarı
jumboss
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen jumboss » 27 May 2013, 13:00

gürbüz07 yazdı:Var arkadaşım ben taktırdım bana landrenzo önerdi servis ondan dolayı bende o markayı tercih ettim ilk başlarda sıkıntılar olmadı deyil sıkıntı
Bu sıkıntılarda öncelikle takıldıktan sonra araba hız sabitleyicisinden kendi kendisine cıkmaya başladı ama ustanın yaptığı bi hatadan dolayıymış düzeltti.
çekişinde biraz düşme olmadı deyil ama oda malesef ustanın hatasından dolayıymış çünkü bu arabalar 100 km de 1-2 lt de benzin yakıyomus belli devirden sonra lpg ile birlikte ama benim araba sürekli lpg kullanmış malesef neyse oda düzeldi suan 11 binde gayet iyi bi sorun yok
yalnız arıza lambası turuncu yandı geçenlerde lpg den dolauı normaldir dediler ama ben yinede servise göstericem.
aslında lpg den memnunum ama usta malesef beni perişan etti bide landrenzonun türkiye distiribütörü olan bi firmaya taktırdım
sende lpg düsünüyosan bu işi iyi bilen bi lpg servisine yaptır
Bu arada araba 1,6 tekna premium CVT

selamlar tekrardan.. nick'ten dolayı antalyada olduğunuzu varsayıyorum. lpg kitini kime ve kaç TL taktırdınız?
süpap koruma/yağlama kiti ile mi montaj yapıldı?
takıldığından beri kaç km oldu? benzin+lpg olarak detaylı hesap yaptınız mı?
yardımcı olursanız teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 27 May 2013, 18:36

sübap koruma yağlama kiti vs fasafiso arkadaşlar. bunu söyleyen de brc yetkili bayisi. subap sorunu olan araçlarda VSR özelliğini aktif ediyorlar sanırım. o zaman sıkıntı pek olmuyormuş. lpg konusunda detaylı bilgi için bilgisine güvendiğim faruk sevgili ile irtibata geçin derim.(google da arama yaparsanız çıkar sanırım) ben yeni aldığım 2. aracım için 70km yol gidip faruk sevgili de montaj yaptırmayı düşünüyorum açıkçası.çünkü lpg işinde ustalık çok önemli.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Mete_han
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen Mete_han » 01 Haz 2013, 20:59

Memleketin haline bak arkadaş!

Benzin fiyatları yüzünden, kaç aydır alacak araba bulamıyorum. (Lpg uyumsuzluğu yüzünden)

Nissan Qashqai ye karar vermiştim. Ben bundaki megane2 motoru lpgye tam uyumlu sanıyordum! Yazılanlar gözümü korkuttu.

45000 km sonra sıkıntı çıktığına göre bu illa ki çıkacak ha 40binde ha 60 binde. Çelik subap taktırınca bir daha yapmaz sanırım ama...

Bunu öğrendiğim iyi oldu en azından alsam bile lpg takılmamış bir araç alırım. Dizel için bütçem yetersiz zaten 2.el alacağım.

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 17 Haz 2013, 23:45

Bugün 4500 km deki aracıma BRC MY 11 kiti taktırdım.3 yılık HDI sigortanın 3300 lira teminatlı sigorrtasınıda 189 lira karşılığında yaptırdım.Benzinli sürüşten hiçbir farkı yok.3000 devirden sonra vsr sisteminide aktif ettim bu devirden sonra araç subapları korumak amacıyla %10 benzin püskürtecek.

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı