QQ 1.6 Tekna Lpg Uyumu, Sorunları vs.

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
ümit köse
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: kamu

Re: 1.6 Tekna lpg uyumu, sorunları vs. yardım

Mesajgönderen ümit köse » 02 Şub 2013, 17:00

sıfır 1.6 qashqai almayı düşünüyorum ve lpg taktırıp kullanacagım ankarada nereye ve hangi marka daha iyi garanti işi nasıl oluyor bozuluyormu lpg taktırınca bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: ÖĞRETMEN

Mesajgönderen serserim55 » 02 Şub 2013, 21:13

ümit bey ankara yı bilmem ama. ÇORUM özençler brc servisi var ben samsun dan onlara gittim işi bilen kişiler. başka forumlardan araştırırsan firmanın iyi olduğunu anlarsın. yada özençlerin sahibi mehmet beye mail atarsın aklına yatmayan her soruya uygun cevap verir. zaten özençler iç anadolu ve karadeniz merkez bayii. ben onlara taktırdım memnunun tavsiye derim. firma sahibi mehmet bey lpg konusunda kendini geliştiren biri gibi duruyor. bizim forum hariç bir çok forum da brc destek olarak insanlara yardımcı oluyor. bizim sitemizi de tavsiye ettim bakalım üye olur mu bilmem.
benim aracın yakıt oranları:
28/01/2013 lpg taktırdım ve şu an için memnunun. lpg de daha 600km yaptım.
310km----- 26lt gaz. gazı çorumdan ucuz bi marka idi. 200km şehirler arası 110km şehir içi. normal kullanım 90-130km hız
210km-----20lt gaz opet aygaz şehir içi normal kullanım.
şimdi ise total den aldım daha 50km gittim bütün işıklar yanıyor. ama nasipse cuma vada cumartesi samsun dan ağrı ya gidecem yakışı söylerim istersen ama bu yolda yakış artacaktır. soğukta ve yokuş çıkacam çok yakacaktır ama

Kullanıcı avatarı
konevi_84
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: polis

Mesajgönderen konevi_84 » 07 Şub 2013, 11:04

arkadaşlar ben prinsten şaşmayın derim valve care diye yağlama sistem var fiyatı 3500 tl ama araba 2012 tasarrufuna galince izinde 1400 km yol gittim sadce 280 tl lpg yaktı mardinden izmite daha önce aynı yolu 690 tl ye gittim insan acıyo valla benzine verdiği para sistem ve usta sağlam olsun gerisi kolay

Kullanıcı avatarı
caliskansecim
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: yönetici

Mesajgönderen caliskansecim » 15 Şub 2013, 23:14

aynı sorunu bende yaşıyorum lpg ile ilgili net bir cevap yok.1.6 tekna var bende 2011 model formun başında yazan uyumlu markaları bende duydum ama bize kullanan biri gerekli ,herkes izafi konuşuyor.Geçen gittiğim bakımda ustanın qashgai ye rektefe yaptığını gördüm sebebini sordum tüp dedi.Kafam karışık ,bu formu oluşturan yöneticilerin bir cevabı yokmu?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Şub 2013, 23:21

yöneticiler de sizler gibi belli bir modelin kullanıcısı. dolayısı ile yönetici demek herşeyi bilen demek değildir. benim de duyduğum, okuduğum kadarıyla QQ lpg ile sorun çıkaran bir araç subapları yüksek ısıya dayanmıyor.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen quasqhai » 04 Mar 2013, 02:12

Opel ve chevrolet kullanıcıları 20 bin ila 40 bin kmden sonra sorun yaşamaya başladıklarını açıkça ifade ediyorlar,ancak forumlarda, ben lpg den dolayı şu sorunu yaşadım ve bana masrafı bu kadar oldu diyen bir nissan kullanıcısına rastlamadım.Kullanıma bağlı olarak elbette bizlerde bu euro 5 motorlardan dolayı subap problemi yaşayacağız.Opel kullanıcıları servislerde 1500-2500 lira arasında tamir ücreti ,özel servislerde ise 900-1500 lira civarında tamir ücretinden bahsediyorlar.
Prinsin kiti ve valve care yağlama sistemi enjektör seçimine bağlı olarak 2400-3000 lira ,landirenzo flash fulbe yağlama sistemi ile birlikte 2000 lira civarında ,brc my 11 kiti ise 8 enjektörden dolayı emulgatör farkı ile birlikte 1800 lira .Tüm bu kitler arasında brc hdı sigorta ile 3. kişi mali sorumluluk sigortası yaptırıyor 3 yıllık sigorta ücreti 190 lira sanırım.teminat tutarı 3000 lira bazı yerlerde 25000 lira motor teminatı okudum Landirenzo ise 10 bin km yi geçmeyen araçlara yazılı teminat veriyor.Yağlama sistemli kitlerde ek olarak subap soğutma yağlarının 5 bin ila 8 bin kmlerde biteceğini farzedersek 65 ila 85 lira arasında bakıma ek olarak yağ giderleri olacak .Bu sistem subapları kesin korusa hiç dert etmiyeceğim ancak olası çıkacak bir subap probleminde yapılan tüm bu ek masraflar fuzuli olmuş olacak.
Bu durumda landirenzonun kitini yada brc yi seçeceğim.Sizlerin tavsiyeleri hangi yönde olur?

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen serserim55 » 04 Mar 2013, 19:24

bende landirenzo ve brc arasında kalmıştım. ben brc den yana kullandım tercihi mi. memnunum brc den ama ben daha 3bin km oldu taktıralı.

Kullanıcı avatarı
ATALAYADEM
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ATALAYADEM » 04 Mar 2013, 20:02

[quote="onurerseven"]2011 model 1,6 qashgai aracıma 5 ay önce atiker marka lpg taktırdım.aracımda hiçbir sorun yok yakıt tasarrufu süper..

onur bey aynı araç ben de de var bende düşünüyorum. nereye ve kime taktırdığınız hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim kazasız kullanımlar..

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 04 Mar 2013, 22:16

serserim55 yazdı:bende landirenzo ve brc arasında kalmıştım. ben brc den yana kullandım tercihi mi. memnunum brc den ama ben daha 3bin km oldu taktıralı.

Hayırlı olsun öğretmenim,umarım aracınızı lpgde de sıkıntısız kullanırsınız.Size daha önce kimberyalı rumuzu ile özelden mesaj atmıştım ,ancak şifremi unuttuğum için o rumuzla sisteme giremiyorum.Belkide mesajımı cevaplamışsınızdır.Size bazı sorularım olacak içtenlikle cevaplarsanız bizleride bilgilendirmiş olacaksınız.
1-HDI sigortadan aracın motoru için 3. şahıs mali sorumluluk sigortası yaptırdınız mı ?
2-Lpg takılınca araç komple mi garanti dışı kalıyor yoksa sadece lpg den doğacak sorunlarda mı garanti dışı?
3-Lpg enjektörlerinin sesi duyuluyor mu ?Kaportayı açınca enjektörler gözle görülüyor mu ?Bazı araçlarda motora bakılınca lpgli olduğunu anlayamazsınız gibi ifadeler kullanılıyor.
4-Lpg dolum ağzı benzin kapağının orda mı?
5-Tam olarak lpg yi kaça taktırdınız?
Görüşmek dileğiyle .... :XD

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen serserim55 » 05 Mar 2013, 02:14

yazmıştım :)
1) yaptırmadım gerek duymadım. (çorum özençler brc iç anadolu ve karadeniz bayisinde taktırdım. oraya mail atarsanız gelen mail okuyunca gerek duymadım. tavsiyem özençlerle irtibata gecerek bilgi almanız.)
2) lpg takınca araç sadece lpg den kaynaklı sorunlarda garanti dışına cıkıyor. (zaten başka bişey oluncada kullanıcı hatası diyorlar coğunlukla)
3) kaput kapanınca duyulmuyor. ama kaput acıkken duyuyorsun ama rahatsız edecek boyutta değil, arabanın içine enjektör sesi gelmiyor. kaportayı acınca enjektörler görünüyor. daha doğrusu görünmesi benim için sorun olmadığı için böyle bi talepte bulunmadım.
4) gaz dolum yerini benzin dolum yerinin yanına taktırdım. dıştan arabanın lpg olduğunu anlaşılmıyor.
5)elden nakit olarak 1600tl verdim. ruhsat için 70tl, muayene 160tl. 70tl sızdırmazlık. (bu 70 tl nin25tl gaz parasıydı) toplam 1900tl buldu.
samsun nissan servisi asal a gittim arakadaş bu arac lpg li bu gün araç sübap yaksa bana ne kadar maliyeti olur dedim her şey dağil 1500tl dediler. normal güvendiğin bi ustada (şayet benim var) 1000tl bulmaz.birde servis deki usta lpg sübab yakarsa size soruyoruz lpg yi sökelim mi yoksa lpg de devam mı edeceksiz diye lpgde devam diyorsanız konya da bi yerin ismini söyledide aklımda kalmadı oradan lpg ye dayanıklı sübap yaptırıyoruz demişti. ben olaya kendi acımdan şöyle bakıyorum. ben samsun luyum ağrı da öğretmenlik yapıyorum. 15 tatiline ağrıdan samsun a 350 tl gittim benzinde ama biraz yolda kapıştık arkadaşlarla 160 km hızı geçmedim ve yolun ağrı erzurum arası hızlıydım. erzurum ağrı 260km
geri samsun dan ağrıya normal hızda 90-130km hız arası 180tl döndüm. samsun ağrı arası 850km mesafe. ama tülen gecidi,zigana kop gibi dağlardan geciyon. yol düz değil yani. arada 170tl gibi bir fark var. unutmadan nerede ucuz gaz var oradan aldım. benzin opetin benziniydi. ben aracı kullanırken gaz la benzin arasındaki performan farkını hissediyorum. ama sonuçta lpg yi ekonomi için taktırdım. performan lazım oldyuğu zaman aracı benzinde kullanıyorum. aslında lpg markasının dan ziyade montajı yapacak usta iyi olacak ben ustamdan memnundum. siz dediğim firmaya mail atın onlar uzun uzadıya anlatıyorlar. benki çorum size uzaktır ama en azından güvenilir bi usta ismi verebilir. yok corum yakınsa gidip bi bakın derim. ben facebook özençleri takip ediyorum montaj yaptıkları araçların fotolarını yayınlıyorlar. oradanda iritbata gecebilirsiniz. birde facebook ta nissan QashQai- Türkiye grupuna üyeyim arada da bilgi paylaşımı yapıyoruz. haberiniz olsun

Kullanıcı avatarı
quasqhai
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen quasqhai » 05 Mar 2013, 02:38

Öğretmenim hakikaten verdiğin bilgiler doğrultusunda lpg ye sıcak bakmaya başladım.Bende Amasya da okudum.Samsunlu epeyce arkadaşım var.Subap değişim ücreti bu araçlar için gayet makul tabii motorda başka zarar gören parça olmuyorsa.Sen diyorsun ki hiç fazla düşünmeye gerek yok lpg ni taktır,subaplar sıkıntı olursa çelik subaplarla değiştirtt ondan sonra sorunsuz bin.Senin brc kiti kaç bin devirden sonra benzin püskürtüyor?

Kullanıcı avatarı
serserim55
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen serserim55 » 05 Mar 2013, 10:47

araba işi şans işi ben taktırırım 5000km sübap yakar sen tektırırsın 150000km re sonra sübap yakar. ben taktır yada taktırma demiyorum vebal almak istemediğimden. ben memnunum rahat ettim demek istiyorum. 4000bin devirden sonra olması gerekiyor. ozenclerotogaz@hotmail.com yada http://www.ozenclerotogaz.com.tr/ adreslerinden mehmet bey var onunla iletişime geciniz. o sübap konusu lpg konusunda aklınıza takılan bütün soruları cevaplar.

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı