Arıza lambası

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
Ümit kalkmaz
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Memur

Arıza lambası

Mesajgönderen Ümit kalkmaz » 28 Tem 2016, 20:56

Arkadaşlar 2008 mıdel nissan tekna sahibiyim ve aracımı severek aldım yaklaşık 4 ay önce Balıkesir EFE OTOGAZ da BRC MARKA tüp raktırdım. Aracımın yakıtı ve performansı mükemmel km de çoğu zaman 25 kr bulmuyor bile. Lpg den sonra arıza lambası yanmaya başladı katalizatörun arıAlı olduğunu söylediler değiştirdik. Olsijen sensörlerini kontrol ettiker sağlam ve 10 gün demedi arıza lambası gene yandı. Gidiyorum cihazla söndürüyolar 100 km olmadan gene yanıyor kafayı yiyeceğim son olarak gafta sonunda gittiğimde arıza kambasının önemli olmadığını bunun tüm nissanlar için motorları hassas olduğu için tandığını vs vs. Anlatacağınız servis sadece üflüyor çözüm yok... Bende takıntılı bir sürücüyüm bu sebepten sevdiğim aracımı satmayı bile düşünüyorum lütfen önereceğiniz servis yada çare. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Arıza lambası

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Tem 2016, 06:41

Montaj sorunu olma ihtimali var. isi bilen bir usta donusum yaparsa motor ikazinin yanmamasi lazim kolay kolay.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
mustafaakten33
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: müzisyen

Mesajgönderen mustafaakten33 » 22 Ağu 2016, 16:58

Bugün lpg beynini degistirttim net ten araştırmalar yaptım aracimi park ettikten sonra çalıştırmaya calistigimda marş basıyor almıyordu onbeş yirmi dakika bekliyordum öyle çalışıyordu lpg regulatorunun içinde diyafram oluyor o bozulduğunda manifolda gaz sizdiriyormus gittim baktirdim arızalı çıktı degistirttim motor arıza lambası söndü oksijen sensoru ve katalizör arızası gösteren araba artık göstermiyor lambası söndü

Kullanıcı avatarı
mustafaakten33
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mustafaakten33 » 22 Ağu 2016, 17:01

Aracimda çalışmama devam etti arıza lambası tekrar yandı aynı gün içinde oto elektrikciye götürdüm hemen pc den baktı eksantrik sensör arızası vermiş degistirttim lamba söndü az önce eve geldim bakalim yanacak mi motor arıza lambası çalışmama yapacak mi araba inşallah sorunum cozulmustur oksijen sensör ve katalizör arızası kayboldu ona çok sevindim :)

Kullanıcı avatarı
mustafaakten33
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mustafaakten33 » 26 Ağu 2016, 14:19

Arıza lambası yine yandı fazla sevinemedim :) alıştım arıza lambasina artık takmiyorum :)

Kullanıcı avatarı
Metecan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Metecan » 28 Eki 2016, 22:43

mustafaakten33 yazdı:Arıza lambası yine yandı fazla sevinemedim :) alıştım arıza lambasina artık takmiyorum :)

Bende de katalizör arızası veriyordu. Değiştirdim. 20 gün sonra tekrar arıza ışığı yanmaya başladı. :XX

Kullanıcı avatarı
Metecan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Metecan » 28 Eki 2016, 22:44

Ama arabamı seviyorum

Kullanıcı avatarı
komo1907
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Micra
Meslek: memur

Mesajgönderen komo1907 » 13 May 2017, 23:52

aynı sıkıntı benim 2012 micra da var lpg li aldım katalizörü yediği için lpg yi çıkarttım ama katalizörüde boşalltık sonra euro5 katalizör taktırdım arıza lambası hep yanıyordu söndürüyolar yine yanıyor fethiye kocatepede olgay usta baktı bugün egzoz contasında ve kayışında sıkıntı oluşmuş buda yakıt karşımı oluşturduğu için lamba hep yanıyormuş malzeme yurtdışından gelecek 2-3 haftaya bakalım umarım söner

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı