Nissan Note 1.6 Tekna için LPG uygulanır mı?

Nissan LPG sistemleri hakkında bilmek istedikleriniz.
Kullanıcı avatarı
adilsaripinar
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Note
Meslek:

Nissan Note 1.6 Tekna için LPG uygulanır mı?

Mesajgönderen adilsaripinar » 31 Oca 2013, 22:53

ARKADAŞLAR BİR SÜRE ÖNCE NİSSAN NOTE 1.6 A/T TEKNA SAHİBİ OLDUM,2008 MODEL,ARAÇTAN GENEL OLARAK MEMNUNUM FAKAT MALUM ÜLKE ŞARTLARI LPG DÖNÜŞÜMÜ YAPILIYORMU VE SORUNLARI,ÇÖZÜMLERİ UYGULATMIŞ KİMSE VAR SA GÖRÜŞLERİNİZİ ALABİLİRMİYİM...
ARAŞTIRDIM VALVE LERDE ZAMANLA EĞİLME,SICAĞA BAĞLI OLARAK,OLUYORMUŞ.KİMİLERİ SUBAPLARI DEĞİŞTİRMİŞ,KİMİLERİ DE VALVE CARE İLE BERABER TAKTIRMIŞ FALAN FİLAN..
EĞER SUBAPLAR DEĞİŞİRSE NE KADAR MAL OLUR ONU DA FORUMDA BİR SERVİS ARKADAŞIMIZ VAR İSE CEVAPLARSA MEMNUN OLURUM.
HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Kullanıcı avatarı
umitcan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Almera
Meslek: Elektronik Teknikeri

Re: NİSSAN NOTE 1.6 TEKNA LPG UYGULANIR MI

Mesajgönderen umitcan » 05 Şub 2013, 00:35

BEN LPG taktırırken NOTE lar için Atiker marka sibop uzaman problemi yapıyor gibi bir duyum almıştım.
Ne derece doğru bilmem. Ustamda bölgenin iyilerindendir.

Kullanıcı avatarı
TUKTUK
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: BİLGİ TEKNOLOJİLERİ

Re: NİSSAN NOTE 1.6 TEKNA LPG UYGULANIR MI

Mesajgönderen TUKTUK » 21 Eki 2013, 00:00

Merhaba ,

http://forum.donanimhaber.com/m_45616891/tm.htm burada detaylı bir tartışma yaşanmış. Özetle yeni nesil obd destekli kitler ve yeni yazılımlarla vsr özelliği olan lpg kiti takarsanız daha az sorun yaşarsınız deniyor.

Kullanıcı avatarı
kddnç
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Primera
Meslek: teknısyen

Re: Nissan Note 1.6 Tekna için LPG uygulanır mı?

Mesajgönderen kddnç » 29 Nis 2014, 20:40

Arkadaslar 2006 1,6 teknam var uzerınde tartarını ıtalyan marka lpg takılı ama ben lpg nın zararlarını araca verdıgı hasarı ve yıpranmayı duyunca acıkcası korktum aracınızın motorunu aynı ınsanın sıgara ıcmesı gıbı bır anda degılde sonradan vuruyor yanı aracınızı yavas yavas olume terk edıyorsunuz ve bu yuzden ne ben ne servıs nede sanayıdekı herhangı bır usta tavsıye etmıyor ama lutfen arac motorundakı cıkan sorunlarınızı bıraz da lpg ye baglayın araca orjınalı olmayan bı sıvı verıyorsunuz ınsallah bu hafta kısmetse tankını sokturecegım ınsallah ılgılenen arkadaslarım dıkkate alır bu yazımı

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Nissan Note 1.6 Tekna için LPG uygulanır mı?

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Nis 2014, 21:07

öncelikle tanışma konusunda kendinizi tanıtırmısınız.

bu söyledikleriniz hakkında sizin yaşadığınız olumsuz bir durum varmı? sanırım bu forumda bir araçta en uzun süre lpg kullanan benim. (tam 100.000km dir lpgli aynı aracı kullanıyorum ve bu araç sadece 3 kere lpg bakımına gitti. yani bakım eksiği çok fazla.buna rağmen hala sorunsuz çalışıyor)

kulaktan dolma bilgiler yerine, yaşadıklarınızı etrafınızdakilere aktarırsanız daha iyi olur bence. sizin hatanız lpg taktırmadan önce araştırma yapmamış olmanız. çünkü sizin aracınızın motor subapları hafif alaşımlı. bu nedenle zaman içinde lpg bu araçta sorun çıkaracaktır. micra da aynı durumda ama onun sorun çıkarma süresi biraz daha uzun. QQ de bu durumdan nasiplenen diğer model. fakat primeralarda bu sorunla karşılaşma oranı çok düşük.

dolayısı ile her aracın lpgdeki sorun oranı aynı değil.

ayrıca lpg konusunda marka değil usta önemli. işini bilmeyen usta en iyi markayı bile rezil eder.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

“LPG Uygulamaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı