otomatik şanzıman yağı

Ürün veya hizmet satışı yapan üyelerimizin mağazaları.
Kullanıcı avatarı
cigit26
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: emekli

otomatik şanzıman yağı

Mesajgönderen cigit26 » 15 Ağu 2018, 20:18

2012 tekna otomatik vites qashqai otom var. Şanzıman problemi yaşıyorum. Tahmin ediyorum ki yağ değişimi gerek. Yağ Aydın-Didim çevresinde yetkili servis yok. Bulamıyorum. Yokuşlarda hız 30 a kadar düşüyor. Normal yokuşlarda 80-90 km hız yaparken silkeleme yapıyor. 2-3 saat kullanımdan sonra trafik işaretlerinde beklerken ve yeşil yanınca gaza yüklendiğimde küt diye ses yapıyor. Sanki dışardan birisi vurmuş gibi sarsıntı da yapıyor. Kısacası derdime bir çare. 1.6 benzinli ve 122.000 kmde.

Kullanıcı avatarı
cigit26
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: otomatik şanzıman yağı

Mesajgönderen cigit26 » 15 Ağu 2018, 20:21

İlaveten gösterdiğim ustalar digitalde 8-9 arıza var diyorlar.

Kullanıcı avatarı
cigit26
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen cigit26 » 16 Ağu 2018, 03:41

2012 tekna otomatik vites qashqai otom var. Şanzıman problemi yaşıyorum. Tahmin ediyorum ki yağ değişimi gerek. Yağ Aydın-Didim çevresinde yetkili servis yok. Bulamıyorum. Yokuşlarda hız 30 a kadar düşüyor. Normal yokuşlarda 80-90 km hız yaparken silkeleme yapıyor. 2-3 saat kullanımdan sonra trafik işaretlerinde beklerken ve yeşil yanınca gaza yüklendiğimde küt diye ses yapıyor. Sanki dışardan birisi vurmuş gibi sarsıntı da yapıyor. Kısacası derdime bir çare. 1.6 benzinli ve 122.000 kmde. İlaveten gösterdiğim ustalar digitalde 8-9 arıza var diyorlar.

Kullanıcı avatarı
Gürol34
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Micra
Meslek: Bankacı

Mesajgönderen Gürol34 » 17 Ağu 2018, 01:12

cigit26 yazdı:2012 tekna otomatik vites qashqai otom var. Şanzıman problemi yaşıyorum. Tahmin ediyorum ki yağ değişimi gerek. Yağ Aydın-Didim çevresinde yetkili servis yok. Bulamıyorum. Yokuşlarda hız 30 a kadar düşüyor. Normal yokuşlarda 80-90 km hız yaparken silkeleme yapıyor. 2-3 saat kullanımdan sonra trafik işaretlerinde beklerken ve yeşil yanınca gaza yüklendiğimde küt diye ses yapıyor. Sanki dışardan birisi vurmuş gibi sarsıntı da yapıyor. Kısacası derdime bir çare. 1.6 benzinli ve 122.000 kmde. İlaveten gösterdiğim ustalar digitalde 8-9 arıza var diyorlar.

İnşallah yağ değişimi ile düzelir ama bu süreçte aracı kullanmamak lehinize olacaktır. İlk etapta yağ değişimi denenebilir ama muhakkak yetkili servis veya işin ehli birine göstermeniz şart geçen gün Micra cvt için servisten yağ fiyatı aldım yağ 518-Tl değişim işçilik 100Tl civarı dediler.

K13 Micra Tekna 1.2 CVT 2011
J2 Daihatsu Terios 1.5 Gold 2007

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 17 Ağu 2018, 09:30

Gürol34 yazdı:
cigit26 yazdı:2012 tekna otomatik vites qashqai otom var. Şanzıman problemi yaşıyorum. Tahmin ediyorum ki yağ değişimi gerek. Yağ Aydın-Didim çevresinde yetkili servis yok. Bulamıyorum. Yokuşlarda hız 30 a kadar düşüyor. Normal yokuşlarda 80-90 km hız yaparken silkeleme yapıyor. 2-3 saat kullanımdan sonra trafik işaretlerinde beklerken ve yeşil yanınca gaza yüklendiğimde küt diye ses yapıyor. Sanki dışardan birisi vurmuş gibi sarsıntı da yapıyor. Kısacası derdime bir çare. 1.6 benzinli ve 122.000 kmde. İlaveten gösterdiğim ustalar digitalde 8-9 arıza var diyorlar.

İnşallah yağ değişimi ile düzelir ama bu süreçte aracı kullanmamak lehinize olacaktır. İlk etapta yağ değişimi denenebilir ama muhakkak yetkili servis veya işin ehli birine göstermeniz şart geçen gün Micra cvt için servisten yağ fiyatı aldım yağ 518-Tl değişim işçilik 100Tl civarı dediler.

Micra kaç binde? Şanzımanla ilgili sorun yaşadiniz mi?

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Gürol34
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Gürol34 » 17 Ağu 2018, 10:30

sipartacus yazdı:
Gürol34 yazdı:

Micra 2011 model 34.000 km de aracı yeni aldım sayılır 2 ay oldu. şimdilik bir sıkıntım yok çok şükür ama almadan önce baya teretdüt yaşadım CVT lerde yaşanan problemlerden dolayı. O yüzden şuan aracın tüm bakımlarını yapmaya çalışıyorum. Bayramdan sonra kısmetse yetkili serviste hem bakım yaptıracağım hemde şanzıman yağını değiştirteceğim. Geçen gün servis ile görüşmemde micralar için Şanzıman yağı değişim sürecinin 60.000km bir veya 4 senede bir değiştirildiğini fakat bu sürelerin güncellendiğini 120.000-Km bir veya 8 senede bir değişmesi gerektiği bilgisini aldım.

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 17 Ağu 2018, 14:05

Gürol34 yazdı:
sipartacus yazdı:
Gürol34 yazdı:

Micra 2011 model 34.000 km de aracı yeni aldım sayılır 2 ay oldu. şimdilik bir sıkıntım yok çok şükür ama almadan önce baya teretdüt yaşadım CVT lerde yaşanan problemlerden dolayı. O yüzden şuan aracın tüm bakımlarını yapmaya çalışıyorum. Bayramdan sonra kısmetse yetkili serviste hem bakım yaptıracağım hemde şanzıman yağını değiştirteceğim. Geçen gün servis ile görüşmemde micralar için Şanzıman yağı değişim sürecinin 60.000km bir veya 4 senede bir değiştirildiğini fakat bu sürelerin güncellendiğini 120.000-Km bir veya 8 senede bir değişmesi gerektiği bilgisini aldım.

Rica etsem yapılan bakimların detayını buraya yazabilir misiniz? Özellikle birileri merak ediyorum, eğer ki değiştirirlerse en azından bir tanesini alabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Gürol34
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Gürol34 » 17 Ağu 2018, 14:14

sipartacus yazdı:
Gürol34 yazdı:
sipartacus yazdı:Micra kaç binde? Şanzımanla ilgili sorun yaşadiniz mi?

Rica etsem yapılan bakimların detayını buraya yazabilir misiniz? Özellikle birileri merak ediyorum, eğer ki değiştirirlerse en azından bir tanesini alabilir misiniz?

Tabiki detayları paylaşırım muhtemelen ayın 30 undan sonra yaptıracağım ;) ama cümlenizin 2 inci kısmını tam anlamadım :/ neyin en azından bir tanesini alabilir miyim?

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 17 Ağu 2018, 22:43

Gürol34 yazdı:
sipartacus yazdı:
Gürol34 yazdı:

Tabiki detayları paylaşırım muhtemelen ayın 30 undan sonra yaptıracağım ;) ama cümlenizin 2 inci kısmını tam anlamadım :/ neyin en azından bir tanesini alabilir miyim?

Değiştirirlerse bujiyi, klavuzda iridyum buji kullanıldığı yazıyor, hem durumunu hem de parça kodunu merak ettim, eğer mümkünse tabiki.

Kullanıcı avatarı
Gürol34
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Gürol34 » 18 Ağu 2018, 02:00

Tabiki bilgi veririm zaten değişen parçaların eskilerin genelde servislerde veriyorlar diye biliyorum

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: Re: otomatik şanzıman yağı

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Ağu 2018, 16:52

Bakımdan sonra bilgilendirme paylaşımını micra bölümü altındaki periyodik bakım başlığı altına da yapmayı ihmal etmeyiniz :-) Ayrıca yapabilirseniz yağ kutusunun resimlerini paylaşmanız çok iyi olabilir. Spesifikasyonları görebilirsek piyasadan almak isteyenlere diğer marka model yağlarla karşılaştırma için fayda eder.

Bu arada bence şanzıman yağı değişimi için çok doğru bir zamanlamadasınız. Biz de aracımızınkini aynı sekilde değiştirmiştik.

Gürol34 yazdı:[quote="sipartacus"][quote="Gürol34"][quote="sipartacus"]

Micra 2011 model 34.000 km de aracı yeni aldım sayılır 2 ay oldu. şimdilik bir sıkıntım yok çok şükür ama almadan önce baya teretdüt yaşadım CVT lerde yaşanan problemlerden dolayı. O yüzden şuan aracın tüm bakımlarını yapmaya çalışıyorum. Bayramdan sonra kısmetse yetkili serviste hem bakım yaptıracağım hemde şanzıman yağını değiştirteceğim. Geçen gün servis ile görüşmemde micralar için Şanzıman yağı değişim sürecinin 60.000km bir veya 4 senede bir değiştirildiğini fakat bu sürelerin güncellendiğini 120.000-Km bir veya 8 senede bir değişmesi gerektiği bilgisini aldım.[/quote]

Rica etsem yapılan bakimların detayını buraya yazabilir misiniz? Özellikle birileri merak ediyorum, eğer ki değiştirirlerse en azından bir tanesini alabilir misiniz?[/quote]

Tabiki detayları paylaşırım muhtemelen ayın 30 undan sonra yaptıracağım ;) ama cümlenizin 2 inci kısmını tam anlamadım :/ neyin en azından bir tanesini alabilir miyim? [/quote]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
cigit26
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen cigit26 » 23 Ağu 2018, 21:21

En sonunda araba Kaş ta kaldı. Oto kurtarma ile İzmir 3. Sanayi sitesine çektik. Bakalım pazartesi ne sorunlar çıkacak.

“Forum Üyelerinin Mağazaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı