Nissan Pulsar

Neyse ki Pulsar Var!
Kullanıcı avatarı
Pulsarci
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: Avukat

Re: Nissan Pulsar

Mesajgönderen Pulsarci » 27 Eyl 2017, 14:46

Aracım düzeltilmiş motoruyla ilgili bir güncelleme yapmaları gerekiyormuş yapmışlar. Test sürüşünde sorun çıkartmamış ancak ben yine de kendim kullanırken anlayacağım düzelip düzelmediğini.
Radyo ile alakalı sıkıntım giderilememiş bu ayarı yapamıyoruz diyorlar aranızda benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı?

Kullanıcı avatarı
Pulsarci
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Pulsarci » 28 Eyl 2017, 23:57

Aracım motorunda bulunan ses halen geliyor. Yarın sabah tekrar servise gideceğim :Q
Ayrıca arabayı servise verdiğimde içi daha temizdi.

Kullanıcı avatarı
serhatt137
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Ogretmen

Mesajgönderen serhatt137 » 29 Eyl 2017, 17:52

Radyo olayi benim arabada da sizin yazdıgınız sekilde

Kullanıcı avatarı
Pulsarci
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Pulsarci » 29 Eyl 2017, 22:07

Arkadaşlar
Arabamı servise götürdüm. Servis elemanıyla test sürüşüne çıktık arabam yine o tıkır tıkır sesi ve titrmeyi yaptı. Servis elemanı bu sesin normal olduğunu motordaki vakum teknolojisinden dolayı araba soğukken yaptığını belirtti.
Bilginize

Kullanıcı avatarı
myca
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen myca » 12 Eki 2017, 21:53

Arkadaslar hepinize merhaba,
7 aydir pulsar 1.2 tekna kullanicisiyim. Arabamda ufak capta degisiklikler yapip daha hos bir goruntu elde etmek icin yola ciktim. Ilk etapta orjinal jantlari 18inc ile degistim ve yay arayisina girdim. Trabzonda bu konuda pek fazla alternatif olmadigindan sizlerden de yardim almak istedim. Pulsara uygun 5cm yay nerden alabilirim?

Kullanıcı avatarı
Pulsar
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen Pulsar » 03 Kas 2017, 09:51

singlewolf yazdı:
Pulsar yazdı:Arkadaşlar merhaba.

Ben de 1 ay oldu tekna dizel satın aldım. 1000 km yi buldum. Biraz daha kullandıktan sonra olumlu olumsuz deneyimlerimi paylaşacağım.

Ancak birkaç ufak sorum olacak sizlere:

Sis farlarım kontağı çevirince otomatik yanıyor devamlı açık. Ancak göstergede açık olduğuna dair bir ibare gözükmüyor. Parkları ya da kısayı yakınca sönüyor. Bunu şans eseri farkettim. Bir ayarımı var yoksa bir hata mı var?

Bir de cam suyu fışkırtması vasat: Her ikisinden de ince iki adet çubuk şeklinde fışkırtıyor ve camın alt taraflarına sıkıyor ortalara gelmiyor bile. Servisi böyle olduğunu söyledi ama sizlere sormak istedim sizin nasıl? Ayrıca camda küçük küçük çizikler mevcut... Daha bir kaç haftada çıktı, var mıydı ben mi yaptım bilmiyorum. Tozluyken kullanıldığında olmuştur cevabı verdi servis. Bir nevi kullanıcı hatası...Cam bunkadar kolay çizilir mi? ( ki tozlu yada susuz çalıştırmışlığımda yok, dağ tepe safariye de çıkmadım)

Şimdiden teşekkürler...

Tozdan yada kuruyken çalışınca olabilir haklı olabilirler. Bahsettiğiniz çizikler nasıl acaba. nokta nokta güneş ışığında gözüküyor bende de. bir garip şey var ama anlamadım.
cam suyu için iğneyle ayarlanır bence. sabit olacagını sanmıyorum. fışkıran yere ince iğneyi hafif sokup yukarı 1 milim kaldır çok değil.

Yok hocam haklı değiller. Toz kuru kullanma falan alakası yok. Muhtemelen galeri de bekledi araç, ve bir yapışkan vs takıldı cama nedir bilmiyorum. Skoçprite gibi yağ sökücü sert sünger gibi birşeylerle kazınmış. Cam çizgi halinde çizik çizik. Güneş gelince anlaşılıyor, silecek yönünde değil dikey yatay karışık.

Sonuç olarak değişim kesin ve her şekilde değiştirtirim, ancak; ön cam söküm-değişim olayı çok meşakatli, ben öyle biliyorum en azından. Fabrikasında fabrikasyon takılıyor; serviste ne kadar güzel takabilirler ? Sonra trim sesi izolasyon sıkıntısı olmasından korktum bulaşmadım. Güvenemedim. Bilmem sizler ne dersiniz?

Ancak araç genel anlamda iyi ve memnunum. Özellikle bu genişlik ferahlıkta, böyle performans ve böyle yakıt tüketimi oldukça hoşuma gidiyor.

Kullanıcı avatarı
serhatt137
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Ogretmen

Mesajgönderen serhatt137 » 04 Kas 2017, 21:14

Benim camda böyle bir durum yok. Ancak sen eminsen galeride olduğundan bence fazla zamam kaybetmeden servise götür incelesinler zaman gectikce hakliligin kaybolur diye dusunuyorum

Kullanıcı avatarı
Pulsar
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Serbest

Mesajgönderen Pulsar » 06 Kas 2017, 08:58

Haklılığımın kanıtında vs sıkıntı yok ancak bu cam takma olayı sağlam iyi şekilde yapılır mı o kurcalıyor kafamı. O yüzden değişimden vazgeçtim gibi.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 09 Kas 2017, 22:32

Pulsar yazdı:Haklılığımın kanıtında vs sıkıntı yok ancak bu cam takma olayı sağlam iyi şekilde yapılır mı o kurcalıyor kafamı. O yüzden değişimden vazgeçtim gibi.

degisimi gayet iyi yaparlar kardes merak etme. cami kirilan arkadasimin pulsari yapildi gayet iyi. trim sesi izolasyon felan cok dikkat edin uyaracaksin. on numara yaparlar. buyuk bir servise git ki cam degisimi isini yapmis tecrubeleri olsun bence.
ben olsam degistriridim. trim sesi olmasin bakin tekrar ugrasmayalim die uyar elli kere. anca anlarlar cunku

Kullanıcı avatarı
Tiryakiaf
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen Tiryakiaf » 02 Ara 2017, 18:15

İyi aksamlar
Araba durduğunda stop ettiğinde cam lar açık kaldığı zaman kapatmak için tekrar çalıştırıyorum çözüm va mı

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 02 Ara 2017, 19:04

otomatik kapanma yok ama yazilimsal yuklenirmi servise sormak lazim.. uzaktan kmandada kitlemeye uzun basinca camlari kapatmasi lazim

Kullanıcı avatarı
goldsmiley
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: matbaa

Mesajgönderen goldsmiley » 25 Ara 2017, 11:34

Arkadaşlar eşim araba ile biraz yüksek kaldırıma çıktı sol tekerlekler çıktı ve arabanın artasına kadar kaldırım geldi ve baya bir sürttü altı arabanın acaba ciddi bir şey olmuş mudur? orası durabileceğimiz bir yer değildi biraz gittikten sonra baktık sıvı akması gibi bir şey göremedik ciddi birşey olmuş olabilir mi acaba? bilgisi olan varmı acaba

“Nissan Pulsar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı