Nissan Pulsar

Neyse ki Pulsar Var!
Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Nissan Pulsar

Mesajgönderen NISTEC » 02 Haz 2017, 18:28

Nissan Pulsar Forum Bölümü Açılmıştır. Hayırlı olsun.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
frgurkan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: Nissan Pulsar

Mesajgönderen frgurkan » 06 Haz 2017, 03:05

Çok teşekkür ederim admin kardeşim ara ara siteye bakıyordum forum açılacak mı diye nihayet açılmış oldu. Ben yaklaşık 11 aydır 13000 km 1.2 ntec kullanıcısıyım. Bir arkadaş yakıt harcamlarını sormuştu. Çok spesifik olarak bakmadım ama ben istanbul içindeyim ve e5 e çıkmadan şehir içi gazlamazsam 10-11 leri görüyorum 3-5 km düz yolda ani gazlamada ekranda gördüğüm değerler bazen uçuyor 15 leri falan gösteriyor. Depoyu fullediğimde genelde şehir içi kullanımda 390 km filan gidiyorum (30-35 litre arası yakıt alıyorum fullemek için). Şehirler arası yolda maşukiye istanbul arası 6.3 ü görmüşlüğüm vardı geçen sene akşam saati izmit trafik ve arada 90 km hız ile. 2 defa aydın istanbul gidip geldim genelde 120-130 ile arada yol uygun ve boş ise basarak yakıtı takribi her gidiş ve dönüşte 1 depo civarı harcadım diyebilirim.

Bagaj havuzu bende bulamadım. Lastik paspaslarıda uygun bir yerden alıp içine göre kestirdim. Ara sıra sabitleme yerleri olmadığından kayıyor ama idare ediyorum.

Genel olarak ben aracımdan memnunum.Yol tutuşu, ses izolasyonu, aracın geniş olması, konforu ve başka araçlarda ekstra olan fakat bu araçta standart olan donanımları benim için yeterli.Tek gördüğüm eksiği 4 yön kamera kör nokta ve adaptif hız kontrol olmaması.

Herkese selamlar.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 06 Haz 2017, 09:19

frgurkan yazdı:Çok teşekkür ederim admin kardeşim ara ara siteye bakıyordum forum açılacak mı diye nihayet açılmış oldu. Ben yaklaşık 11 aydır 13000 km 1.2 ntec kullanıcısıyım. Bir arkadaş yakıt harcamlarını sormuştu. Çok spesifik olarak bakmadım ama ben istanbul içindeyim ve e5 e çıkmadan şehir içi gazlamazsam 10-11 leri görüyorum 3-5 km düz yolda ani gazlamada ekranda gördüğüm değerler bazen uçuyor 15 leri falan gösteriyor. Depoyu fullediğimde genelde şehir içi kullanımda 390 km filan gidiyorum (30-35 litre arası yakıt alıyorum fullemek için). Şehirler arası yolda maşukiye istanbul arası 6.3 ü görmüşlüğüm vardı geçen sene akşam saati izmit trafik ve arada 90 km hız ile. 2 defa aydın istanbul gidip geldim genelde 120-130 ile arada yol uygun ve boş ise basarak yakıtı takribi her gidiş ve dönüşte 1 depo civarı harcadım diyebilirim.

Bagaj havuzu bende bulamadım. Lastik paspaslarıda uygun bir yerden alıp içine göre kestirdim. Ara sıra sabitleme yerleri olmadığından kayıyor ama idare ediyorum.

Genel olarak ben aracımdan memnunum.Yol tutuşu, ses izolasyonu, aracın geniş olması, konforu ve başka araçlarda ekstra olan fakat bu araçta standart olan donanımları benim için yeterli.Tek gördüğüm eksiği 4 yön kamera kör nokta ve adaptif hız kontrol olmaması.

Herkese selamlar.

Merhaba kardeş, gecen hafta aldım ben de aracı yalnız sizin yakıt oranlarınız cok yüksek gibi. otomatik mi ? şehir içi 10-11 ler de tuhaflık var gibi. :) bagaj havuzu aldım ben. zaten bu araca göre özel yapılan tek şey bagaj havuzu sanırım. daha önce polo kullanırken de aynı bagaj havuzundan kullandım. halı yüzeyli gayet güzel duruyor. siteden bak istersen. www.halibagajhavuzu.com
Lastik paspaslar için de servis hediye etti güya ama hem kalite cok kötü hem de cok ufak. deneyerek alacam. hangi markanınkini aldınız ?? ilk bakımını yaptırdınız mı ? tüketim düşecektir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
frgurkan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen frgurkan » 06 Haz 2017, 21:19

Hayirli olsun arkadaşım valla paspasin markasini hatirlamiyorum icine uygun sekilde kestirdim.Bagaj havuzunuda bakarim tesekkür ederim.Turbo 1.2 xtronic kalkislarda basiyorum ondandir.Birkac defa denedim 7-8 lere düşüyor.Açikçasi cok ugrasmiyorum.Benim kullanimimla alakalidir.15000 servise 2 hafta icinde giderim.Fiyatlari ve islemleri yazarim.

ASUS_Z01BDC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 08 Haz 2017, 11:19

frgurkan yazdı:Hayirli olsun arkadaşım valla paspasin markasini hatirlamiyorum icine uygun sekilde kestirdim.Bagaj havuzunuda bakarim tesekkür ederim.Turbo 1.2 xtronic kalkislarda basiyorum ondandir.Birkac defa denedim 7-8 lere düşüyor.Açikçasi cok ugrasmiyorum.Benim kullanimimla alakalidir.15000 servise 2 hafta icinde giderim.Fiyatlari ve islemleri yazarim.

Eyvallah. Cok fazla kalabalık değiliz. takipte olalım. Paylaşalım. Bu arada parkederken star stop devreye girdiği oldumu ?? dikkat etmeni tavsiye ederim. elin el freninde olsun. star stop devreye girince sıkıntı olabiliyor. yakın mesafe ise dokunabilirsin araba kayabilir :)

Kullanıcı avatarı
frgurkan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen frgurkan » 09 Haz 2017, 19:18

Gecen sene bir defa oldu.Bu arada 15000 bakimi icin fiyat aldim birkac yerden.
Gülan 850-900
Bostancıoğlu 805
Yüzbaşıoglu 730 nakit.

Dash cam monte ettirecem bide yüzbaşioglu kendin getirirsen 150 tl fiyat verdi.Haftaya cumartesi orada yaptiracağim bakimlari.

Kullanıcı avatarı
bluewound
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Tekniker

Mesajgönderen bluewound » 12 Haz 2017, 10:53

NISTEC yazdı:Nissan Pulsar Forum Bölümü Açılmıştır. Hayırlı olsun.

Teşekkürler Admin.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 13 Haz 2017, 16:51

frgurkan yazdı:Çok teşekkür ederim admin kardeşim ara ara siteye bakıyordum forum açılacak mı diye nihayet açılmış oldu.

Rica ederim, tekrar hoş geldiniz. :)

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
Batistuta
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Batistuta » 20 Haz 2017, 09:58

Merhaba

Bende araç araştırma safhasındayım ve Pulsar benim de dikkatimi çeken bir araç ve bununla ilgili bazı soruların cevabını araştırıyorum...1.2 N-Tec paket için 78.000 TL fiyat aldım.
1-Kullanılan CVT şanzıman nasıldır ? Pek yaklaşılmaması yönünde tavsiyeler var bununla ilgili ne dersiniz?
2-Bu araçta yokuş kalkış desteği var mı?
3-Yol tutuşu nasıldır ?
4-Dışarıdan ses (rüzgar-motor) alma düzeyi ve yalıtım nasıl?Kaç km hızdan sonra ses almaya başlıyor?
5-Geri görüş kamerası nasıl faydalı mı ?Yani park sırasında çok fayda sağlıyor mu yoksa beklenti yüksek olmamalı mı?
6-Pulsar 2017 model henüz Türkiyeye gelmemiş sorduğum bayiler bu şekilde bilgi veriyor...Şuan satılan ve indirimli olan araçlar 2016 modeller...Bu durumda 2.el için dezavantajlı bir durum oluşturmaz mı?
7-Yakıt durumu yukarıda yazmışsınız ve bana çok gibi geldi...Acaba bu sürekli böyle mi yoksa aşağıya çekiliyor mu zamanla?
8-Gerçek kullanıcı arkadaşlar bu aracı tavsiye eder misiniz?10 üzerinden kaç puan verirsiniz ?

Kullanıcı avatarı
seresyan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: FİNANS

Mesajgönderen seresyan » 21 Haz 2017, 17:09

Merhabalar,

Ben de 2016 Model 1.2 XTRONİC NTEC Pulsar sahibiyim(Renk Pandora Mavisi), şu ana kadar 2.084 km yol yaptım. Kullanımlar şehir içi ve İstanbul Anadolu Yakası-Kocaeli arasında yapıldı genel olarak. Aracın yakıt göstergesinde 7.8 ortalama, ancak en fazla 7.6'ya kadar düşürebildim. Telefonumdaki bir yakıt uygulamasında ortalama 8.3 lt. yaktığı hesaplandı.

Araca gelirsek, ilk duyduğum andan itibaren merak ettiğim bir araçtı, internetten araç incelemeleri ve bayide gidip gördükten sonra almaya karar verdim(Eskl aracım 2013 model Qasqai 1.6 Benzinli Manuel Visia'ydı.)

Araçta olumlu gördüğüm yönler şöyle;

1) İçi çok geniş ve ferah, şoför koltuğuna oturduğumda(Koltuk bir miktar yükseltilmiş olmasına rağmen) yine de tavana baya bir mesafe var.
2) Arka koltuklar için diz mesafesi çok iyi.
3) Ses yalıtımı güzel(İlk aracım 2012 model 1,33 Benzinli manuel yaris'ti, içeri çok ses geliyordu, ancak bu araçla otobanda 140'a çıktığımda yine de rahatsız edici bir ses gelmiyor kabine, daha üstlere çıkarsanız geliyor gibi, ancak bu hızlarda uzun süre yolculuk yapmadığımdan fazla bir yorum yapamayacağım.)
4) Yokuşta geri kaydırmıyor.
5) Arabanın hızlanması bence güzel(Bu kıyaslamayı daha önce kullandığım 1.2 TSI Otomatik Jetta ile yapıyorum. Onda da otobanda gaza bastığınız zaman hızlanmak için fazla bir zaman beklemiyordu, bu araç da bana göre öyle). Tabi şu da var, aracı çok hızlı kullanan birisi değilim, genel olarak 110-120 arası, ancak 120'den 140'a çıkmak istediğinizde aracın tepki verme süresi sizi yuh, amma da hantal dedirdecek bir süre değil bana göre.
6) Direksiyonun verdiği tepkiler çok yumuşak(Yaris ve Jetta direksiyonunda da böyleydi, ancak linea, symbol, önceki aracım olan qq'nin direksiyonları sertti.) Bu nedenle bayanlar bile çok rahat şekilde tek elle dahi kullanabilir.

Bagaj havuzunu ben hepsiburada üzerinden aldım. 120.-TL idi sanırım.

Bagaj büyüklüğü 380 litre diyor katalogda, Yaris'im 285 litreydi, pek bir şey sığmıyordu, ancak Pulsar'ın bagajı bana göre yeterli normal seyahatlerde. Uzun tatile kalabalık gidecekseniz yetmez, Jetta'nın 500 litre bagajı da yetmedi, oradan biliyorum:)

Geri dönüş kamerasına ilave olarak park sensörü de yaptırdık biz. İkisi birlikte daha güzel oluyor. Ancak bence kamera çok gerekli değil. Direkt ona bakarak düz çizgide bile gidemiyorsunuz. Arada bir baksanız yetiyor, kalanı yine aynalardan:)

Şu anda diyebileceklerim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Arabamdan çok memnunum, beğenerek almıştım, iyiki de almışım diyorum halen.

Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
goldsmiley
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: matbaa

Mesajgönderen goldsmiley » 06 Tem 2017, 13:09

bende 1 aylık bir pulsar 1.2 ntec sahibi olarak aranıza katılmış bulunuyorum.
açıkçası 1 aylık şehir içi kullanım + izmir gidişine göre yorum yapacak olursak araç gayet güzel gidiyor ve ferah. 170 km hıza çıkmamıza rağmen çok aşırı ses alımı yapmadı ve araçla sanki 170 ile gidiyormuş hisside vermiyor sanki daha düşük hızda seyahat ediyormuş hissi uyandırıyor gayet konforlu o bakımdan. yalnız şehirler arası kullanımda ki yakıt tüketimi 7,8 di ki bana çok geldi ama satıcı ilk başlarda yüksek yakabileceğini söyledi ayrıca ilk 1,600 km 3,000 deviri geçmeyin demişti motor oturana kadar.

Kullanıcı avatarı
singlewolf
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen singlewolf » 07 Tem 2017, 12:59

merhaba kardes , gogusten gelen bir gicirti ses var mi ?? birde kornaya basinca tus gicirtisi geliyor sizdede varmidir servise gitmeden kontrol edinisterseniz varsa onlari da soylersinjz.
frgurkan yazdı:Hayirli olsun arkadaşım valla paspasin markasini hatirlamiyorum icine uygun sekilde kestirdim.Bagaj havuzunuda bakarim tesekkür ederim.Turbo 1.2 xtronic kalkislarda basiyorum ondandir.Birkac defa denedim 7-8 lere düşüyor.Açikçasi cok ugrasmiyorum.Benim kullanimimla alakalidir.15000 servise 2 hafta icinde giderim.Fiyatlari ve islemleri yazarim.

“Nissan Pulsar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

oto anahtarı