araç sağa çekme

Neyse ki Pulsar Var!
Kullanıcı avatarı
ppppp
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: stajyer avukat

araç sağa çekme

Mesajgönderen ppppp » 15 Eki 2018, 23:18

Arkadaşlar 1.2 x tronic visia pulsar sahibi olarak aracımda özellikle 80-90 km/h hızdan iltibaren sağa çekme problemi yaşıyorum.Araç kazalı veya boyalı değil "0"km bayiden alınmış araç , ayrıca baktırdım araç nakliye esnasında filanda bir kaza yaşamamış.
Rot ayarı yaptırdım sorun düzelmedi lastik değiştim yine düzelmedi.
Tamam golf 7 den sonra beklentim bu düzeyde değil ancak uzun yolda çekme durumundan rahatsız oluyorum.Daha önce fluence de yaşamıştım bu durumu.Leon da golf te focus ta tucson da audi a4 te hatta i20 de dahi aynı limitlerde böyle bir sorun yaşamamıştım.Benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Re: araç sağa çekme

Mesajgönderen sipartacus » 16 Eki 2018, 11:06

Ön takımlara baktırdınız mı?

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
ppppp
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ppppp » 16 Eki 2018, 17:28

evet kontrol ettirdim.Herhangi bir sorun yok deniliyor.Acaba bu araçların hepsinde mi var?Çünkü fluence ye aracın sürüş hissi epey benziyor.Fluence de de çekme yaşamıştım ancak tabi daha belirgindi onda.

Kullanıcı avatarı
Ally_07
Administrator
Administrator
Otomobil: Micra
Meslek: Üniversite Öğr. Gör.

Re: RE: araç sağa çekme

Mesajgönderen Ally_07 » 20 Eki 2018, 00:04

ppppp yazdı:Arkadaşlar 1.2 x tronic visia pulsar sahibi olarak aracımda özellikle 80-90 km/h hızdan iltibaren sağa çekme problemi yaşıyorum.Araç kazalı veya boyalı değil "0"km bayiden alınmış araç , ayrıca baktırdım araç nakliye esnasında filanda bir kaza yaşamamış.
Rot ayarı yaptırdım sorun düzelmedi lastik değiştim yine düzelmedi.
Tamam golf 7 den sonra beklentim bu düzeyde değil ancak uzun yolda çekme durumundan rahatsız oluyorum.Daha önce fluence de yaşamıştım bu durumu.Leon da golf te focus ta tucson da audi a4 te hatta i20 de dahi aynı limitlerde böyle bir sorun yaşamamıştım.Benimle aynı sorunu yaşayan var mı?

Micra sahibi bir üyemiz buna benzer bir sorun yaşamış ve direksiyon elektronik olduğundan bilgisayara bağlatıp kalibrasyon işlemi yaptırarak sorunu çözmüştü. Kalibrasyon rot ayarından farklı bir işlem. Bi deneyin bence.

Bu arada belirttiğiniz Fluence konusu da ilişkili olabilir çünkü Renault ve Nissan ortak firma. Yani parça ve sistemlerin aynı olması mümkün.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"İyi şoför yolcularını tedirgin etmeden konforlu ve güvenli şekilde gidecekleri yere ulaştıran şofördür" İmza Babam

Kullanıcı avatarı
ppppp
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen ppppp » 20 Eki 2018, 03:42

Tamam bir deneyeyim.Teşekkür ederim

“Nissan Pulsar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir