Bu Aracı Önerir Misiniz?

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
yavuzdurs
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek: ticaret

Bu Aracı Önerir Misiniz?

Mesajgönderen yavuzdurs » 24 Oca 2014, 11:46

Arkadaşlar merhaba fiat 500 aracımı istedigimden iyi fiyata ilanın 2 gününde sattım.beyaz Platinium cvt almak istiyorum.butcem max. 45000.asagidaki araç için telefonda görüştüm direk 43750 dedi.sizce fiyat nasıl.(sağ on kapı değişmiş. Sağ arka kapı boyalı. Sağ arka camurluk lokal boyalı.sigortaci arkadaşıma sorgulattin 1800 tl hasar kaydı var) forumdaki tüm arkadaşların fikri önemli.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 846/detay/

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Re: Bu aracı önerirmisiniz?

Mesajgönderen oztrk » 24 Oca 2014, 11:53

Yavuz Bey hoşgeldiniz. Araç sağ tarafından boydan boya hasar almış anlaşılan. Hurriyet'teki ilanlarda uygun olanlar var gibiydi, benim şahsen içime sinmedi bu araç.

Bu arada bütçeniz uygunsa Platinium almanızı tavsiye ederim. Akıllı anahtar oldukça kullanışlı. 2012 ya da 2011'lerde tekerlekler 17'' olması lazım. Kış lastiği alımında vs. maliyet açısından da uygun olacaktır.

Kullanıcı avatarı
yavuzdurs
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen yavuzdurs » 24 Oca 2014, 12:41

Teşekkürler.Hoşbulduk.Evet ama bende boya takıntısı yok.Alırsam en az 5-7 sene biniyorum.Hürriyetteki ilanlara baktım çok az seçenek var.Bazıları çok eski ilan.Renk fiyat falan bana uymuyo.yine de arada bir kontrol ediyorum.Ancak aracımı p.tesi verceğim için 1 hafta içinde almam lazım.Eğer piyasadan uygun fiyata olursa 47-48 de verebilirim.ama temiz olanlar genelde 50 yazmışlar.

Mutlaka platinium alcam.Test ettikten sonra kararımı kensin verdim.Mesela 2011 30000 km mi almak mantıklı.2012 60000 km demi almak mantıklı onuda çözemedim.Benim yılda yaptığım 7-8 bin km.

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 24 Oca 2014, 13:02

Ben profil olarak size benzeyen bir kullanıcıyım, çok fazla km yapmıyorum. Eşimin 2.el hassasiyeti yüzünden sıfır Platinium aldık, şu an 6.000km'de.

2. el almayı düşünsem sanırım km'si düşük olanı seçerdim. 2011-2012 modellerinin arasında bildiğim kadarıyla hiçbir fark yok, bu nedenle 2012'yi tercih etmezdim.

Son zamlardan sonra 2.el fiyatlarında biraz artış yapmış olabilirler, uygun bir tanesi düşer umarım en kısa zamanda.

Kullanıcı avatarı
yavuzdurs
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen yavuzdurs » 24 Oca 2014, 13:19

Donanımlı araç kullanmayı hep sevmişimdir.Baz modeller bana hep itici geldi nedense.Fiat 500 üm lounge du + panoramik tavan falan vardı.keşke juke da da böyle bir seçenek olsa.Almayı düşündüğüm aracı gösterip söylenenden farklı bişey yoksa 43000 tl ye kadar almak istiyorum.1800 tl hasar kaydı çok önemsemiyorum.Kaput falan boya değişen olsa kesinlikle düşünmem ama yandan darbeyi çok önemsemiyorum.Keşke hasar resimleri olsa.Galeriye sorcam sahibini arayıp sorsunlar.Hem ben rahat ederim.Hemde gün gelir satmak istersem alıcıya gösterebilirim.İlginiz için tekrar teşekkürler

Kullanıcı avatarı
yavuzdurs
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen yavuzdurs » 07 Şub 2014, 19:32

Arkadaşlar Merhaba. Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.bu araca bugün baktım ve çok tecrübeli emektar ustamiza gosterdim.aracin sahibinin işi vardi arkadaşıyla gittik o yüzden yarın araç sahibiyle pazarlık yapcam.arac orjinal demişti.benim ustamda baktı orjinal ama kaputta 1 karış kadar boya var dedi.aslinda ustam öyle diyosa öyledir eminim.arac sahibi kişide amcamın mukellefi çıktı ve güvenilir biri.ikinci sahibi. Haberi yokmuş o bir karışlik yerden.sizce gün gelirde satcak olursam beni zorlarmi.aracin fiyatini falanda yazayım fikir verin.ihtiyaci var diye fiyat uygun geldi bana.

2011 model sport pack 1.6 cvt
39000 de
Servis bakımlı
Kaputta 1 karış lokal boya var
Yani boya cihazında tüm kaput 90 veriyo.ora 130 veriyo.ustam dedi bi çok kişi bu kadar detaylı bakmaz önemli bişey değildir dedi.

Fiyat 43900 yazmıştı
Telefonda 43000 dedi.arac başı son pazarlığı yapmadık daha.anlasirsak nissan servisine gostermemde yarar varmı sizce.arayip fiyat aldım 250 tl expertiz.

fume rengi hiç aklımda yoktu ama gerçekten yakindan da harikaydi.fiyat nasıl sizce.ve kaputtaki lokal boya sorunmu?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: Bu Aracı Önerir Misiniz?

Mesajgönderen FelixCrail » 07 Şub 2014, 20:37

valla benim kaputta taş izleri var diye ben komple kaputu boyattım. cihaz olmadan, direk gözle bile ben boyalıyım diyor hatta. aracı satarken biri çıkıp bana bu aracın kaputu boyalı bu araba alınmaz derse o adamı orda döverim muhtemelen. kaputun boyalı olması arabayı almamak için bir neden değil. önemli olan önden yapılan kazanın boyutu. radyatörlere kadar giren arabayı bile alırım. işi bilen herkes alır hatta. ama şasesine zarar verecek boyutta hasar almışsa işte o arabaya temkinli yaklaşmak lazım.

kesinlikle alınmayacak bir araç varsa o da sel hasarlı araçtır. bedava verseler almam.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
yavuzdurs
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen yavuzdurs » 07 Şub 2014, 21:58

Cevabınız için teşekkür ederim.bende de boya takıntısı yok.ama ulkemizdeki bu takıntı beni şaşırtıyor. Sizce aracın fiyatı nasıl? Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 07 Şub 2014, 22:06

Juke fıyatlarını bılmıyorum

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 07 Şub 2014, 22:57

Bu kmdeki arac icin fiyat bana iyi gibi geldi.

Kullanıcı avatarı
yavuzdurs
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen yavuzdurs » 08 Şub 2014, 03:56

oztrk yazdı:Bu kmdeki arac icin fiyat bana iyi gibi geldi.

Teşekkürler Osman beydi sanırım.Evet araştırmalarima göre fiyat muadillerine göre uygun.Ancak tekna donanimlarda olan araçlar bu fiyatlara. Hayirlisi inşallah bugün son pazarlığı yapcam.

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 08 Şub 2014, 05:28

Benim aracim metalik gri, ilk basta keşke beyaz alsaydim desem de su an cok memnunum. Juke, renklere gore cok farkli kisilikler yansıtıyor bence. Mesela bizim arac, sehrin haylazi demeye pek uygun degil, agir bir gorunumu var. Beyaz ya da kirmizi renklileri ise tam haylaz görünümünde.

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı