ne alacağım konusunda yardımınızı rica ediyorum.

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
crocodile_tasci
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: özel sektör yönetici

ne alacağım konusunda yardımınızı rica ediyorum.

Mesajgönderen crocodile_tasci » 13 Ağu 2014, 16:07

merhaba, kısmetse bu kış yeni bir araba alacağım ancak hangi araba konusunda çok kararsız kaldım juke kullanıcıları olarak yardımcı olacağınızı ümit ediyorum.kısaca araba geçmişimi anlatayım ilk arabam 2000 model clio hatcback idi sonra 2005 corolla sedan ve bunların hepsi otomatik vites idi kendim bursada yaşadığım için kaydırmayan tam otomatik vites şart.yıllık ortalama 7 bin km yapmaktayım bu yüzden dizel olması şart değil..şimdi sizden ricam şu arada kaldığım araba marka ve modellerinide yazacağım aynı şeyleri o arabaların forumlarındada yazacağım böylece herkesimin düşüncelerinden faydalanmak istiyorum bütçem 50 bin civarı olacak 3 aşağı 5 yukarı bu yazacağım 3 modelede yetecek 2.el araba fiyatlarına bakınca görünen bu..evet şimdi arada kaldığım arabaları yazmaya başlıyorum....

önce juke...tarzı çok hoşumuza gidiyor bu sefer eşimde kullanacak ehliyeti var ama tecrübe hiç yok..ancak forumlarda bazı sorunlardan bahsediyorlar yakıtı fazlaymış içte kullanılan malzemeler sertmiş vb. şeyler siz kullanıcılar olarak ne dersiniz.

toyota auris 2011 ve yukarısı düşünüyoruz 40-45 bin civarı baya var özellikle beyaz çok hoş iç dizaynı hoşumuza gidiyor ama ondada baya sorunlardan bahsediyorlar.

ve hyundai i30 son çıkanlar çok fazla özellikli diyorlar segmentin çok üstünde özellikli arabalarmış ama insanlarda biliyorsunuz bir hyundai kalitesiz araba üretir yargısı var..görüntüsü çok hoş arabanın...bilemedim onların genel sorunları elite modelinde üstü açılan camdan sesler geliyormuş birde direksiyonda sıkıntı var diyorlar...

2 senedir arabasızım ve açıkçası araba kullanmayı ve gezmeyi çok özledik o yüzden bazen aklıma acaba dizelmi alsam diyorum yada daha az yakıt tüketen 1,2 corsamı diyorum ama onlarında iç konsol hoşuma gitmiyor...

kısaca böyle sizden özellikle juke konusunda yardımlarınızı düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum soracağınız bir şey olursada lütfen sorun ki siz bana ben size yardımcı olayım şimdiden herkese ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Re: ne alacağım konusunda yardımınızı rica ediyorum.

Mesajgönderen FelixCrail » 13 Ağu 2014, 17:30

Toyotalarda mmt şanzıman var bulaşmayın
Corsa da easytronic olduğu için sorun.
İ30 ile ceed aynı. 6 ileri tam otomatikler.benzinlisi nasıl bilmem ama dizel otomatik ceed yakıt canavarı. 100kmde 10lt mazot harcadım ben. Benzinlisi ne yakıyor bilmiyorum.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
crocodile_tasci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: özel sektör yönetici

Mesajgönderen crocodile_tasci » 16 Ağu 2014, 00:44

demekki kimse juke dan memnun değil ki kimse cevap vermemiş....

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Ağu 2014, 07:43

Juke kullanicisi degilim ama forumda kullanan arkadaslarla gorusuyorum gunluk hayatta. Yakit olarak soyledikleri litre degerlerine bakarsak araba normal olmasi gerektigi kadar yakiyor. Ic malzeme kalitesi iyi degil derken hangi araca gore degil. Primeraya gore iyi degil evet. Ama lancera gore iyi

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen cdogu » 18 Ağu 2014, 05:13

Her aracin kendine has ozellikleri var. Sizin yazdiginiz araclar arasinda da aslinda segment farki var. Siz ne istiyorsunuz,sizi ne memnun eder bilemem fakat juke hem bayan kullanimi icin hem de guzel gorunusuyle alinabilir. Eski komsumda i30 dizel otomatik ve full donanim var. Donanimlariyla cok cok cok cezbedici gorunuyor fakat yaktigini da soylerdi. Bence her aracla tasarruf yapilabilir bu kullanima bagli bir durum. Toyota auris benim tipinden hic haz etmedigim bir arabadir ona bir sey demeyecegim.

Ic malzeme kalitesi hakkinda da bir sey demek mumkun degil.juke un emsali araclarda da bunun gibi ufak tefek seyler bulunabiliyor. Mesela benim qashqaimde de ic malzeme kalitesi cok iyi degil fakat benim icin sorun teskil etmiyor. Yakitiyla gidisiyle ve gorunusuyle donanimiyla cok memnun ediyor beni.. Manuel kullanirim derseniz 1.5 dizel almanizi tavsiye ederim. Gidisiyle ve yakitiyla cok cazip bir motor secenegi.

Kullanıcı avatarı
dilekk
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: ingilizce öğretmeni

Mesajgönderen dilekk » 20 Ağu 2014, 23:36

crocodile_tasci yazdı:merhaba, kısmetse bu kış yeni bir araba alacağım ancak hangi araba konusunda çok kararsız kaldım juke kullanıcıları olarak yardımcı olacağınızı ümit ediyorum.kısaca araba geçmişimi anlatayım ilk arabam 2000 model clio hatcback idi sonra 2005 corolla sedan ve bunların hepsi otomatik vites idi kendim bursada yaşadığım için kaydırmayan tam otomatik vites şart.yıllık ortalama 7 bin km yapmaktayım bu yüzden dizel olması şart değil..şimdi sizden ricam şu arada kaldığım araba marka ve modellerinide yazacağım aynı şeyleri o arabaların forumlarındada yazacağım böylece herkesimin düşüncelerinden faydalanmak istiyorum bütçem 50 bin civarı olacak 3 aşağı 5 yukarı bu yazacağım 3 modelede yetecek 2.el araba fiyatlarına bakınca görünen bu..evet şimdi arada kaldığım arabaları yazmaya başlıyorum....

önce juke...tarzı çok hoşumuza gidiyor bu sefer eşimde kullanacak ehliyeti var ama tecrübe hiç yok..ancak forumlarda bazı sorunlardan bahsediyorlar yakıtı fazlaymış içte kullanılan malzemeler sertmiş vb. şeyler siz kullanıcılar olarak ne dersiniz.

toyota auris 2011 ve yukarısı düşünüyoruz 40-45 bin civarı baya var özellikle beyaz çok hoş iç dizaynı hoşumuza gidiyor ama ondada baya sorunlardan bahsediyorlar.

ve hyundai i30 son çıkanlar çok fazla özellikli diyorlar segmentin çok üstünde özellikli arabalarmış ama insanlarda biliyorsunuz bir hyundai kalitesiz araba üretir yargısı var..görüntüsü çok hoş arabanın...bilemedim onların genel sorunları elite modelinde üstü açılan camdan sesler geliyormuş birde direksiyonda sıkıntı var diyorlar...

2 senedir arabasızım ve açıkçası araba kullanmayı ve gezmeyi çok özledik o yüzden bazen aklıma acaba dizelmi alsam diyorum yada daha az yakıt tüketen 1,2 corsamı diyorum ama onlarında iç konsol hoşuma gitmiyor...

kısaca böyle sizden özellikle juke konusunda yardımlarınızı düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum soracağınız bir şey olursada lütfen sorun ki siz bana ben size yardımcı olayım şimdiden herkese ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.

Esinizin hic tecrubesi yoksa ilk kullanacagi aracin juke olmasi hayal kirikligi yasatir. Esimde biner diye dusunerek juke alip satmak zorunda kalan cok kisiye rastladim. Kendi ogrtmen arkadasim da dahil olmak uzere.. bayan surucu ilk olarak kucuk aracla baslamali bence.yuksek bir araba zorlar.. zaten otomatik dusunuyorsunuz sanirim kaydirma vs sorun olmaz sizin icin onu geciyorum..arka cam gorus acisi cok genis degil .saga sola donuslerde keza ayni. Manevra yapamaz araci surtuyorlar cogunlukla kaldirimlara bariyerlere..
Esimde dizel 1.3 opel corsa var ben ona bindigimde mesela inanilmaz yumusak geliyor vites gecisleri , debriyaji. Ama juke gercekten cok kemikli vites acisindan debriyaj yine oyle sert. Ama ben mt kullandigim icin bunlar gecerli otomatiklerde sorun yasamazsiniz..
Yani juke disaridan cezbediyor evet ama bayanlarin cogu park yapamadigi icin, aciktan donus alamadigi icin araci kullanamayip satiyorlar..
3 yildir kullanan ve gozlemleyen biri olarak dusuncelerim boyle..

Shift the way you move

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı