Motor Ariza isigi yanmasi

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
styleacit
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: patron

Motor Ariza isigi yanmasi

Mesajgönderen styleacit » 07 Oca 2017, 19:43

Resim

Arkadaslar 2011 model Nissan juke 1.5 DCi tekna aracim var .( bu arada yurt disindayim ) Ben ortalama her 3 ayda bir motor isigi uyarisi sorunu ile karsilasiyorum.Yetkili servise götürdügümde 200.00 euro civarinda bir ucret talep ederek güya boru temizligi yaptiklarini söylüyorlar.Lakin her seferinde bu ucreti vermek tabiki zor oldugundan bir kac defa sanayide partikül fitresi yakma islemi dedikleri olayi yaptirarak cozum buluyorum .Bugun yine böyle bir sorunla karsilastim sizce surekli bu sorunla karsilasmamiz neden kaynaklidir.Aracimi 75.000 km de satin aldim aracim suan 90,000 km de yag degisimi ve fitre degisimleri sorun ile sürekli karsilastigim icin 2 kez yaptirdim ama yine devam ediyor. 70 km hiz ile 4. vites de en az 15 dk sürün diyorlar ben bunu da cok denedim ama cözüme ulasamadim. sadece program ile partikül filtresi yakma islemi sonucunda bu sorundan kurtuluyoruz.Bu bir kronik sorunmudur. böyle bir sorunla karsilasan arkadaslar varmi ? Yakitim kaliteli ve günlük kullandigim mesafa cok da kisa degil ama sonucta sehrin haylazi ismiyle piyasaya sürdügü bir aracin kisa mesafe sürmekle bu kadar partikül fitresi hatasi verecegi biraz komik olur diye dusunuyorum . biraz arastirma yaptim bu konuda ama juke olarak cok az sonuca ulastim .eger bu konuda bilgi verebilecek yada bu sorunu yasayan birileri var ise lütfen yazsinlar.Tesekkpr ediyorum

Kullanıcı avatarı
orkunyilmazz
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Turizm

Re: Motor Ariza isigi yanmasi

Mesajgönderen orkunyilmazz » 07 Oca 2017, 20:33

Araci surekli dusuk devirlerde kullaniyorsaniz yapiyordur. Devirli kullanin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
ay@han
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: X-Trail
Meslek:

Mesajgönderen ay@han » 07 Oca 2017, 22:04

Xtrail 2.0 dci kullanıyorum . Bende de ayı sorun olmuştur bir kaç defa çözümü aracımı uzun yolda kullanarak çözüyorum. Partiküldeki atıkların yanması için iyice ısınması gerekiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
cakmak88
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: X-Trail
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen cakmak88 » 09 Oca 2017, 09:46

Tüp olan araçlarda benim ki gibi yani tüpten dolayı yakıyor. Yani oksijen sensörü oksijeni az algılıyor. Belki seninki tüplü değildir ama bu oksijeni ölçen sensorde bir sıkıntı olabilir

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
HAZAR
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: MİMAR

Mesajgönderen HAZAR » 10 Oca 2017, 15:33

styleacit,
Merhaba arkadaşlar bende juke 1,5 var 2012 model, aracı 68 binde aldım 89 binde motor arıza ışığı yandı 90 binde tanıdık vasıtası ile ist kavacıkda bir ustaya götürdüm makinaya taktı partikül filtresinin tıkandıgını ve söküp temizlemek için extra 400 tl istedi + 250 tl bakım ücreti ( filtreler ve yağ değişimi ). Neyse bakımdan sonra bu sefer 99 binde yeniden arıza ışığı yandı yine aynı ustaya götürdüm, cihaza bağladı ve aynı sorunu verdi dedi partikül filtresi tıkanmış. Orda ustadan şüphelendim gitmedim sonra dudullu bölgesinde yemek yerken rastgele karşımda araç bakım egzoscu vardı partikül filtresi makina ile temizlenir yazısını gördüm, hemen gittim adam altına girdi baktı abi dedi bunun partikül filtresi hiç sökülmemiş dedi, yani önceki usta motora katkı malzemesi koymuş öyle atmış sanırım kurumu. Bu ustada aynı şekilde 400 dedi bakımla birlikte 600 e bağladık adam yanımda söktü temizledi makinada yıkadı 2 defa arıza geçti, şuan arabam normal gibi görünüyor fakat benim sıkıntımda arabayı ilk aldığımda 1 depo ile 650 km yol yapıyordum şuan 550 km zor yapıyorum neden bilmiyorum.

İnsanlar sizi eskisi gibi kullanamadıklarında, değiştiğinizi söylerler ! :DD

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı