JUKE Follow me home

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Memur

JUKE Follow me home

Mesajgönderen Shamil » 19 Oca 2017, 23:18

Arkadaşlar juke 1.2 tekna modelinde follow me home özelliği var diye yazıyor teknik verilerde ancak ben bu özelliği bir türlü çalıştıramadım, farları yanık bırakıp kontağı kapatıyorum farlar sönmüyor ancak anahtarı kontaktan çıkarınca farlar sönüyor, bu özelliğin nasıl çalıştığını bilen varmı.Yada bu özellik gerçekten varmı juke 1.2 teknada.

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Makina Teknisyeni

Re: JUKE Follow me home

Mesajgönderen NeXuS » 20 Oca 2017, 23:10

Follow me home özelliği bildiğim kadarıyla far sensörü olan araçlarda mevcut. Öncelikle aracınızda far sensörü varmı ?
Varsa eğer far anahtarı auto konumunda iken kontağı kapattıktan sonra kapıyı açtığınızda otomatik devreye girebilir. Girmiyorsa selektör yapıp bıraktığınızda devreye giren mekanizma olabilir. Kombinasyonlar denenmeli. Eğerki kitabında folllow me home var yazıyorsa hangi kombinasyon ile çalıştığıda mutlaka belirtilmiştir.

Samsung'tan gönderildi...

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Shamil » 20 Oca 2017, 23:22

Araçta far sensörü yok ondan eminim, ancak bir önceki aracımda (kia rio sedan) da far sensörü yoktu ama follow me home vardı, onda farları yanık bıraktığınızda gün ışığına göre anahtarı konktaktan çıkırdağınızda ya farlar belirli bir süre açık kalıyordu yada eğer yeterli gün ışığı varsa sönüyordu, juke da aynı mantıkla bu gün denedim olmadı, nette teknik özelliklerde juke da eve kadar aydınlatma özelliği olarak var gözüküyor, ancak far sensörü olmadığı için outo konumu da yok yarın anahtarı kontaktan çıkardıktan sonra sellektör olayını bir denerim , kitapçığıda şimdi bir bakayım, bilgi için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Makina Teknisyeni

Mesajgönderen NeXuS » 21 Oca 2017, 00:27

Birşey değil
En doğru bilgiyi kitapçıktan alabilirsiniz. Varsa nasıl çalıştığı mutlaka yaazar

Samsung'tan gönderildi...

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
Cavit A.
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Emekli

Mesajgönderen Cavit A. » 22 Oca 2017, 13:52

Konu açılıncaya kadar bu özelliğin varlığından benim de haberim yoktu. Bu sabah aracı stop edip sellektör kolunu çekince ön farlar ve gündüz farları yandı ve tahminen 30 saniye sonra söndü.. Benim araç Juke 1.5 dci Platinum Premium Pack anahtarsız çalıştırma olduğundan dolayı anahtar çıkarıp çıkarmama olayını test edemedim.

Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Shamil » 22 Oca 2017, 15:56

Kitapçıkta bununla ilgili bir bilgi yok yada var ben bulamadım, ancak bende aracı stop edip selektör kolunu çekip anahtarı çıkardığımda farlar aynen Cavit beyin dediği gibi 30 sn kadar yanık kaldı gündüz farlarına dikkat etmedim yada onlar yanmadı çünkü yansaydı dikkatimi çekerdi mutlaka, yani 1.2 tekna 2016 modelde bu özellik var

Kullanıcı avatarı
Cavit A.
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Cavit A. » 22 Oca 2017, 18:05

Benim araç da 2016 model daha 2000 de.. Gündüz farları hakkında emin olmak için tekrar denedim kısa farlar ile beraber onlarda yanıyor. Hatta sellektöü çekip bırakma sayısına göre farların yanma süresi daha fazla oluyor. Hatta bu denemelerden sonra aracı hiç çalıştırmadan dahi sellektör yaptıktan sonra farlar yanıyor.
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Shamil » 22 Oca 2017, 19:45

Cuma günü denemiştim kısa farların yandığını görünce gündüz farlarına çok dikkat etmedim yarın bakarım İNŞALLAH, Resim paylaşımı için teşekkürler Cavit bey ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip eder İNŞALLAH.Benim juke 4000 km oldu 2016 Eylül 1 de teslim almıştım.

Kullanıcı avatarı
Cavit A.
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Cavit A. » 22 Oca 2017, 20:17

Amin Shamil bey, Size de Allah kazasız belasız kullanmaya nasip etsin inşallah.. Ben de 2016 3 Ekimde teslim almıştım. Ben daha pek alışamadım araca biraz küçük geldi ama olsun bir aksilik olmzsa 4-5 yıl biner değiştiririm diye düşünüyorum., 1900 Volkswagen Caddy vardı daha önce kullanımı Juke göre çok daha ataktı.. Neyse Juke de güzel alışırız sanırım buna da..

Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Shamil » 22 Oca 2017, 20:37

Amin Cavit bey.Yani juke dış görünüm itibarı ile her ne kadar büyük görünse de iç hacim pek geniş değil ama B segmentine göre normal sayılır.Siz tabi daha önce caddy kullandığınız için hem iç hacim hem de motor hacmi olarak biraz caddy aklınızda kalabilir ama bu çok fazla sürmez emin olun,ben hemen alıştım juke a çünkü daha önceki araçlarım (hyundai i20 ve kia rio sedan) B segmenti benzinli ve 1.2 ve 1.4 atmosferik motorlu araçlar olduğu için iç hacim olarak çok sıkıntı çekmedim diğer araçlarım ile hemen hemen aynı iç hacime sahip ancak turbo benzinli motor daha önceki araçlarıma göre çok çok performanslı.Dediğiniz gibi juke güzel bir araç şayet öyle olmasa idi 6 senedir ciddi anlamda bir kasa değişikliği yapılmadan hala satışta olmazdı.

Kullanıcı avatarı
Cavit A.
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Cavit A. » 22 Oca 2017, 21:19

Aracın küçüklüğü veya iç hacimden ziyade atak olmaması kafama takılmış durumda. Araçların teknik bilgilerinden pek anlamam fakat diğer kullandığım araçlar gibi ani yüklenme olayı çok zayıf. Bir de devir çabuk düşmüyor. Benim sahip olduğum bu 7. araç, ilk aracımı 1991 yılında Koşuyolundaki Milpa tesislerinden kampanyalı Fiat Biss almıştım. Caddy den önce de 2000 GTS ve ondan önce de 2000GLS Otomatik Ford vardı, yani 1996 yılından beri yüksek motorlu araç kullandığım için bayağı bunu yadırgamış durumdayım. Fakat yine de alışmaya çalışıyorum.. İlk aldığımda Güncel olmayan navigasyon harita yazılımına kafayı takmıştım, neyse onu şimdilik kafaya pek tamıyorum, ama unutmadım tabi ki..

Kullanıcı avatarı
Shamil
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Shamil » 22 Oca 2017, 21:53

Ben dizel araçtan pek anlamam ancak şu an netten baktım juke tork ve beygir olarak caddy den daha üst seviyede yani juke 110 beygir, caddy 105 beygir, juke 260 tork, caddy 250 tork yani bu durumda juke daha atak ve performanslı olmalı, ama tabi aracı siz kullandığınız için gaz tepkimeleri nasıl bilemem, birde şu dizellerde turbo açma devir aralığı var sanırım gerçi benzinli turboda da var bu belki bu turbo açma devir aralığı farklı olduğundan yadırgıyor olabilirsiniz, navigasyon konusunu servisle görüşmedinizmi çözüm bulamadılarmı.

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı