CVT VİTES TOPUZUNDAKİ BÜYÜK DÜĞME BASMIYOR

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
Juketekna2011CVT
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Memur

CVT VİTES TOPUZUNDAKİ BÜYÜK DÜĞME BASMIYOR

Mesajgönderen Juketekna2011CVT » 27 Mar 2017, 23:31

İyi akşamlar. 2011 cvt juke aracımın vites topuzundaki büyük düğme, ilk çalıştırmada basmıyor. Frene basılı halde, vitesi P konumundan D konumuna almak için büyük düğmeye bastığımda, düğme tam basmıyor, yarım basıyor ve vitesi değiştiremiyorum. Bunun nedeni ne olabilir. Çözümü var mı ?

En son Juketekna2011CVT tarafından 28 Mar 2017, 12:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: CVT VİTES TOPUZUNDAKİ BÜYÜK DÜĞME

Mesajgönderen GKY » 28 Mar 2017, 10:42

Selam,

Frene basmazsanız vites değiştiremezsiniz.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
Juketekna2011CVT
NissanClubTr
NissanClubTr

Re: CVT VİTES TOPUZUNDAKİ BÜYÜK DÜĞME

Mesajgönderen Juketekna2011CVT » 28 Mar 2017, 12:42

Frene basıp aracı çalıştırıyorum ve ayağımı frenden çekmeden sonuna kadar basarak, vitesi P den D ye almak için vites topuzundaki büyük düğmeye basıyorum fakat düğme tam basmıyor, yarım kalıyor ve vitesi değiştiremiyorum. Frene basıyorum yani, hem de sonuna kadar. biraz bekliyorum, bir kaç kere deniyorum fakat hep takılıyor, son günlerde sağdaki küçük shift düğmesine basıp vitesi öyle geçiriyorum ve bundan çok sıkıldım :Q

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: CVT VİTES TOPUZUNDAKİ BÜYÜK DÜĞME BASMIYOR

Mesajgönderen GKY » 28 Mar 2017, 17:13

Park ettiğiniz yer yokuş ise zorlanarak geçe bilir,

En sağlıklısı servis yolu.....

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
red_juker
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgisayar Müh.

Mesajgönderen red_juker » 30 Mar 2017, 23:23

Kullanma kılavuzu sayfa 5-31'de şöyle bir bilgi var:
Motor çalışıyorken ve fren pedalına basılmışken vites kolu P konumundan çıkarılamıyorsa fren lambaları çalışmayabilir.
Bir de sayfa 5-33'de şöyle bir bilgi var:
Akü zayıfsa veya bitmişse vites kolu, frene ve mandala basılsa dahi P konumunda çıkarılamaz.
Çözüm olarak da sizin yaptığınız gibi serbest bırakma düğmesine basma önerilmiş kitapçıkta.

Bence önce fren lambalarınızı kontrol edin , sorun yoksa akünüzü kontrol ettirin. Yine sorun yoksa bir an önce bir yetkili servise götürün. Şanzıman şakaya gelmez.

Kullanıcı avatarı
Juketekna2011CVT
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen Juketekna2011CVT » 05 Nis 2017, 11:25

Servis ile görüştüm, konuyu anlattım, aracı görmemiz lazım dediler, kullanım kılavuzundaki sayfa 5-31 ve 5-33 de geçen konularla ilgili olacağını düşünmediklerini söylediler.
Ben aracı sanayi de kendi ustama gösterdim, sorunu ilettim, ustam da, vites topuzunun altındaki tel ile ilgili olabileceğini ve servisin kontrol etmesi gerektiğini söyledi. Vites topuzunun alt kısmındaki mekanizmanın düğmeye basılınca kilitli durumdan kurtulduğunu, düğmenin basmamasının kiliti serbest bırakan tel ile ilgili olabileceğini söyledi. Usta kendisi kontrol ettiğinde vites topuzundaki düğme düzeldi, galiba ben nazik davranmışım, usta eli değince geçici bir düzelme oldu sanırım :)
Servis de 2 hafta sonrasına randevu verdi, bakalım ne olacak göreceğiz.

Kullanıcı avatarı
red_juker
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Bilgisayar Müh.

Mesajgönderen red_juker » 01 May 2017, 09:04

Juketekna2011CVT yazdı:Servis ile görüştüm, konuyu anlattım, aracı görmemiz lazım dediler, kullanım kılavuzundaki sayfa 5-31 ve 5-33 de geçen konularla ilgili olacağını düşünmediklerini söylediler.
Ben aracı sanayi de kendi ustama gösterdim, sorunu ilettim, ustam da, vites topuzunun altındaki tel ile ilgili olabileceğini ve servisin kontrol etmesi gerektiğini söyledi. Vites topuzunun alt kısmındaki mekanizmanın düğmeye basılınca kilitli durumdan kurtulduğunu, düğmenin basmamasının kiliti serbest bırakan tel ile ilgili olabileceğini söyledi. Usta kendisi kontrol ettiğinde vites topuzundaki düğme düzeldi, galiba ben nazik davranmışım, usta eli değince geçici bir düzelme oldu sanırım :)
Servis de 2 hafta sonrasına randevu verdi, bakalım ne olacak göreceğiz.

Merhaba, sorunla ilgili hehangi bir işlem yapıldı mı? Sorun neymiş tam olarak? Bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
feyziaydin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen feyziaydin » 12 Tem 2020, 17:15

Selamlar aynı sorun bende de var nasıl çözdünüz ? Anlatır mısınız lütfen teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Safak1982
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Ogretmen

Mesajgönderen Safak1982 » 03 Haz 2022, 23:42

Merhaba sorunu cozen var mi ?

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir