Nissan Juke Kullanici Paylasimlari.

(F15) Juke. Şehrin Haylazı
Kullanıcı avatarı
Hasanyilmaz
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Memur

Nissan Juke Kullanici Paylasimlari.

Mesajgönderen Hasanyilmaz » 23 Oca 2018, 22:06

Tum yorumlari okudum. Araci bilende bilmeyende yorum yapmiş.Oncelikle arac hakkinda kisa bilgi vermek istiyorum. Aracin ulkemizde 2 versiyonu var. Dizel ve benzinli. Dizel araclar manuel vites. Benzinli araclar otomatik versiyon. Aracin benzin otomatik kullanicisi olarak aracta cvt vites mevcuttur. Vites gecisleri disli vasitasiyla degil kayisla yapmaktadir. Bu nedenle aracin kalkisi biraz yavastir. Bilmeyen kisiler araca yuklenince arac bagirmaya baslar. Vites gecisi devrini aldikca baslar. Aracin bagirmasi bilmeden gaza yuklenmekten meydana gelir. Sakin kullanin. Ben otobanda aracimi devrinde kullandim. Aracim 2.000 devirde 140 km hizla giderken arac gittikce hizlaniyordu. Radar nedeniyle hizimi dusurdum. Aracin vitesleri sonsuz vites diye bilinir. Kayisli oldugundan 2.000 devirde 190 km hizda gorebilirsiniz.
Aracin tek kotu yani yokus cikarken devrini vermediyseniz 90 km ile cikarsiniz.
Arac savuruyor diyorlar anlamadim. Ben aracla keskin virajlara girdim araba yola tutundukca tutundu. Arka savuruyor diyen arkadaslarin lastiklerinin ebadi nedir acaba ve hizlari nedir. Benim lastik ebadi 225x50x17 dir. Virajlara 90-110 arasi hizla girdim. Cok keskin virajlara 50-70 arasi girdim.
Aracin yakitida gayet guzel. 30 litre gaz ile 400 km kadar yol yaptim.
Ben aracimdan gayet memnunum. Ha birde dar diyen arkadaslar siz hic corsa tarzi arac kullanmadiniz galiba. Aracin icide gayet konforlu ve yeteri kadar genis.
Arkadaslar lutfen araci alacaksaniz kendiniz gidip nissan bayine test aracina binin ve gorerek alin. Ben alirken bilip bilmeyen herkese bakip az daha vaz geciyordum. Gittim bayiye test aracina bindim. Aractan inince alacagim kisiyi aradim ve notere bekliyorum dedim.
Umarim faydali olmustur. Kesinlikle tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
gokhanjuke
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: turizm

Re: RE: Nissan Juke Kullanici Paylasimlari.

Mesajgönderen gokhanjuke » 24 Oca 2018, 21:34

Hasanyilmaz yazdı:Tum yorumlari okudum. Araci bilende bilmeyende yorum yapmiş.Oncelikle arac hakkinda kisa bilgi vermek istiyorum. Aracin ulkemizde 2 versiyonu var. Dizel ve benzinli. Dizel araclar manuel vites. Benzinli araclar otomatik versiyon. Aracin benzin otomatik kullanicisi olarak aracta cvt vites mevcuttur. Vites gecisleri disli vasitasiyla degil kayisla yapmaktadir. Bu nedenle aracin kalkisi biraz yavastir. Bilmeyen kisiler araca yuklenince arac bagirmaya baslar. Vites gecisi devrini aldikca baslar. Aracin bagirmasi bilmeden gaza yuklenmekten meydana gelir. Sakin kullanin. Ben otobanda aracimi devrinde kullandim. Aracim 2.000 devirde 140 km hizla giderken arac gittikce hizlaniyordu. Radar nedeniyle hizimi dusurdum. Aracin vitesleri sonsuz vites diye bilinir. Kayisli oldugundan 2.000 devirde 190 km hizda gorebilirsiniz.
Aracin tek kotu yani yokus cikarken devrini vermediyseniz 90 km ile cikarsiniz.
Arac savuruyor diyorlar anlamadim. Ben aracla keskin virajlara girdim araba yola tutundukca tutundu. Arka savuruyor diyen arkadaslarin lastiklerinin ebadi nedir acaba ve hizlari nedir. Benim lastik ebadi 225x50x17 dir. Virajlara 90-110 arasi hizla girdim. Cok keskin virajlara 50-70 arasi girdim.
Aracin yakitida gayet guzel. 30 litre gaz ile 400 km kadar yol yaptim.
Ben aracimdan gayet memnunum. Ha birde dar diyen arkadaslar siz hic corsa tarzi arac kullanmadiniz galiba. Aracin icide gayet konforlu ve yeteri kadar genis.
Arkadaslar lutfen araci alacaksaniz kendiniz gidip nissan bayine test aracina binin ve gorerek alin. Ben alirken bilip bilmeyen herkese bakip az daha vaz geciyordum. Gittim bayiye test aracina bindim. Aractan inince alacagim kisiyi aradim ve notere bekliyorum dedim.
Umarim faydali olmustur. Kesinlikle tavsiye ederim.
cok guzel anlatmissiniz hocam. hangi lpg kullaniyorsunuz bende de benzinli otomatik var 2012

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Hasanyilmaz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Re: Nissan Juke Kullanici Paylasimlari.

Mesajgönderen Hasanyilmaz » 26 Oca 2018, 22:49

Aracta prins marka lpg takilidir. Cekiste guzel.

“Nissan Juke Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı