Devir Yüksek Değil mi?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Wizard
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen

Devir Yüksek Değil mi?

Mesajgönderen Wizard » 11 Ağu 2016, 20:59

Arkadaşlar merhabalar. Aracım 1.6 tekna executive. Yeni aldım sayılır ancak 2 tane sorunum var sizlerle paylaşıp çözüm bulmak istiyorum. 1.si başlıkta da belirttiğim devir sorunu. Aracı 5. Vitese alıyorum genelde devir kadranını 2 de ya da 2.5 ta tutarım. Ancak bu devirde hızım 75 veya 80 aracın tüm bakımları yapılı anormal ses falan da yok ama 110 görebilmek için kadranı 5 veya 6 ya getirmek zorunda kalıyorum motor yanacak diye endişe ediyorum bazen. Kısacası gaza basmaya korkuyorum. 2. İse kapı üzerinde ve bagaj kapağında minik butonlar var anahtar ile kilitledigim zaman kapanan kapıları o tuşlardan birine basınca açıyorum . Yani araca hırsız girecek diye endişe ediyorum. Kılavuza baktım bulamadım çözüm...

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: Devir Yüksek Değil mi?

Mesajgönderen GKY » 12 Ağu 2016, 09:23

Günaydın,

Aracınız sanırım düz vites o yüzden ben yorum yapamayacağım, fakat tuhaflık var gibi.

2ci soru ile ilgili sanırım aracınızda anahtarsız giriş donanımı var o yüzden o minik butonlara dokununca otomatik açılıyor.

araç kilitli iken ve anahtar yanınızda yokken deneyin bakalım açılacakmı?

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
Wizard
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Almera
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Wizard » 12 Ağu 2016, 21:44

Teşekkürler Gky. Anahtar uzakta iken açmadı. Buna sevindim :) Evet araç manüel vites 1.6 benzin

Kullanıcı avatarı
Kadirkkkk
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen Kadirkkkk » 25 Ağu 2016, 17:17

ben anlamadım. devir 2.5'teyken 80 yapan arabanın doğru orantı hesabı ile devir 5'te iken 160 yapması gerekir. sizin durumunuzda aklıma debriyaj balatasının kaydırma yapma ihtimali var. yani araç hızlanıp zora gelince debriyaj kaydırıyor...

2015 Qashqai (J11) 1.6 dizel (130hp) manuel. Visia...

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

oto anahtarı