Nissan Navigasyon GüncellenMEmesi!

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
xman5353
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen xman5353 » 19 Mar 2013, 16:50

Ya öyle bişey yapmışlar ki excel dosyasını karta kopyalıyorum hatta açıp değiştirip kaydediyorum. Kart okuyucudan çıkarıp tekrar taktığımda dosya kayboluyo :) diski eski haline getiriyo.. yatar bu iş :p

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 19 Mar 2013, 16:59

Koruma var demistim :)

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 20 Mar 2013, 00:16

Bir şekilde bu kadar üzerinde uğraşılmışken bir çözüm bulunabilir orijinal teyp kullanıcıları içinde. ben daha önce araştırdığımda o CID numarasını değiştirmek için yazılımlar bile bulmuştum. Konular bu olayın etrafında dönüyordu ama şu an hatırlamıyorum konuyu.

http://jo0ls-dotnet-stuff.blogspot.com/ ... erial.html
http://www.nexcopy.com/sd-duplicator/sd ... or-sd200pc

tekrar bakmıyorum ama bu linklerden bir yerlerden buldum sanırım. Ömer zaten bir tek sen uğraşıyon çözersen sen çözersin.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: eğitim
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 29 Mar 2013, 16:47

ARKADAŞLAR HEPİMİZİN ORTAK PROBLEMİ NAVİGASYON MU? E v e t

Bu işi NİSSAN TURKİYE 10 yıl da geçse Ç Ö Z E M E Z.

Gelin hep beraber imece usulü ile navigasyon kartını getirtelim. Ortak bir noktada buluşarak güncelleme olayını gerçekleştirelim olsun bitsin bu sorun. verilen linke baktım 189 Euro fiyatı x 2.35 TL den 446.70 Yapıyor. 10 qashqai sahibi arkadaş birlik olsak araç başına 50.-TL gelir ki bu sorundan kurtulacaksak eğer hiç bir şey değil diyorum.

Fikrime katılanlar lütfen cevap versin. Liste yapalım.

Fikrimde yanıldığım noktalar varsa onu da açıkça yazın ki farklı bir durumla karşı karşıya kalmayalım.
Elektronik dünyası hakkında detaylı ve doyurucu bilgiye sahip değilim. Umarım ki bu konuda uzman arkadaşlarımız, dostlarınız vardır. Onlardan bu İşin olabilirliği konusunda lütfen onay alın ve bize yazın..

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 29 Mar 2013, 21:19

Böyle birşey olursa qashqai veya nissan aracım yok fakat bende katılırım. ancak kopyalama olayını çözemiyoruz bildiğim kadarıyla.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 29 Mar 2013, 21:45

kartın içinde teybe orjinal olduğunu bildiren bir şifreleme sistemi var. onu kırmadan kopya kart çalıştırmak imkansız. birde orjinal kartın içindeki program çok yetersiz. haritası daha da berbattır kesin. güncelleme ile iyi bir navigasyona sahip olacağınızı pek sanmıyorum ben açıkçası.

yapabileceğiniz en mantıklı şey şu olur:

elinizdeki cihazı nete satılık olarak koymak. 2500tl fiyatt koyun. serviste sıfırı 5000tl civarı sanırım. teybi sorunlu olan, aracı pert olan illaki bu cazip teklif karşısında kayıtsız kalmayacaktır. bunu satıp navitech'in navigasyonlu teybini alıp takın servisin yaptığı gibi. maddi olarak ya biraz kâr edersiniz yada kafa kafaya gelir ama zarar etmezsiniz asla. hemde elinizde daha fazla özelliğe sahip bir cihaz, güncel bir harita, stabil çalışan bir navigasyon olur.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 30 Mar 2013, 12:08

Selam arkadaşlar,
Kart ithal ederek; araçlarımıza yüklenmesi düşünceme katılmanıza rağmen sanırım teknik karşılığı pek de olumlu görünmüyor. bu nedenle bu konuda uzman olan arkadaşlarımızın veya onların eşinden, dostundan bilgi akışı sağlamanın gerektiği düşüncesi çıkıyor.

LÜTFEN ORJİNAL NAVİGASYON KARTI İLE GÜNCELLEME OLANAKLARIMIZI VE TEKNİK BİLGİLERİ TOPLAYIP BURDA AKTARALIM.

Bu işten hepiniz gibi bende o kadar sıkıldım ki,
Sayın admin den bir isteğim var.

Ağustos ayından beri Navigasyon Güncellemesi adı altında yapılan tüm yazışmaları bir dosya haline getirmek ve hepimizin imzası ile NİSSAN TÜRKİYE ye göndermek.
Bu işin araçlarının olumsuz tanıtımına ne kadar çok körükleme yarattığını açıkça ve resmen görsünler de belki .K.. kaldırırlar.
Ya Globalleşen ve elektronik çağını yaşayan bir dünya da Global bir marka olan NİSSAN bu kadar basit bir konuyu çözemiyor sa, NİSSAN a YAZIK ... Nissan Türkiye ye yazık..
Sanıyorum hiç birimiz burda maksat hareket olsun diye bu yazıları yazmıyor. Ortada bir sıkıntı var.. Sıkıntı Nissan ın tekeline aldığı bir konudan kaynaklanıyor.
Bir PC alıyorsunuz içinde Windows İşletim sisitemi mi? Linux işletim sistemi mi? hangi işlemci olacağına siz karar veriyorsunuz.

Peki .. Neden hangi navigasyon kartını, Hangi programı yükleyeceğimize biz karar veremiyoruz.?
Birde bir sürü para verdiğimiz Nissan Connect sistemi için bunu yapamıyoruz.. Nissan hiç bir kazancının bulunmadığı aksine Marka değerini düşüren bu uygulama için Nissan a yazık....

hepinize saygılar iyi tatiller

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 30 Mar 2013, 14:08

Nissan Türkiye ile pazartesi günü bu konu hakkında iletişime geçip, sorunları aktarıcam.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 31 Mar 2013, 23:26

Çok teşekkürler değerli Admin..
Unmarım görüşmeleriniz den olumlu yaklaşımlar alırsınız da biz ve diğer Nissan kullanıcıları yararlanır. Nissan Türkiye de rüştünü ispat eder.
Lütfen şu konuyu açıkça belirtelim diye düşünüyorum.

Bizler araçları navigasyon programi içn satın almadık. eğer Nissan; araçları pazarlama ve satış aşamasında iken bize navigasyon program kartı konusunda seçmlik haklar sunmuş olsa bu noktaya gelmezdik.
Sorun istediğin her navigasyon programını en fazla 50-100 usd ye bulunabilirken nissan a uyumlu program kartı için 190Euro vermek durumunda bırakılıyoruz.
birde aracın teslimi sırasında bu nav. programı 2009 yılı güncellenmiştir. Yeni güncelleme geliyor demeseler yine bu duruma gelmezdik..
iyi haberler bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
biggyman
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: YÖNETİCİ

Mesajgönderen biggyman » 01 Nis 2013, 15:42

Arkadaşlar bugün bende Nissan Connect sisemindeki bir sorun için Nissan Türkiye ile görüştüm. Sorunun haricinde navigasyon güncellenmesi olayını sordum. SD kart siparişleri verilmiş ve tahminen temmuz, ağustos ayı gibi dağıtılacakmış. Ücretli mi olacak diye sordum. Bir önceki seriler ücretsiz dağıtılmıştı bunlar nasıl olacak henüz bir bilgi yok dediler. Ne kadar doğru bilemem ama Nissan müşteri hizmetlerinin cevabı böyleydi.

Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
İletişim:

Mesajgönderen NISTEC » 01 Nis 2013, 21:53

Evet bende bu bilgiyi aldım. Kartlarla ilgili iş sadece teslimata kalmış. ancak tarihi kesin olarak belirli değil. En azından Türkiye'ye giriş yapıldığında bunu dağıtımdan önce öğreniriz.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 03 Nis 2013, 14:35

arkadaşlar selam,
değerli adminimiz ve arakadaşlarımızın Nissan ile yapmış olduğu görüşmeler ve içeri konusunda bizlere ilettiği bilgiler için çok teşekkürler,

Gelen bilgiler bence hiç de umut vaad eden sözler gibi gelmiyor. Neden ? Çünkü benim yaklaşık 6 ay önce bu konuda yazmış olduğum maile de aynı cevabı verdiler diğer bir arkadaşımızın aramasına da aynı şekilde bir ucu açık ama bizi kırmayan, umutlandıran cevaplar veriyorlar.
Peki sonuç ne? Kocaaman bir hiç.. inanın ki hiç bir şekilde bu işin çözüme kavuşmamasını istemiyorum.

Aslında güncelleme diye yanıyoruz ama "gelen gideni aratır " diye bir ata sözümüz vardır. Onu da hatırlamadan edemiyorum. Neden mi?

ANLATAYIM: navigasyon cihazlarının yeni yeni piyasada göründüğü sırada elektronik meraklısı ben hemen bir tane aldım. İskenderun da bir işim var. Uçakla adanaya ordan araba kiralayarak randevuya yetişeceğim. Navigasyon cihazını en ilk çantama koymuşum. Adanada araba kiralayıp yola çıktım. Ha cihazım da yanımda ya aracı teslim edene bir şey sormadım. Yola çıktım. Adana içini az buçuk biliyorum. Otobana çıktım. Cihaz ikide bir sağda ki yolu takip ett diyor. uydum ona gidiyorum ama bir enayilik var demeye başladım. Neyse bir baktım otobandan çıkarıp eski yola sokmuş beni. Randevum da var. yol kalabalık otoban boş ve hızlı idi. Randevuyu da kaçırdım mı? dönüşe navigasyon cihazını kaldırıp attım.
Onun için yılan hikayesine dönen güncelleme kartı ve içinde ki program gideni aratmasın.
Hoş geleceği de mechull..
İnşallah Gelir..

hepinize sevgi ve saygılar

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı