Qashqai 1.6 dCI Otomatik Silkeleme Problemi

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
mrsrm
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Tasarım

Qashqai 1.6 dCI Otomatik Silkeleme Problemi

Mesajgönderen mrsrm » 16 Tem 2019, 10:24

Merhabalar,

Forumda araştırdım fakat yeterli cevap bulamadım. Benim konum biraz farklı;

Aracım 2014 model 1.6 dCI Otomatik Vites Qashqai

2 konu var;

Araç rolantide çalışır ve durur haldeyken vites değiştirdiğimde devir saatinde bir saniyelik düşme gerçekleşiyor. Arabanın motorunda da bunu gayet hissedebiliyorsunuz dinleyerek. Çok önemli bir problem midir? Deneyimleyen var mı?

Araç durur haldeyken D'ye alıp ilerlemeye başladığınız zaman araba kısa bir süre silkeliyor. Aynı hareketi yavaşlar iken frene bastığınızda durma esnasında yapıyor. Şanzıman kulağından şüphelendim fakat kronik problem olduğu ile ilgili yazılar okudum. Araç alındığı günden itibaren yetkili servis bakımlı (Nissan Park).

Bu iki konu ile ilgili deneyim sahibi olan arkadaşlarımızın yorumlarını, fikirlerini bekliyorum.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
mrsrm
Silver Üye
Silver Üye

Re: Qashqai 1.6 dCI Otomatik Silkeleme Problemi

Mesajgönderen mrsrm » 31 Tem 2019, 13:32

bir cevap atmak bu kadar mı zor :)

Kullanıcı avatarı
mhtozel
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen mhtozel » 14 Ağu 2019, 08:23

1.6 dizel otomatiklerde kronik bir şanzıman sorunu vardı. Umarım o değildir. İkinci aklıma gelen şey de rölantiye ayarı düşük olabilir aracın. Boştan D ye geçtiğinizde devir saatindeki oynama normal merak etmeyin.

Kullanıcı avatarı
mrsrm
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mrsrm » 19 Ağu 2019, 16:10

mhtozel yazdı:1.6 dizel otomatiklerde kronik bir şanzıman sorunu vardı. Umarım o değildir. İkinci aklıma gelen şey de rölantiye ayarı düşük olabilir aracın. Boştan D ye geçtiğinizde devir saatindeki oynama normal merak etmeyin.

cevap için teşekkürler. ben de kronik sorundan korkuyorum ama bunu anlamak için belirtilerinin tam olması gerek gibi. araçta aşırı bir titreşim söz konusu. start stop yaparken bile araba çok titriyor. ben motor kulaklarından şüphelendim ya da başka bir konu. bir keresinde motor kaputu açık gördüm aracı motor resmen dans ediyordu. acaba motor kulağı mı şanzuman kulağı mı diye düşünmekten bir hal oldum. bakalım ne çıkacak.

Kullanıcı avatarı
ÜSEYİN
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ÜSEYİN » 19 Ağu 2019, 16:16

Merhaba,çözüm bulabildiniz mi?

Kullanıcı avatarı
mrsrm
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mrsrm » 20 Ağu 2019, 13:06

merhaba. çok enteresan bir şekilde araçtaki acil durum freni'ni devre dışı bıraktığımda biraz da olsun düzeldiğini fark ettim en azından duruşlarda. servisle görüştüm, alakası olmadığını söyledi ama dilerseniz siz de deneyin. şanzıman ile ilgili herhangi bir hata yok çünkü.

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: English Teacher

Mesajgönderen ERSE67 » 22 Ağu 2019, 21:12

Qashqai Xtrail ve Sanırım diğer otomatik şanzımanlarda olan (2014-2015 modellerde) şanzıman beyni hatası var sizde de, hata kodu P17F1 (CVT JUDDER hatası), ben de muzdaribim ve kronik sıkıntı bu modellerde. Çözüm garantiniz yoksa şanzıman beyni değişimi, maliyeti şu an 9 10 bin TL civarında. Ben Antalyada baktırdım, kesin olsun diye bu işle İstanbul ataşehirde bakan bir firma var (reklam olmasın diye yazmıyorum ama az araştırırsanız ya da dm atarsanız yazarım) değişimi bunlar yapıyor, güvenilir gibi geldiler bana, para biriktirirsem yaptıracağım mecbur (, ya da daha başka çözümü bilen bulan varsa, Ferdi babanın şarkısı gibi "Bana da söyle, ben de bileyim")) :DD

"A friend in need is a friend indeed"

Kullanıcı avatarı
mrsrm
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mrsrm » 23 Ağu 2019, 15:08

ERSE67 yazdı:Qashqai Xtrail ve Sanırım diğer otomatik şanzımanlarda olan (2014-2015 modellerde) şanzıman beyni hatası var sizde de, hata kodu P17F1 (CVT JUDDER hatası), ben de muzdaribim ve kronik sıkıntı bu modellerde. Çözüm garantiniz yoksa şanzıman beyni değişimi, maliyeti şu an 9 10 bin TL civarında. Ben Antalyada baktırdım, kesin olsun diye bu işle İstanbul ataşehirde bakan bir firma var (reklam olmasın diye yazmıyorum ama az araştırırsanız ya da dm atarsanız yazarım) değişimi bunlar yapıyor, güvenilir gibi geldiler bana, para biriktirirsem yaptıracağım mecbur (, ya da daha başka çözümü bilen bulan varsa, Ferdi babanın şarkısı gibi "Bana da söyle, ben de bileyim")) :DD

şanzımana defaten bakıldı ama bir hata görülmedi. eğer çözümü beyin değişimi ise belki çıkma vs. gibi bir yolla çözülemez mi acaba?

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen ERSE67 » 23 Ağu 2019, 22:34

Çıkmayı ben de düşündüm ama ona bile 4 5 bin dediler, ayrıntılı bilgiyi dm den yazdım zaten

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen ERSE67 » 23 Ağu 2019, 22:36

İnşallah başka bir şeydir ama otomatik şanzımanın en basit arızası bile binlerce TL maalesef ((

Kullanıcı avatarı
mrsrm
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mrsrm » 27 Ağu 2019, 10:05

her test edişimde farklı şeylerle karşılaşıyorum. şimdi de düz yolda yavaş giderken arabanın beşik gibi sallandığını fark ettim. tüm bunlar büyük bir şeyin mi yoksa basit bir şeyin mi habercisi bilmiyorum. servise göre araba mükemmel.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

oto anahtarı