Nissan Navigasyon GüncellenMEmesi!

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
exstasi
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: EMEKLİ

Re: navigasyon haritası ne zaman güncellenecek?

Mesajgönderen exstasi » 05 Eyl 2012, 10:13

navagasyonlar aralk aynda güncellenip en geç şubat ayında herkesin eline geçecek arkadaşlar

SEYRANGAH

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: eğitim
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 11 Eyl 2012, 10:34

ARKADAŞLAR,
SANIRIM NİSSAN BU HARİTA KONUSUNDA SINIFTA KALMIŞ ÖĞRENCİDİR. AMA ONA BÜTÜNLEME SINAVI HAKKI VERMEYEN DE BİZLERİZ. GELİN HEP BERABER NİSSAN A BÜTÜNLEME SINAV HAKKI VERELİM.
Nasıl mı yapacağız.?
1) foruma üye bir Avukat arkadaşımız nissan a hitaben bir ihtarname yazacak ve ihtarnameyi burda yayınlayacak.
2) Bizler o ihtarnameyi aynen alıp kendi adımızı ekleyerek Nissan Türkiye ye noterden veya iadeli taahütlü olarak postalayacağız.
3) Bu ihtara rağmen Nissan Türkiye de bir adım atılmadığı zaman da Tüketici Hakem Heyetine veye Tüketici Mahkemesinde toplu dava açabilecek iradeyi ortaya koymalıyız.

Eğer bu yazdıklarımı yaptığımız halde Nissan dan ses çıkmazsa araçlarda ki Nissan Connect leri çıkartıp atacağız. İkinci yol da bu.

Haydi Avukat arkadaşlarımız ihtarı yazalım.

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Mesajgönderen deredengel » 12 Eyl 2012, 15:24

aynen katılıyorum size, bu kadar geri kalmış bir navigasyon haritası nissana hiç yakışmıyor, becerip te bir harita bile düzeltip veremediler, yapacakları SD kart güncellemesi, zaten mevcut çok güzel TR haritaları var birini alıp entere edecekler. bu ne vurdum duymazlıktır yani, nissan bu ilkel map ları ingilterede almanyada vs. yapabilirmiyidi nisan turkiye artık devreye girsin sadece satmakla iş olmuyor....

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 12 Eyl 2012, 20:37

bence sizde bu arada boş durmayıp o sd kartın şifresini nasıl kırılır onu araştırıp içine güncel haritayı atmayı deneyin. illaki bir yolu vardır

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 13 Eyl 2012, 07:41

sd kart şifresi kırılır derken kart içindeki bilgilerin derlenerek yazılmış olduğunu bilirsiniz. Yani açık kodlu olmadığını bilirsiniz., üstelik karta atılan Mapında cihaza uyması gerekeceğini bilirsiniz. Her harita her cihaza uyar diye bir şey yoktur, bunu ancak nissan yapacaktır lisanslı olarak., araca başka bir haritayı yüklemeyi başarsam da lisanssız olarak, haram şekilde kullanacağımı da sanmıyorum....

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 13 Eyl 2012, 07:54

burda bir arkadaşın söylediğine göre elinizdeki sd kartın yazma koruması var şuan. eğer o korumayı kırıp içine dosya yazmayı aktif hale getirip, orjinal haritanın yerine aynı firmanın yazmış olduğu güncel haritayı atarsanız sorununuz çözülür

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 13 Eyl 2012, 11:25

Arkadaşlar,
sd kartları değiştirme fikrinden yola çıktığımızda; bildiğim kadarı ile araçlarımızda bulunan setler BOSCH firması tarafından üretilmiş Bosch firmasına bir yazı yazalım ve durumu açık açık anlatalım. eğer siz de bir çözüm üretemezseniz bu setler artık türkiyede işlevsiz kalacak buda bosch adına olumsuz bir imaj olacak. diye söyleyelim diye düşünüyorum.
ben almanca bilmiyorum bilen varsa yazı taslağını gönderebilirim.
bir de bu yolu deneyelim. bakalım bosch ile Nissan arasında ne gibi sorunlar var. Güncelleme sorunu kimden ve neden oluşuyor. hepsi açıklığa kavuşacaktır.

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 13 Eyl 2012, 11:40

denizli haritasında ayrıntı yok ana yollar bile yok. ne anladım bu işten kim bilir diğer iller nasıldır. istanbul da denedim bir çok yer alakasız tutmuyor. navigasyon var ama bir işe yaramıyor ne anladım bu işten. Bu arabaları satan nissan TR demiyormu ya nedir bu iş sürün bi bakalım doğrumu gerçekten, bu iş bi çözelim. hizmet satana kadar galiba. cama piranamı takalım ille , sökelim mi bu aletleri, sadece görsel olarak kullanalım navigasyon varmı var, tamam o zaman

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

navigasyon haritası ne zaman güncellenecek?

Mesajgönderen FelixCrail » 13 Eyl 2012, 11:44

Niyeti olan piranha alsin valla :) bende 2 senedir var. Sehirler arasinda bile nokta atisi goturuyor. Koy yollarinda bile denedim ankarada

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen captainmemo3 » 03 Eki 2012, 11:36

NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ : Bildiğim kadarı ile tüm Nissan sahiplerinin en önemli konularından olan navigasyon yazılım güncellemesi hakkında ne yazık ki. Zerre kadar bir işık bile yok. Hiç birimiz bu konuda beklenti içine girmeyelim. Ancak her platformda bu konuyu ısrarla dile getirmekten de asla kaçmayalım. İnanın ki bu NİSSAN VE NİSSAN TÜRKİYENİN AYIBIDIR. onlar eziklik duysun.

Bir de şu açıdan değerlendirelim. Biz aracı alırken aman içinde navigasyon yazılımı olsun yoksa almam mı dedik mi? . Hayırr. Onlar yüklemişti. Yada yazılım da yükleriz ama şu kadar ödeyeceksiniz dediler mi? hayıır. Peki bize bir nissan connect donanımı eklediler içinde de navigasyon da vardı. Tamam bunu teslimde ücretsiz verdik ama güncellemek isterseniz. a, b, x , isimli firmalardan da yazılım alabilirsiniz diye bir tercih şansımz var mı? Yazılım kilitli olduğu için bu da mümkün değil. Bunun içinde yeni yazılımı NİSSAN Getirmek ve ücretli veya ücretsiz dağıtmak zorunda diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Re: NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen deredengel » 03 Eki 2012, 14:11

bu cihaza başka bir markanın MaP'ı uyuyor mu acaba?

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Re: NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ

Mesajgönderen captainmemo3 » 04 Eki 2012, 00:13

Nasıl bir programsa uymuyor. zaten dikkat çekmek istediğim de bu. eğer uyumlu olsa neden nissan a mahkum olallım ki. veririz 3 krş x firmasından alır yükleriz olur biter..

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 25 misafir

oto anahtarı