Nissan Navigasyon GüncellenMEmesi!

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Nissan Navigasyon GüncellenMEmesi!

Mesajgönderen deredengel » 28 Ağu 2012, 23:55

navigasyon haritası ne zaman güncellenecek? harita çok yetersiz, denizli, aydın muğla bölgesi için diyebilrim ki harita berbat. diğer iller kimbilir nasıldır. bu arabalardaki map lar sadece istanbul ve ankaradamı gidecek, yıl 2012 ve 2013 giriyoruz daha tık yok. üstünde bi güncelleme yapamadılar bunun sebebi nissan Türkiye yönetiminin yetersiz servis ve hizmet politikasıdır. malesef noteden qahqaiye geçen nissan kullanıcısı biri olarak bunu söylemek zorundayım. :OPP

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: navigasyon haritası ne zaman güncellenecek?

Mesajgönderen etarhan » 02 Eyl 2012, 15:40

Bana öyle geliyor ki, Nissan Türkiye bu işi üstlenirse arabanın yarı fiyatını isteyecektir. Harita kimin? Fabrikadakiler hasbelkader Harita Genel Komutanlığından onayı alınmış bir haritayı itelemişler, işleri güçleri yok da her sene yeniden harita mı çıkartacaklar? Bence bunu baştan düşünmekte yarar vardı, şimdi ise çok geç gibi görünüyor. GPS'ten pek anlamıyorum, ama belki bedeli karşılığında edinilecek bir haritayı yüklemek mümkün olabilir, onu araştırın. Bu arada Navking'den ve onların kullandığı haritalardan kesinlikle uzak durun. Ne cihazları, ne haritaları, ne de destek hizmetleri beş para etmez!

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 03 Eyl 2012, 10:27

parasıyla bile güncelleyemiyoruz. başka harita uymuyor cihaza. kendi yazılımı olması lazım. Üstündeki harita 2007 yeni yollar yok, birçok şehirin haritası ise yetersiz. çin malı cihazlar bile yeni harita kullanıyor. bi uyanamadılar yeter yaaa araban ne olursa olsun haritan taş devrinden kalma...

Kullanıcı avatarı
levent1968
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen levent1968 » 03 Eyl 2012, 21:52

deredengel yazdı:parasıyla bile güncelleyemiyoruz. başka harita uymuyor cihaza. kendi yazılımı olması lazım. Üstündeki harita 2007 yeni yollar yok, birçok şehirin haritası ise yetersiz. çin malı cihazlar bile yeni harita kullanıyor. bi uyanamadılar yeter yaaa araban ne olursa olsun haritan taş devrinden kalma...

Parasıyla güncelleyebilirsiniz link aşağıda

http://www.navigation.com/Qashqai_2012/ ... en_GB/EUR/

doğru model ve yılı seçin yaklaşık 1 haftada elinizde oluyor

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 04 Eyl 2012, 10:57

Eh, fiyatı ehven bulanlar bu yarım yamalak Türkiye haritası için 160+ Avroyu verebilir. İsteyenler verdiği paranın tam karşılığını almak için Avrupa ülkelerinde geziye de çıkabilir. Bir dakika bir dakika! Aynı paraya, hatta daha azına, Türkiye'den istediğiniz GPS cihazını ve 1 adet japon yapıştırıcı alıp, GPS'i göğüsteki Nissan GPS'inin üzerine yapıştırmak da mümkün. El işinde becerikli olanlar güzel bir görünüm de sağlayabilir. Kesinlikle daha başarılı olacaktır. Ama sakın ha, Navking'den ve onların kullandığı haritalardan kesinlikle uzak durun. Ne cihazları, ne haritaları, ne de destek hizmetleri beş para etmez!

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

navigasyon haritası ne zaman güncellenecek?

Mesajgönderen FelixCrail » 04 Eyl 2012, 12:57

Navking in hangi modeli? İcindeki yazilim neymis ona bakicam. Harita konusunda yardimci olabilirim o zaman. Bende piranha var. İcinde basit ve islevsel olmayan igo amigo yazilimi geldi. Biraz arastirma sabir ve ugrasla detayli olan igo primo yukledim. Simdi canavar gibi

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 04 Eyl 2012, 13:34

tüm avrupa dahil satılıyor ama içindeki TR haritası aynı sadece tüm dünya haritalarını birleştirmişler gibi geldi bana,

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 04 Eyl 2012, 15:04

Araca harita nasil yukleniyor? Cdrom
İle mi yoksa sd card surekli teyp ustunde mi? Ben sistemin nasil calistigini gorsem birde denemeler icin arac olsa , tahmin ettigim gibi hersey yolunda giderse bu isi hallederim

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 04 Eyl 2012, 16:06

FelixCrail yazdı:Navking in hangi modeli?
Navking bilmemne 280 modeli. İçinde yanlış hatırlamıyorsam Win CE var.

Ama ben taşıma suyla değirmen döndürmek istemiyorum ki. Adam gibi bir firmadan adam gibi bir cihaz, adam gibi bir harita ve adam gibi bir servis almak istiyorum. Maalesef Navking bu konularda nal topluyor.

Adamların web sitesinde güncel haritanın 2011Q2 olduğu yazıyor, mesaj yazıp yahu siz hangi devirde yaşıyorsunuz dediğim zaman bana bir güncelleme prosedürü gönderiyorlar. Tekrar mesajlar yazıp biraz hırpaladıktan sonra 2012 model bir haritanın var olduğunu ve bu yükleme talimatının o sürüm için gönderildiğini anlıyorum. Web sitenizde neden güncel bilgi vermiyorsunuz diye sorduğumda ham hum şarolop diyorlar, o kadar. Biraz mesaj ve biraz da telefonla yapılan yeni hırpalamalar sonucunda, Win XP için gönderdikleri talimatlarda bahsedilen programda bir sorun olduğunu, yükleme işleminin başarısız olabileceğini öğreniyorum. Biraz daha hırlama ve hırpalama sonucunda XP talimatlarının kesinlikle işe yaramaz olduğunu öğreniyorum ve bana Win 7 yüklü bir bilgisayar kullanmam gerektiği söyleniyor. Burasının bir bilgisayarcı dükkanı olmadığını, istedikleri her işletim sistemini bulmak zorunda olmadığımı ve XP'nin henüz MS desteği almakta olduğunu söyleyip sesimi biraz yükselttikten sonra bana cihazımı kargoyla kendilerine gönderdiğim takdirde güncelleyip iade edeceklerini söylüyorlar.

Geçen seneki güncellemelerde de anlaşılmaz birtakım sorunlar çıkmıştı ve yine cihazı onlara göndermiştim. Demek ki bunlar XP için güncellemeyi beceremediler, hâlâ beceremiyorlar. Neyse ki, her iki yönde kargo ücretini ödüyorlar. Garanti bittikten sonra ne olur, bilemem.

İşte bu nedenle Navking out, ben in!

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 04 Eyl 2012, 18:02

sizin yazdığınıza göre an itibari ile 2012 haritayı nissan qashqai' ye yüklemek mümkün mü?

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 04 Eyl 2012, 18:23

Mumkun ama cihazda maps klasorunun oldugu yere nasil erisildigini bulmamiz lazim. Cihaz uzerinde sd kart varmi?

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 04 Eyl 2012, 22:45

arkadaşlar nissan'a gönderdiğim epostanın cevabını sizinle paylaşıyorum

""
Öncelikle başvurunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

Müşteri memnuniyeti kapsamında sizlere ücretsiz olarak sağlanan sd kart 2009 yazılımı olup, kapsama alanı konusunda detaylı bilgi sd kart kullanım kılavuzunda yer almaktadır .

Kapsama alanı ile ilgili geri bildirimler değerlendirilmiş olup, güncel yazılım temini için üreticimiz ile görüşmeler başlatılmıştır.
Mevcut sd kartlara yeni adres eklenememektedir. Güncellenmiş Türkiye Haritasının 2013 yıl başında firmamıza ulaşması beklenmektedir.

Bilginizi rica eder, Nissan ile iletişiminizin devam etmesini dileriz

Saygılarımızla

""

2013 kadar beklemedeyiz....

En son deredengel tarafından 05 Eyl 2012, 18:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı