1,6 Dci 130 HP Black Edition

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: 1,6 Dci 130 HP Black Edition

Mesajgönderen Taylansancak » 09 Oca 2014, 00:29

cvecan yazdı:Selamlar,
Sonunda arabayı teslim aldık. Sadece 100 km kullanabildim. Bu 100 km'lik izlenimler kabaca şu şekildedir. Öncelikle 1,6 dci 130 Hp gerçekten muhteşem gaz pedalı ile araba senkronizasyonu harika diyebilirim. Bu boyuttaki kasa ile motor uyumu tam anlamıyla oturmuş. Daha önce okuduğum ses (dış ortam sesini içeriye alma) konusu ise kesinlikle çözülmüş hiçbir şekilde ses ile ilgili bir problem bulunmamaktadır. İç donanıma gelecek olursak cam tavansız QQ olmaz. :) Tavan kapandığında arka koltuk biraz sıkıcı gibi oluyor o da çok normal. Navigasyon programı özellikle İzmir'de problemsiz. Birkaç denemede nokta atışı yapabiliyor. Ancak diğer şehirleri bilmiyorum. Gerçi İzmir'de hizmet az olduğundan (malum gavur İzmir) yıllardır İzmir aynı :) belki de ondandır. Star Stop gayet başarılı. Şimdilik bu kadar her hangi bir sorun veya farklı bir durum ile karşılaşırsam sizlerle paylaşacağım. Ancak şiddetle tavsiye edebilirim. 18" jantlar ile gerçekten asi bir görünüşü var.

Bu arada qashqai ye özel bir engel var mıdır bilmiyorum ama ( ki eğer bi engel yok ise) orijinal lastikleri bu forumda lastiği eskiyen bir arkadaşa satıp 235 lik lastik takmak 130 beygire yakışır diye düşünmekteyim;) benim ki hem 110 lük hem de +2 (normal qashqaiden 100 kg ağır) olduğu için uygun görmedim geniş taban. Ama 130 lük da 235 Miss diyorum..215 taban çok ince görünüyor bu arabada. Hem de 130 beygirde daha sağlam basar yere. Hem görüntü hem performans diyorum..

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

oto anahtarı