1,6 Dci 130 HP Black Edition

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
cvecan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: İklimlendirme

1,6 Dci 130 HP Black Edition

Mesajgönderen cvecan » 27 Ara 2013, 15:11

Arkadaşlar,

1,6 Dci Black Edition 130 Hp sıfır araç satın aldım. Ancak henüz teslim edilmedi. Ufak tefek detaylarda içime sinmeyen sorunlar olsa da aracın alternatifsiz olduğunu düşünüyorum. Yakıt , Performans , Kullanım v.b detaylar ile ilgili tecrübelerinizi aktarmanızı rica edeceğim.

Can
İzmir
Qashqai 1,6 dci B.E.

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Re: 1,6 Dci 130 HP Black Edition

Mesajgönderen oztrk » 27 Ara 2013, 17:37

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz, aracınız da hayırlı olsun. 130 hp 320 nm tork bana oldukça iyi bir performans çağrıştırıyor.

Bunların yanısıra kendinizi ilgili bölümde (viewtopic.php?f=105&t=1293)tanıtmanızı rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
cvecan
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen cvecan » 27 Ara 2013, 18:07

Bahsettiğim gibi arabayı henüz almadım. Satın aldığım Yetkili Satıcı sıfır araç sahiplerine özel GOLD bakım kampanyasından bahsetti. ( Boya koruma , vinleks koruma , cam v.b) Bu uygulamayı Nissan Yetkili serviste mi yoksa işi bu olan Ziebart veya Sonax gibi yerlerde mi yapmak mantıklıdır. Fiyat olarak Nissan verdiği rakam çok uygun. Tecrübeniz var mıdır ?

Can
İzmir
Qashqai 1,6 dci B.E.

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 27 Ara 2013, 18:11

En sabırsız olunacak zamanlardasınız, parayı ödeyip aracı beklemek kadar kötüsü yok :) Ben başka alternatifleri de araştırmak üzere sundukları paketi istemedim, aracı teslim alırken koltuk korumayı hediye ettik dediler. Sanıyorum cam kaydırma uygulaması da yapılmış, camlarda su durmuyor. Size de öyle bir güzellik yaparlar umarım. Boya koruma için de aracın rengine bağlı olarak yaptırmayı önerenler vardı, beyaz araca yaptırmayın gibi. Sizinki black edition olduğundan boya koruma mantıklı olabilir, rakam da uygun diyorsanız ben şahsen yaptırırdım.

Kullanıcı avatarı
cvecan
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen cvecan » 27 Ara 2013, 18:23

İyi mi yaptık kötü mü artık bilmiyorum. 2 günde karar verip aldım. Yeni kasa çıkacağını bile bile. :)

Can
İzmir
Qashqai 1,6 dci B.E.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 27 Ara 2013, 18:26

Yazilim ile 150hplere yukselir muhtemelen

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 27 Ara 2013, 18:26

Sene sonu indirimi de bu alışverişin sizin tarafınızdaki kazancı olur sonuçta. Aracı teslim aldıktan sonra performansla ilgili paylaşımlarda bulunursanız çok sevinirim. Juke'tan sonraki aracımızın Qashqai olması da ihtimal dahilinde çünkü.

Kullanıcı avatarı
cvecan
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen cvecan » 07 Oca 2014, 14:08

Selamlar,
Sonunda arabayı teslim aldık. Sadece 100 km kullanabildim. Bu 100 km'lik izlenimler kabaca şu şekildedir. Öncelikle 1,6 dci 130 Hp gerçekten muhteşem gaz pedalı ile araba senkronizasyonu harika diyebilirim. Bu boyuttaki kasa ile motor uyumu tam anlamıyla oturmuş. Daha önce okuduğum ses (dış ortam sesini içeriye alma) konusu ise kesinlikle çözülmüş hiçbir şekilde ses ile ilgili bir problem bulunmamaktadır. İç donanıma gelecek olursak cam tavansız QQ olmaz. :) Tavan kapandığında arka koltuk biraz sıkıcı gibi oluyor o da çok normal. Navigasyon programı özellikle İzmir'de problemsiz. Birkaç denemede nokta atışı yapabiliyor. Ancak diğer şehirleri bilmiyorum. Gerçi İzmir'de hizmet az olduğundan (malum gavur İzmir) yıllardır İzmir aynı :) belki de ondandır. Star Stop gayet başarılı. Şimdilik bu kadar her hangi bir sorun veya farklı bir durum ile karşılaşırsam sizlerle paylaşacağım. Ancak şiddetle tavsiye edebilirim. 18" jantlar ile gerçekten asi bir görünüşü var.

Can
İzmir
Qashqai 1,6 dci B.E.

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 07 Oca 2014, 14:59

Araba fiyatları uçtu gitti, kesinlikle tam zamanında aldınız...

Kullanıcı avatarı
MÜNÜRB
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Almera
Meslek: memur
İletişim:

Mesajgönderen MÜNÜRB » 07 Oca 2014, 18:15

hayırlı olsun,kazasız belasız,keyifli sürüşler... :D

münür bingöl
34ZPT24
silivri/istanbul
almera tekna
1.5 2008

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 08 Oca 2014, 00:19

130 bg çok fazla güçlü olduğu kanaatindeyim bu kasa için. Ben de aracımı alırken bi hayli ağzım sulandı açıkçası 1,6 motora. Ancak ben +2 ve 21 cm lik farkı , güçlü motora tercih ettim.2 koltuk avantajı haricinde 21 cm lik uzunluk farkı adeta bir üst segmente taşıyor aracı.ayrıca 1,6 daki yakıt tüketimi avantajı da lanse ediliyor ancak reel de 1,5 le çok fark olmayacağını düşünmekteyim. Ben 1,5 qashqai+2 platinium aracımla şuan şehiriçi 6,5 lt yakıyorum. 2000 km de aracım.siz de 1-2 depo tüketimden sonra tüketiminizi paylaşırsanız sevinirim .
18 jant , konfordan ödün vermek olduğunu düşünüp 16 inç almayı düşünmüştüm fakat iyi ki platinium almışım. 18 jant hem çok güzel hem de virajlarda çok iyi performans katkısı yapıyor.lastik büyük olduğu için zaten yanak çok dar değil. Konfor problemi yok yani. Tek sorun 2-3 yıl sonra yeni lastik alırken biraz masraflı olacak :))

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Öğrenci

Re: Ynt: 1,6 Dci 130 HP Black Edition

Mesajgönderen cdogu » 08 Oca 2014, 03:28

Taylansancak yazdı:130 bg çok fazla güçlü olduğu kanaatindeyim bu kasa için. Ben de aracımı alırken bi hayli ağzım sulandı açıkçası 1,6 motora. Ancak ben +2 ve 21 cm lik farkı , güçlü motora tercih ettim.2 koltuk avantajı haricinde 21 cm lik uzunluk farkı adeta bir üst segmente taşıyor aracı.ayrıca 1,6 daki yakıt tüketimi avantajı da lanse ediliyor ancak reel de 1,5 le çok fark olmayacağını düşünmekteyim. Ben 1,5 qashqai+2 platinium aracımla şuan şehiriçi 6,5 lt yakıyorum. 2000 km de aracım.siz de 1-2 depo tüketimden sonra tüketiminizi paylaşırsanız sevinirim .
18 jant , konfordan ödün vermek olduğunu düşünüp 16 inç almayı düşünmüştüm fakat iyi ki platinium almışım. 18 jant hem çok güzel hem de virajlarda çok iyi performans katkısı yapıyor.lastik büyük olduğu için zaten yanak çok dar değil. Konfor problemi yok yani. Tek sorun 2-3 yıl sonra yeni lastik alırken biraz masraflı olacak :))

Ben de 6.5 ila 6.7 arasında gidip geliyorum Qashqai ile. +2 değil. Çok memnunum. Yazın 5.4'e indiği de oldu. Lastik masrafını da çeken bilir,gözü korkutmayayım ama,acıdı :( Navigasyon Ankara'daki yeni yollara güncel değil. Bakımda güncelleteceğim. Şu an 20.000'deyim. Bana kalırsa tek sıkıntısı 1 ve 2 vites aralıklarının baya kısa olması. Ama o da yokuşta ve yakıtta inanılmaz faydalı. Bence Qashqai 4 4'lük bir crossover. Heybetli duruyor özellikle temizken :) Cam tavanın temizliği zor eğer kendin yıkıyorsan..

Hep beraber kazasız belasız inşallah...

LG G2 Cihazımdan Tapatalk aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 47 misafir

oto anahtarı