Son 11 gün

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Juke
Meslek: Pazarlama Danışmanlı
İletişim:

Re: Son 11 gün

Mesajgönderen oztrk » 16 Şub 2014, 22:37

DSG son modellerde sorun cikartmiyor dediler fakat daha gecen gun sirketteki Jetta'nin sanzimani mi ne kilitlenmis. Bir de 1.6 motor 105 beygir agir kasayi tasirken zorlaniyor diyenler var.

Kullanıcı avatarı
cdogu
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Öğrenci

Mesajgönderen cdogu » 16 Şub 2014, 23:01

Bekliyorum bu modeli. Cok ama cok guzel tasarim. Ama 2013 kasasi daha hosuma gidiyor. Koseli tasarimlari hic bir zaman sevemedim.mesela dodge nitro. Hele fiat freemont. Kamyon gibi. Ama guzel bir tasarim.

LG G2 Cihazımdan Tapatalk aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 16 Şub 2014, 23:52

Dsg sanzimanlarin mekatronikleri sorun cikariyor.gecen seneye kadar kavrama sorunu da vardi ama iyilestirme yapildi bu parcada ama mekatronikler hala iyilestirme beklemekte

1.6 105 hplik dizel motor kasaya fazlasila yeterli.cekmiyor degil.hatta 1.2 tsi bile cok iddali bir motor

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 17 Şub 2014, 01:07

Ben Chevrolet deyken captiva almak isteyen bi amca superb getirdi takasa . 2 ay önce 85.000 tl ye almış. 55.000 tl ye alırım dedim takasa. 1hafta boyunca 70 bin e çıkarabilmek için geldi gitti. 56.000 tl ye çıktık sonunda.. Bu olaydan tam 1 yıl sonra ben Mercedes e geçtiğimde glk almaya geldi superb yi takasa vererek 1 ay boyunca geldi gitti. Gerisini biliyorsunuz..:))
Tr de araç alırken ilk bakılması gereken şey 2. El piyasası arkadaşlar.genel konuşuyorum.. Donanımı ve görüntüye kapılmayın..

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 17 Şub 2014, 01:16

cdogu yazdı:Bekliyorum bu modeli. Cok ama cok guzel tasarim. Ama 2013 kasasi daha hosuma gidiyor. Koseli tasarimlari hic bir zaman sevemedim.mesela dodge nitro. Hele fiat freemont. Kamyon gibi. Ama guzel bir tasarim.

LG G2 Cihazımdan Tapatalk aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.

Köşeli deyince GL 500 geldi aklıma.geyik testinde nefesimi kesen köşeli araba :)) evet o da kamyon gibi :))

Kullanıcı avatarı
ladroness
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: fizyoterapist

Re: Ynt: Son 11 gün

Mesajgönderen ladroness » 17 Şub 2014, 11:21

Taylansancak yazdı:Ben Chevrolet deyken captiva almak isteyen bi amca superb getirdi takasa . 2 ay önce 85.000 tl ye almış. 55.000 tl ye alırım dedim takasa. 1hafta boyunca 70 bin e çıkarabilmek için geldi gitti. 56.000 tl ye çıktık sonunda.. Bu olaydan tam 1 yıl sonra ben Mercedes e geçtiğimde glk almaya geldi superb yi takasa vererek 1 ay boyunca geldi gitti. Gerisini biliyorsunuz..:))
Tr de araç alırken ilk bakılması gereken şey 2. El piyasası arkadaşlar.genel konuşuyorum.. Donanımı ve görüntüye kapılmayın..

Ikinci el piyasası ilk bakılması gereken şey olsa primeracı almeracı olmazdı hiç. Bu görüşe pek katılmıyorum. Accent Era mı primera mı deseler düşünmeden primera derim. Ikisinin de fiyatları yakın kalite farkı ortada. Söylediğiniz iki üç ayda bir araba değiştiren hafta sonları Showroomlarda geçen kitle için geçerli bence. Saygılar

Ramazan Anıl Ülger
2001 Primera 1.6 Comfort(mazide kaldı)
2004 Megane 2 HB 1.6 Dynamique-34 GMU 61

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: Ynt: Son 11 gün

Mesajgönderen Taylansancak » 17 Şub 2014, 13:49

ladroness yazdı:
Taylansancak yazdı:Ben Chevrolet deyken captiva almak isteyen bi amca superb getirdi takasa . 2 ay önce 85.000 tl ye almış. 55.000 tl ye alırım dedim takasa. 1hafta boyunca 70 bin e çıkarabilmek için geldi gitti. 56.000 tl ye çıktık sonunda.. Bu olaydan tam 1 yıl sonra ben Mercedes e geçtiğimde glk almaya geldi superb yi takasa vererek 1 ay boyunca geldi gitti. Gerisini biliyorsunuz..:))

Ikinci el piyasası ilk bakılması gereken şey olsa primeracı almeracı olmazdı hiç. Bu görüşe pek katılmıyorum. Accent Era mı primera mı deseler düşünmeden primera derim. Ikisinin de fiyatları yakın kalite farkı ortada. Söylediğiniz iki üç ayda bir araba değiştiren hafta sonları Showroomlarda geçen kitle için geçerli bence. Saygılar

İkinci el i iyi diye hiçbirzaman herkes şahin e Doğan'a binsin gibi bir zihniyette olmadım. Bugün internette satılık primera arattığınızda en pahalısı 29 tl. Hiç satamazsanız 2 tl aşağı yazar uygun fiyatlı diye meraklısı bile olmayan kişi alır biner. Verilen superb örneği bu durumdan bir hayli farklı. Primera çok iyi bir araba. Şuan sıfırı showroomda olsaydı 60-70 bin tl etiketi olurdu. İşte bu yüzden yok.. Yüzlerce yeni Chevrolet aveo sattım. Opelle aynı showroomda. Corsadan her anlamda kat be kat iyi bir araba. Donanım, güvenlik, tasarım, hacim..corsada arka camlar Manuel ken aveoda 8 hava yastığından tracktion control e kadar hersey var.herseyiyle harika bir araba.... .. 2 ay önce eşime corsa aldım 34 bin tl ye alt donanım otomatik. Anneme de bire bir aynısından aldım. Aynı anda showroomda aynı fiyata aveo nun en donanımlısı vardı..
Piyasa koşulları çok değişti. Eskiden annelerimiz babalarımız B tv 25 yıllık bu buzdolabı 30 yıllık falan derdi. Artık öyle birşey yok. 2020 yılı geldiğinde göreceksiniz 2-3 yılda bir tv - buzdolabı değiştiriyor olacağız. Bugün kimse 10 yıl kullanacağım diye garanti veremez sıfır araba alırken...

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 17 Şub 2014, 23:13

Dogruyu soylemek gerekirse biz her aracimizi en az 5-6 yil kullanacagiz diye alip 2 yil gecmeden degistiyoruz. Cok donanimli bir arac da alsak durum degismez sanirim, hepsinin bir ustu mutlaka var sonucta.

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 17 Şub 2014, 23:51

Bir oncekı aracımı hurdaya cıkana kadar kullancam satmam asla dıyordum ama 4 sene kullandıktan sonra sattım. Primerayı satmaya niyetim yok ama 2008 crv yada e60 5.20 nin fiyatı uygun oldugu zaman fikrim değişebilir

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 17 Şub 2014, 23:57

Su an faiz oranlari cok yuksek. Tamamini nakit alsan parayi baglamak mantikli degil, krediye girersen fahis bir faiz yuku var. 2.eldeki kaybi da dusununce Juke ile devam:)

Kullanıcı avatarı
Taylansancak
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen Taylansancak » 18 Şub 2014, 00:24

oztrk yazdı:Dogruyu soylemek gerekirse biz her aracimizi en az 5-6 yil kullanacagiz diye alip 2 yil gecmeden degistiyoruz. Cok donanimli bir arac da alsak durum degismez sanirim, hepsinin bir ustu mutlaka var sonucta.

Bu durumu hiç tasvip etmesem de maalesef günün ekonomik sistemleri böyle ve tüketiciyi bu konuda zorluyor. Paranız varsa çocuğunuzu özel okula gönderirsiniz özel hastaneye gidersiniz arabanızı da 2 yılda 1 değiştirirsiniz. Satın aldığınız yenilik de genel olarak soyut değil... Ben bu duruma elimden geldiğince direnmeye çalışıyorum kişisel olarak.gecen sene bi ton para vererek 55 inç televizyon aldım full HD bilmem ne. Şimdi 4k lar çıktı bakalım ne kadar direnebileceğiz:)))
Ayrıca şuanda her marka kaliteli ve güzel arabalar yapıyor. Eskiden söylendiği gibi hiç bir araba teneke değil. O yüzden 2. El değeri daha da önem kazandı. Aynı showroom da Opel 200 araç satarken Chevrolet 50-60 araç satıyordu.en dolu astra-corsa , en boş Cruze-yeni aveo dan daha boştu.sonuç olarak Chevrolet Avrupa pazarından çekildi. Astra Classic 12. Senesini yaşıyor. Çok muhteşem bir araba olduğu için değil 2. Eli güçlü olduğu için hala satılıyor.çok yakan ve gitmeyen güçsüz bir araba. 2012 Aralık'ta kayınpederime aldırdım 35 bin tl ye şuan 45 bin 2013 sıfır ı. Araba 10.000 km de. 35 e aldığı arabayı şuan 40 a satabiliyorum.aynı dönemde 35 bin olan Cruze U 27 ye belki satarsınız....

Kullanıcı avatarı
oztrk
Platin Üye
Platin Üye
İletişim:

Mesajgönderen oztrk » 18 Şub 2014, 00:36

Su ana kadar sadece Grande Punto aracimizi satarken 2.el degerinin ustunde bir fiyat aldik, o da takastan dolayidir muhtelen. Diger tum arac degisikliklerimizde zarar ettik desem yanlis olmaz. Bundan sonraki degisiklikte muhtemelen 2.el hassasiyetim cok daha fazla olacak. Sizin gonul rahatligi ile alirim dediginiz, 2.elde kuvvetli hangi marka ve modeller var acaba?
Fiyati 90.000'e kadar olanlardan secmenizi istesem? W Jetta ya da Passat; Ford Focus ya da Mondeo; Opel Astra ya da Insignia midir mesela?

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 49 misafir

oto anahtarı