YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
danishmend
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: emekli

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen danishmend » 30 May 2017, 10:48

Nisan 2017 de sıfır 2016 Qashkai platinum premium paket aldım.Şu an 1200 kilometrede şimdilik memnunum. Aracı alırken olmazsa olmazım otomatik vites ve cam tavandı.Güzel araç.sorunsuz gözüküyor. eksiklerinden bahsetmek istiyorum. Bagaj çok ufak .Bir valizle doluyor.Park asistanını hala kullanamadım.kullanımı biraz zor . motor kaputunda amatisör yok. caddy bile vardı. Sürücü kapısı hariç diğer kapılar ve cam tavan perdesi otomatik açılıp kapanmıyor. caddy bile vardı.Dışardan camlar açılıp kapanmıyor.bagaj otomatik açılmıyor.Navigasyon güncellemesi yok. Yolları tanımıyor size güncelleme imkanıda vermiyor.Servislerin pahalı ve ilgisiz olduğunu daha önceden biliyorum.yalnız satışta çok ilgililler.Sonrası yok.Bu kadar yüksek fiyatlı araçta soğutmalı torpido bile yok.
Yinede eksilerine göre artıları fazla .yolda güvenli.Rahat.
Herkese kazasız sürüşler diliyorum.

Kullanıcı avatarı
pasam65
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen pasam65 » 30 May 2017, 19:38

" cam tavan perdesi otomatik açılıp kapanmıyor."

düğmeye tek dokunuşta kapanması gerekiyor. basılı tuttuğunuzda bıraktığınız yerde kalıyor... bende bu şekilde çalışıyor....

Kullanıcı avatarı
danishmend
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: emekli

Mesajgönderen danishmend » 31 May 2017, 18:38

bu gün tekrar denedim.basılı tuttuğunuz zaman kapanıyor veya açılıyor.Belki bir problem vardır servise bir sorayım. Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Kumsares
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Turizmci

Mesajgönderen Kumsares » 01 Haz 2017, 10:48

20 Nisan 2017 tarihi itibariyle 2016 model 1,2 benzinli X-tronic şanzuman Tekna Qashqai sahibi oldum, aracım henüz 600 Km de genel itibariyle şimdilik bir şikayetim yok, almadan çok araştırma yaptım ve test sürüşü gerçekleştirdim, bu araçtan iyi performans beklemek yanlış, sakin kullanım ve İstanbul trafiğinde gayet iyi ve tatmin edici, şehir içi sakin kullanımda 7,5-8 litre arası, uzun yolda ise Yalova ya gidip geldim uzun yol sayılırsa tabi ! 7,2 Litre yi görebildim tabiki araç yeni şu anda rodaj dönemindeyiz ancak şahsi kanaatim sakin kullanımda fabrika verilerinin 1,5-2 puan üzerinde değerler yakalanabilir.

Araçtaki gördüğüm eksikler şunlar

İstanbul gibi bir şehirde araç hareket ettiğinde kapılar otomatik kilitlenmeli malesef bu manuel, siz düğmesine basmadan kendiliğinden kapanmıyor.
Cam açma kapama tuşları ve ayna ayar tuşlarında azda olsa aydınlatma yok gece el yordamı ile tuşları bulmak durumundasınız.
Cam açma tuşuna bastığınızda kapı içi döşemesinin esnediğini gördüm bu da malzemenin biraz zayıf olduğunu gösteriyor.
Ön göğüsün farklı yerlerinden ara ara ufak tefek tıkırtılar duyuyorum sıfır bir araç için buda rahatsız edici bir durum
Durdur Çalıştır diğer adıyla start stop sistemi tamamen devre dışı bırakılamıyor, her kontak açıp kapandığında düğmesinden iptal edebiliyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
muhterem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen muhterem » 02 Haz 2017, 12:03

2017 model 1.2 xtronic skypack aldım arkadaşlar. İlk nissan deneyimim olacak. Skypack modeline ek olarak navigasyon ve geri görüş kamerası da eklettim, 19 inch biraz gözümü korkuttu, hem fiyat hem de konfor olarak tercih etmedim, o nedenle saypack'de kaldım. Geri görüş kamerası takıldığı için aracın orijinal teybini de verdiler, sıfır kutusunda duruyor nasıl değerlendirilebilir bilemiyorum, ihtiyacı olanlar olursa yardımcı olabilirim.

Araç henüz yeni ama beni en çok rahatsız eden özelliği kapıların otomatik kapanmaması oldu, özellikle kırmızı ışıklarda arabanın etrafında dolaşan fazla insan oluyor, ister istemez kilitlemeyi unutabilirsiniz. Nissan bunu nasıl hesaba katmadı anlayamadım. Bir de el freninin otomatik olmaması hoşuma gitmedi. Bunun dışında şimdilik genel olarak memnunum.

Kullanıcı avatarı
Heybeyazenci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Heybeyazenci » 13 Haz 2017, 10:25

Merhabalar kolay gelsin. Dün 2012 siyah renk tekna paket 1.5 dCi QQ satın aldım. Daha önce opel astra kullanıyordum (2008 essentia) Arabanın henüz eksisini göremedim ama aracın rahatlığı ve genişliği beni mest etti. Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
OTO.TEST
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Nissan Özel Servis

Mesajgönderen OTO.TEST » 20 Haz 2017, 12:24

Merhabalar;

2011 Model 1.5 Dci Platinum kullanıcısıyız, araç 6 yıldır yaklaşık 100.000km yol yaptı, genel bakım harici herhangi bir arıza ile karşılaşmadık, genel olarak fiyat performans - karşılaştırması başarılı, en büyük + özelliği yakıt ekonomisi.

Eksi yönleri: Kısıtlı iç hacim ve rahatsız arka koltuklar.

Kullanıcı avatarı
umutartun
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen umutartun » 07 Tem 2017, 12:58

2012 veya 2013 qasqai alıcam ama...otomatiği kaç ileri..ve memnunmusunuz..?

Kullanıcı avatarı
OğuzÖztürk
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Belgelendirme
İletişim:

Mesajgönderen OğuzÖztürk » 11 Tem 2017, 01:27

umutartun yazdı:2012 veya 2013 qasqai alıcam ama...otomatiği kaç ileri..ve memnunmusunuz..?

O modelleri bilmiyorum ama benim aldığım 2017 1.6 dci 130 bg otomatik vites 7 ileri vitese sahip.

Ayrıca araçla ilgili görüşlerime gelecek olursam;

Artıları

+ 1.5 tona yakın ağırlığına ve 130 bg lik performansa göre yakıtı çok çok iyi. Ancak daha küçük ve hafif otomobillerle kıyaslarsanız yakıt çok gibi gelebilir. Ancak dediğim gibi aracın ağırlığını ve gücünü (tork+beygir) hesaba katarsanız çok çok iyi olduğunu (şimdilik) söyleyebilirim. Araçla 500 km şehir içi, 800 km kadar da şehirler arası yol yaptım. Yakıt tüketimi sanıyorum 3.000-5.000 km sonrasında çok daha düşecektir.

+ Kullanımı çok keyifli, araç çok geniş ve rahat. (Bagaj hacmine göre çok geniş sayılmaz ancak benim için yeterli.)

+ Aynaları oldukça geniş ve kör noktaları çok iyi kapatıyor.

+ Yol tutuşu çok iyi. Uzun yolda yüksek hızda yolu iyi tutuyor. Virajları ve dengesi çok çok iyi.

+ Hızlanması ve güven verişi çok iyi.

+ Sürüşü çok rahat ve kesinlikle keyifli.

Eksileri

- Farları gece sürüşünde biraz zayıf. Daha güçlü olabilirdi.
- İç tasarım daha iyi olabilirdi.
- Cam ile göğüsün birleştiği yerde sert plastik yerine diğer kısımlarda olduğu gibi yumuşak plastik kullanılmalıydı.
- Ön kısımdan tıkırtı cızırtı benzeri bir ses geliyor.
- Yol bilgisayarı çok kullanışlı değil.
- Depodan yakıt sesi geliyor. (Araç sallandıkça) Ancak bu rahatsız edici değil.

Sonuç: Kesinlikle öneririm. Daha önceki araçlarım nissan micra 2016 ve 2015 yeni kasa 130 bg peugeot 308 idi.

Kullanıcı avatarı
ALİ57
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Elektronik

Mesajgönderen ALİ57 » 18 Ağu 2017, 17:52

arkadaşlar arnıza yeni geldim 22.08.2017 teslim alla cam aracımı Nissan Qashqai 1.6 DCi Black dizel otomatik vites 2017 nasıldır

2017 Nissan Qashqai 1.6 dCi 130 BG X-Tronic Black Edition (4x2)

Kullanıcı avatarı
bluerdem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Akademisyen

Mesajgönderen bluerdem » 22 Ağu 2017, 12:19

akşama doğru teslim alacağım aracımla ben de QQ kulübüne dahil olmuş olacağım. 1.2 sky pack x-tronic aldım.
bu başlık altında aracın eksilerini yazan arkadaşlara bir sorum olacak;
yazdığınız bu eksiklikleri ufak tamirat ya da eklemelerle giderme şansımız yok mudur? mesela cam düğmelerini ışıklı olanıyla değiştirmek gibi ya da araç hareket ettikten sonra kapıların otomatik kapanması gibi.

eski araçlarımdan Seat Leon'da (2011) da otomatik kilitleme yoktu ama aracın kapısını açıp tuşa basılı tuttuktan sonra kapıyı kapatınca mı neydi tam hatırlamıyorum ama bu işlemden sonra aktif hale geliyordu.

belki Nissan'da da benzer bir uygulama olabilir mi diye merak ettim :)

iyi forumlar.

Kullanıcı avatarı
memrede
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Mesajgönderen memrede » 02 Eyl 2017, 02:05

Selam arkadaşlar. 1.6 dci x tronic Qashqai almayi düşünüyorum. Ancak bazi şikayet siteleri ve forumlarda x tronic şanzıman ile ilgili ciddi sorunlar oldugu bir cok aracta şanzıman degistigi ve servisler tarafindan garantisi biten araclara fahiş ucretler cikarildigi soyleniyor.sanzimanla ilgili sorun yasayan arkadaş var mi ozellikle 1.6 dci motorla

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı