YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
manqa48
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: öğrenci

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen manqa48 » 20 Haz 2014, 12:56

hayırlı olsun hocam allah kaza bela göstermesin yorumlarınızı merakla bekliyoruz :)

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Makina Teknisyeni

Mesajgönderen NeXuS » 21 Haz 2014, 06:55

Amin Cümlemize İnşallah

ilk izlenimler:
araç içi çok sessiz. (lastikler bridgestone)
atak ve seri motor
tepkileri çok iyi direksiyon
yol bilgisayarı ekranı çok güzel (önceki aracım 2012 jetta)
aydınlatma gece çok iyi görünüyor(araç içi ampulleride led olanı ile değiştirdim dahada iyi oldu)

takacağınız flash diski FAT32 olarak biçimlendirmemişseniz teyp tanımıyor bilginize.

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
manqa48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen manqa48 » 22 Haz 2014, 00:20

NeXuS yazdı:Amin Cümlemize İnşallah

ilk izlenimler:
araç içi çok sessiz. (lastikler bridgestone)
atak ve seri motor
tepkileri çok iyi direksiyon
yol bilgisayarı ekranı çok güzel (önceki aracım 2012 jetta)
aydınlatma gece çok iyi görünüyor(araç içi ampulleride led olanı ile değiştirdim dahada iyi oldu)

takacağınız flash diski FAT32 olarak biçimlendirmemişseniz teyp tanımıyor bilginize.

nexus tecrübelerin ve yazın için çok teşekkürler bi gözümüz sende :)

Kullanıcı avatarı
panickyoq
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: SMMM

Mesajgönderen panickyoq » 29 Haz 2014, 03:56

Ben de 2013 quasqai otomatik 1.6 tekna sky pack aldim. Ancak henuz teslim almadigim icin sabirsizlaniyorum. Daha onceden takip ettigim ve arastirdigim bir aracti. Memnun kalacagimdan eminim. Arabaya binip tadina varmak icin sabirsizlaniyorum. Forum a yeni katildim. Ilgiyle takip ediyorum ve edecegim. Bu arada sky pack donanimi ile ilgili kullanim ve ic mekan ozelliklerinin kullanilmasi ile ilgili puf noktalarini paylasir misiniz?

Selam
AY quas 2013 1.6 tek sky pack

Kullanıcı avatarı
cherqes
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: İnş. Müh.

Mesajgönderen cherqes » 01 Tem 2014, 16:37

yamanel yazdı:
cherqes yazdı:
yamanel yazdı:bu arada otomatik kararan orta dikiz aynası yok mu ?

Oto dikiz aynası Platinum araçlarda var.
Diğer modellerde yok maalesef.

1.6 dci 3P ile bende aranızcayım. 8.000 km oldu aracım. Katalogdaki yakıtı yakalamak biraz zor. Şehir içi 6 civarında görebiliyorsunuz, şehir dışı 5.3' gördüm. Ancak bu değerleri tutturmak için gaza yüklenmemek gerekiyor. Araç biraz agresif olduğu için, sizde eğer biraz agresif kullanım seviyorsanız bunu tutturmak zor oluyor.

Sevmediğim noktaları;
-Pencere açma anahtarları çok basit olmuş ve ışıklandırma olmaması çok kötü.
- Otomatik kapı kilitlenmesi yok
- Anahtarla pencereleri açıp kapatamıyorsunuz.
- Aynalar araç kilitlenince otomatik kapanmıyor
- Torpido soğutmalı olmalıydı.

siz de golften mi geçtiniz , ben de golf kullanıyorum, tam bu eksiklikleri farkettim qq da.
kiralık olacağı için alacağım ama . lakin aşağıdaki sorun biraz sıkıntı gibi, işçilik çok iyi değil midir nedir.

AStra Classic'ten QQ'ya geçiş yaptım. Benim aracımda böyle bir sorun yok. Aynı foto bir çok forumda dolaşıyor. Bir araçta böyle bir kusur olabilir. Sonuçta aracınızı teslim alırken herşeyini kontrol edip alırsınız.

Kullanıcı avatarı
mert63
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen mert63 » 02 Tem 2014, 00:08

Arkadaslar ben 1.6 Platinium ful+full paketi 115 bin tl ye aldim.

Suan 4 bin km deyim.Ortalama yakit tuketimim 9 Lt.

boyle devam ederse vay halime!!

Yakitla ilgili paylaşır mısınız?

Kullanıcı avatarı
manqa48
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen manqa48 » 10 Tem 2014, 11:10

mert63 yazdı:Arkadaslar ben 1.6 Platinium ful+full paketi 115 bin tl ye aldim.

Suan 4 bin km deyim.Ortalama yakit tuketimim 9 Lt.

boyle devam ederse vay halime!!

Yakitla ilgili paylaşır mısınız?

hocam araç yeni olduğu için öyle gösteriyor gerçek veri değeri değil bunlar servise uğrarsanız yardımcı olurlar

Kullanıcı avatarı
Dzgun
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Dzgun » 15 Tem 2014, 00:43

İzmir-Bursa arasını 7.8 litre ile gittim(cc açık eco mode kapalı) dönüşte eco mod açık ve cc devreye almadan 5 litre civarı döndüm.. Kullanıma göre fabrika verilerine yakın tüketim sağlanabiliyor.. Şuan 1100km ortalamam 6.3 dahada düşer tahminimce.. Araç 1.6 tekna skypack xtronic.

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Makina Teknisyeni

Mesajgönderen NeXuS » 15 Tem 2014, 14:24

ilk 1000 km mi tamamladım. ortalama yakıt tüketimim şu an 5.2 litre. 5.8 litrelerle başlayıp 5.2 ye kadar indi.
1.5 dci için kendime ideal hız ve ekonomik hız belirledim.
6.viteste 105 km ile her rampayı rahatlıkla çıkabiliyor. yani uzun yol için ideal hız bu diyebiliriz.
6.viteste 1500-1600 devir bandında 85-90 km hız yapıyor. çok fazla rampa iniş çıkışı olmayan yollar için en ekonomik hız değeri bu diyebiliriz.
kısmetse 1 hafta sonra uzun yola çıkıcam ve bir kaç video çekicem yolda. giderken 105 km ile gidicem dönüşte kendimi ekonomiye alıp 85 km ile geri dönücem kısmetse. bayram sonuna videoları paylaşırım.

bu arada bilgisayar ekranın kontak kapatıldığında bir deger cıkıyor. en iyi ortalama diye. şimdilik o degeri 3.4 e kadar indirdim. çok daha aşşağısını göreceğim.
stop start sayesinde 1 ayda yaklaşık olarak 1 kg CO2 daha az çıkarttık. yani 100 km de 99 gram co2 salan aracım 1000 kmde yaklaşık 1000 gram daha fazla salacakken stop start sayesinde buna engel oldum. kendimi bir ağaç ekmiş gibi hissediyorum. her 1 kg co2 bir ağaç olsun benim için :)

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

Kullanıcı avatarı
cherqes
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: İnş. Müh.

Mesajgönderen cherqes » 18 Tem 2014, 16:49

Manuel olanlarda otomatik olanlara göre daha uygun yakıt değerleri alınabiliyor.
1.6 cvt ile çok farklı değerler aldım. Örneğin Urfa- Maraş arası otobanda 8,7 lt gibi bir değer aldım. Bu değeri alırken şehir içi de dahil olmak üzere araç ortalama hızımı 135 gösterdi. Bu değeri sağlamak için otobanda nasıl gittiğimi tahmin edebilirsiniz, 160 altına pek inmedim.
CC ile aracı 90 km sabit hızla başka bir yolda 4,5 lt gibi bir değer de elde ettim. Sizin gaza basışınıza göre araç farklı yakıt değerleri gösterir.

Kullanıcı avatarı
ercahit
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ercahit » 20 Tem 2014, 16:29

Merhaba,
Yaklaşık 3 ay önce yeni QQ 1,5 dci Vista modelini satın aldım. Araba şu an 3000 km ye yakın. Daha araba yeni iken uzun yol olarak İstanbul İzmir seyahati gerçekleştirdim. 55 lt olan deposuyla ortalama 130 km hız ve klima açıkken araç 1000 km de mazot uyarısı yandı. Uzun yolda bu kesin veriye sahibim. Şehir içi ortalaması da 6.2 gösteriyor ama tabii belirleyen unsurlar devamlı değişkenlik gösterdiği için şehir içi net bir hesabım yok. Aracı alırken celik jant ı olmayışı kafama takılıyordu ama daha sonra o rahatsızlığım ortadan kalktı kullanımı ve konforu gayet rahat. Radyo teyp yani ses sistemi vasat. Yüksek ses açıldığında ses dağılıyor. Yakın zamanda kullandığım arabalar partner ve audi a3 benzinli. Eğer partner dizeli kullanmasaydım yani dizel in geç algılamasını ve sesini bilmeseydim bu araç beni çok rahatsız ederdi. Ama dizelin karakterini hatırlayınca rahatladım. A3 ile mukayese kaldırmaz tabiki ama yine de ona yakın bir araç diyebilirim. Benim arastırma yaptığım dönemde bulduğum benzinli fiyatına alınacak en ekonomik dizel ve konforlu araç bu idi.
Bence satın alan bu araçtan memnun olur.

Kullanıcı avatarı
omerfarukaslantas
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen omerfarukaslantas » 26 Tem 2014, 01:58

Merhaba arkadaşlar ben aranıza Denizli den QQ 1.5 DCI BLACK EDİTİON PREMIUM PACK ile katıldım arabamı alalı daha iki gün oldu izlenimlerimi önümüzdeki günler paylaşırım fakat ilk fark ettiğim hususu aktarmak istiyorum ön camlar kapanırken kapı döşemesi oynuyor sanırım hepsinde varmış ama bence çok basit bir hata ben şahsen yakıştıramadım bu kadar para verilip alınan arabaya

2014 QASHQAİ BLACK EDİTİON PREMİUM PACK İNCİ BEYAZI

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 33 misafir

oto anahtarı