YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
ibocan1978
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: tekstil mühendisi

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen ibocan1978 » 30 Eki 2016, 19:06

merhaba ben daha aracımı teslım almadım ama bugun kaporamı verdim :)

Kullanıcı avatarı
ilkersavasersoy
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: MUHASEBECİ

Mesajgönderen ilkersavasersoy » 02 Kas 2016, 13:17

selamlar bende yaklaşık 6 aydır qashqai dizel 1,6 full model kullanıyorum en ufak bir sıkıntı yaşamadım ama kafamdaki tek soru normal modda mı eco moddamı kullanmak gerekiyor çok farkını hissetmedim 5,5-8 lt arası değişiyor yakıt durumu..bu konuda yorumu olan varmı acaba_?

Qashqai 2016 / 1.6 D / Xtronic / Platinum Premium Pack

Kullanıcı avatarı
berrol1
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen berrol1 » 20 Kas 2016, 23:26

Merhabalar,
Bir konu hakkında size danışmak istiyorum. Şu an bir araca sahip değilim ama araştırma aşamasındayım. Qashqai'ye ne zaman Apple carplay desteği gelecek biliyor musunuz? Opel MokkaX ile Qashqai arasında kalıyorum.

Kullanıcı avatarı
hagitugi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen hagitugi » 01 Ara 2016, 10:03

merhabalar. ben de 1.6 dci x-tronik visia aldım. daha aracımı teslim almadım. umarım iyi bir seçim yapmışımdır.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic beyaz renk
Visia

Kullanıcı avatarı
hagitugi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen hagitugi » 02 Ara 2016, 11:19

Caykara yazdı:
ilhanhakan yazdı:selam arkadaşlar ben aranızda yeniyim ve sizlerden bilgi almak istiyorum öncelikle bursada yaşıyorum ben uzun araştırmalardan sonra 1.6 benzinli Qashqai almaya karar verdim ve birkaçtane kafama yatan araç var ben orta sınıfda bir insanım yani ayda 3bin tl geliriolan. birçok yerdede yapılan yorumları okuyarak bilgisahibi olarak buraya üyeoldum çoğunluk burda benim düşündüğüm araca sahip, 2010 ve üzeride olabilir 1.6 benzinli almayı düşünüyorum ve bu araçlarda hiç lpg takılmamış olanıda var takılmış olanıda bu aracı alsam sizce nasıl bir artım eksim olur yada dizelmi alsam öneriniz ve görüşlerinize ihtiyacım var birde ben çok uzun kilometre yapan biri değilim şuan elimde olan aracım 2.5 yıldır kullanıyorum 10bin km yapmışım anlıcağınız şehiriçi iş ev ve bazende bursa çevresi gezmeler hetsibu benim bütceme göre dizellerden alırsam 100bin km ile 150bin km arası almam gerekiyor bu kilometre dizel araca göre nasıl benzinli ise 40bin km ile 70bin km arası alabilirim sizce mantıklı olan nedir ben sizin tecrübenizden yararlanarak karar vermek istiyorum bana bu konuda yardımcı olucak arkadaşlardan şimdiden teşekür ederim saygılarım la ilhan..

İlhan arkadaş anlaşılan araca nadiren bi niyorsun 2.5 yilda 10000km ...2.el dizel qashqai arac benzinliden 15000 tl kadar fazla fiyatta.. Yakıt meselesi tamam dizel daha ekonomik ama az binici isen fiyat farkini amorti etmeyecektir.kaldiki dizel aracin bakim ve masrafları benzinliden yüksektir. Ben de cok binen bir insan degilim o yüzden benzinli 1.6 tercih ettim. Bence dogrusu bu. Birde dizel motor sesini sevmiyorum. Simdiden hayirli olsun..

merhaba. bu amorti etme meselesi yanlış yorumlanıyor gibi geliyo bana hep. örneğin dizel aracı 100.000 tl ye aldık. 5 yıl kullandık. 15.000 tl mazot masrafı yaptık. 5 yıl sonra da 90.000 tl ye sattık. toplam bizden çıkan para 25.000 tl. olur. 80.000 tl ye benzinli araç aldık. 5 senede 25.000 tl benzin masrafı yaptık. 5 sene sonra da 70.000 e sattık. bizden çıkan bedel 35.000 olur. yani amorti olayını böyle değerlendirmek lazım. dizel araca fazla para veriyosun ama satarken de zaten benzinliye göre pahalı satıyosun. ödediğin az yakıt miktarı yanına kar kalıyor. yanlış mı düşünüyorum?

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic beyaz renk
Visia

Kullanıcı avatarı
hagitugi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen hagitugi » 12 Ara 2016, 17:58

hagitugi yazdı:merhabalar. ben de 1.6 dci x-tronik visia aldım. daha aracımı teslim almadım. umarım iyi bir seçim yapmışımdır.

aracı teslim aldım. şimdilik herşey güzel. araç çok konforlu ve kaslı. hissettiriyor kendini. yolda diğer araçların saygı ve hürmeti de cabası :-)

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic beyaz renk
Visia

Kullanıcı avatarı
Sangaryus
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kimya Teknikeri

Mesajgönderen Sangaryus » 15 Ara 2016, 12:35

Merhaba arkadaslar,

Dun itibari ile 2012 model benzinli otomatik platinum aracim ile araniza katilmaktan cok memnunum.

Sakaryada yasiyorum. Ihtiyac halinde her daim vaktim elverdigince yardim etmeye hazir oldugumu bilmenizi isterim.

Siz degerli qq kullanicilarina bir iki sorum olacak gülmezseniz şayet:)

1- Aracin 4 kapisininda kilitlenmesini istiyorum yolculuk esnasinda bunu nasil yapabilirim. Koltuk isitma tuslarinin ortasinda bir tus var onunla deniyorum ancak olmuyor baska bir yerdenmi kilitleniyor?

2- Teyp kapatma tusu olan soldaki yuvarlak tuşun uzerine basmama ragmen tamamen kapatamiyorum navigasyona geciyor ama teyp tamamen kapanmiyor varmi tamamen kapatabilmenin bir yolu?

3- Navigasyonun guncel sürümü olup olmadigini nasil anlarim? Varmi sd kart ile baska bir Navigasyon yukleme sansin serviste sadece para vererek mi guncelleme yapiliyor?

4-Sanirim radyonun anteni okudugum kadariyla yeterince cekmiyor ve bir cok kisinin sorunu bunu nasil cozdunuz yada cozulur yeni anten alarak mi?

5- Lpg'li 1.6 otomatik qq kullanan arkadaslar yakit ile ilgili deneyimleri nelerdir? 8 enjektörlü bir uygulama mi yoksa 4 enjektörlü bir lpg dönüşümü taktirdiniz araciniza?

6- Lastik seçimi konusunda 16 inc lastikte secimleriniz nedir kışlık lastik icin ?

7- ön ve arka tampon icin dufizor taktiran varmi? ve nasil bir urun tavsiye edersiniz?

Vereceğiniz cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
fxporle
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen fxporle » 20 Ara 2016, 20:33

ilkersavasersoy yazdı:selamlar bende yaklaşık 6 aydır qashqai dizel 1,6 full model kullanıyorum en ufak bir sıkıntı yaşamadım ama kafamdaki tek soru normal modda mı eco moddamı kullanmak gerekiyor çok farkını hissetmedim 5,5-8 lt arası değişiyor yakıt durumu..bu konuda yorumu olan varmı acaba_?

Merhabalar bende üç aydır 1.6 pp xtronic kullanıyorum. son bi aydır eco modda kullanıyorum bende pek farkına varamadım şu an bilgi sahibi olursanız yazın lütfrn :)

Kullanıcı avatarı
qashqaili mahmut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen qashqaili mahmut » 25 Ara 2016, 04:06

Selam arkadaşlar,
Ben de 22 aralık 2016 itibariyle Qashqai platinum pack 4x4 manuel vites ile aranıza katıldım. inşallah burada hep güzel deneyimlerimizi (yani arıza,şikayet vs olmayan) paylaşıyor oluruz.

Kullanıcı avatarı
gangava
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen gangava » 30 Ara 2016, 20:30

Merhaba, ben de 2016 4*4 le katıldım. Yeni alan herkese hayırlı olsun. Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah.

Kullanıcı avatarı
teote
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen teote » 06 Oca 2017, 13:50

1.2 xtronic oto q ile ilk 800 km tamamladim. Sehir ici yakit ortalamasi 9.1 litre/100 km. Skypack versiyon. Akilli anhatar ve cam tavan iyi. Arac eco modda kullanmak sıkıcı.Dikiz aynasi isitmasiz. Garibime gitti. Bilmiyordum.Oto start stop trafikte cok kotu. Kontagi acinca iptal edin dicem servise gidince. Dusuk devirde 90-100km/s hizi bulmasi iyi.

Kullanıcı avatarı
ahyal
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen ahyal » 13 Oca 2017, 23:00

Aralık 2016 da QQ 1.6 dci tekna x-tronic aldım şimdilik memnun gibiyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi