YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
ilhanhakan
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: benzin istasyonu

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen ilhanhakan » 15 Eyl 2016, 13:11

selam arkadaşlar ben aranızda yeniyim ve sizlerden bilgi almak istiyorum öncelikle bursada yaşıyorum ben uzun araştırmalardan sonra 1.6 benzinli Qashqai almaya karar verdim ve birkaçtane kafama yatan araç var ben orta sınıfda bir insanım yani ayda 3bin tl geliriolan. birçok yerdede yapılan yorumları okuyarak bilgisahibi olarak buraya üyeoldum çoğunluk burda benim düşündüğüm araca sahip, 2010 ve üzeride olabilir 1.6 benzinli almayı düşünüyorum ve bu araçlarda hiç lpg takılmamış olanıda var takılmış olanıda bu aracı alsam sizce nasıl bir artım eksim olur yada dizelmi alsam öneriniz ve görüşlerinize ihtiyacım var birde ben çok uzun kilometre yapan biri değilim şuan elimde olan aracım 2.5 yıldır kullanıyorum 10bin km yapmışım anlıcağınız şehiriçi iş ev ve bazende bursa çevresi gezmeler hetsibu benim bütceme göre dizellerden alırsam 100bin km ile 150bin km arası almam gerekiyor bu kilometre dizel araca göre nasıl benzinli ise 40bin km ile 70bin km arası alabilirim sizce mantıklı olan nedir ben sizin tecrübenizden yararlanarak karar vermek istiyorum bana bu konuda yardımcı olucak arkadaşlardan şimdiden teşekür ederim saygılarım la ilhan..

Kullanıcı avatarı
ilhanhakan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: benzin istasyonu

Mesajgönderen ilhanhakan » 15 Eyl 2016, 13:14

selam arkadaşlar ben aranızda yeniyim ve sizlerden bilgi almak istiyorum öncelikle bursada yaşıyorum ben uzun araştırmalardan sonra 1.6 benzinli Qashqai almaya karar verdim ve birkaçtane kafama yatan araç var ben orta sınıfda bir insanım yani ayda 3bin tl geliriolan. birçok yerdede yapılan yorumları okuyarak bilgisahibi olarak buraya üyeoldum çoğunluk burda benim düşündüğüm araca sahip, 2010 ve üzeride olabilir 1.6 benzinli almayı düşünüyorum ve bu araçlarda hiç lpg takılmamış olanıda var takılmış olanıda bu aracı alsam sizce nasıl bir artım eksim olur yada dizelmi alsam öneriniz ve görüşlerinize ihtiyacım var birde ben çok uzun kilometre yapan biri değilim şuan elimde olan aracım 2.5 yıldır kullanıyorum 10bin km yapmışım anlıcağınız şehiriçi iş ev ve bazende bursa çevresi gezmeler hetsibu benim bütceme göre dizellerden alırsam 100bin km ile 150bin km arası almam gerekiyor bu kilometre dizel araca göre nasıl benzinli ise 40bin km ile 70bin km arası alabilirim sizce mantıklı olan nedir ben sizin tecrübenizden yararlanarak karar vermek istiyorum bana bu konuda yardımcı olucak arkadaşlardan şimdiden teşekür ederim saygılarım la ilhan..

Kullanıcı avatarı
20efe2013
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen 20efe2013 » 18 Eyl 2016, 13:28

Merhabalar ben de aranıza yeni katıldım.2007 corolla dizel aracımı satıp, donanıma çok önem vermediğim ve illa dizel dediğim için 1.5 dci nissan qashqai visia aldım.Denizli Yavuzlar bayisinden bayram öncesi kaporasını ödedim.Aracım ay sonunda gelecek.Denedikten sonra olumlu ve olumsuz yanlarını yazacağım.Ekstra donanımlarını dışarıdan kendim alarak tamamlayacağım.Çünkü böyle daha çok zevkli geliyor bana.İlk iş olarak sis farı siparişi verdim.Arka sis farlarına bağlanacak.Bagaj havuzu siparişi verdim.Kapı içi koruması da almayı düşünüyorum.Size danışmak istedim.Acaba piyasada ledli satılan qashqai yazılı kapı altı korumalarından alsak elektronik arıza verir mi?arıza lambası falan yanar mı?

Kullanıcı avatarı
Yilka26
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Yilka26 » 20 Eyl 2016, 10:50

Merhaba arkadaslar. Bende qashqai 1.5 dci skypack alarak araniza katildim. Araci alir almaz malum kurban bayrami vesilesiylese 1800 km yol yaptik. Uzun yolda ozellikle 70 hiz siniri bolgelerinden cok gectigim icin yakit ortalamasi 3,2 lt ye kadar dustugunu gordum. Fakat araci pek sakin kullanmadigim icin ortalama 5.3 yakti. Tabi buna istanbulda 2 saat, çanakkalede feribot sirasinda 3 saat trafikte kalmam dahildir.

Nissan Qashqai 1.5 dci skypack 09/2016

Kullanıcı avatarı
Caykara
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Elektronik teknikeri

Mesajgönderen Caykara » 23 Eyl 2016, 07:38

Merhaba arkadaşlar bende 15 günlük qq kullanicisiyim. Hyundai elantra aracimi satıp suv bir araca binmek biraz zor geldi bana...şu an sanki kamyon sürüyor gibiyim. Yere cok yakın bir aractan yüksek araca binince böyle hissediyorum. İlk defa otomatik arac kullaniyorum gercekten eğlenceliymis. 2012 model 1.6 benzinli yakit sarfiyatı biraz gözümü korkuttu açıkçası ama keyif ve sürüş supeeer..bu forumdan cok şey ogrencegimin kanısındayım. Herkese kazasiz belasız sürüşler..

Qashqai 1.6 tekna pack AT :DD

Kullanıcı avatarı
Caykara
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Elektronik teknikeri

Mesajgönderen Caykara » 23 Eyl 2016, 11:14

ilhanhakan yazdı:selam arkadaşlar ben aranızda yeniyim ve sizlerden bilgi almak istiyorum öncelikle bursada yaşıyorum ben uzun araştırmalardan sonra 1.6 benzinli Qashqai almaya karar verdim ve birkaçtane kafama yatan araç var ben orta sınıfda bir insanım yani ayda 3bin tl geliriolan. birçok yerdede yapılan yorumları okuyarak bilgisahibi olarak buraya üyeoldum çoğunluk burda benim düşündüğüm araca sahip, 2010 ve üzeride olabilir 1.6 benzinli almayı düşünüyorum ve bu araçlarda hiç lpg takılmamış olanıda var takılmış olanıda bu aracı alsam sizce nasıl bir artım eksim olur yada dizelmi alsam öneriniz ve görüşlerinize ihtiyacım var birde ben çok uzun kilometre yapan biri değilim şuan elimde olan aracım 2.5 yıldır kullanıyorum 10bin km yapmışım anlıcağınız şehiriçi iş ev ve bazende bursa çevresi gezmeler hetsibu benim bütceme göre dizellerden alırsam 100bin km ile 150bin km arası almam gerekiyor bu kilometre dizel araca göre nasıl benzinli ise 40bin km ile 70bin km arası alabilirim sizce mantıklı olan nedir ben sizin tecrübenizden yararlanarak karar vermek istiyorum bana bu konuda yardımcı olucak arkadaşlardan şimdiden teşekür ederim saygılarım la ilhan..

İlhan arkadaş anlaşılan araca nadiren bi niyorsun 2.5 yilda 10000km ...2.el dizel qashqai arac benzinliden 15000 tl kadar fazla fiyatta.. Yakıt meselesi tamam dizel daha ekonomik ama az binici isen fiyat farkini amorti etmeyecektir.kaldiki dizel aracin bakim ve masrafları benzinliden yüksektir. Ben de cok binen bir insan degilim o yüzden benzinli 1.6 tercih ettim. Bence dogrusu bu. Birde dizel motor sesini sevmiyorum. Simdiden hayirli olsun..

Qashqai 1.6 tekna pack AT :DD

Kullanıcı avatarı
drakg
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: doktor

Mesajgönderen drakg » 17 Eki 2016, 13:51

eylülde qq 16. p.p aldım. yan basamak cram cıta ayan ve kapı kolları krom kaplama siyah renk seramik kaplama camlarda film 19 cant araca bakmaya bile doyamıyorum. Allah herkese daha iyisini nasip etsin. i30 dan sonra cok değişik hissediyorum. tek sevmediğim yönü navigasyonu oldu. özel hedef seçemiyoruz. illa cadde sokak. bunla ilgili ne yapabilirim güncelleme ?

Kullanıcı avatarı
gitarc
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Madencilik

Mesajgönderen gitarc » 22 Eki 2016, 11:36

Selam 2016 Model Qashqaı 2 İle Selamlar.... :DD :DD :DD :DD

Kullanıcı avatarı
ibocan1978
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: tekstil mühendisi

Mesajgönderen ibocan1978 » 30 Eki 2016, 19:06

merhaba ben daha aracımı teslım almadım ama bugun kaporamı verdim :)

Kullanıcı avatarı
ilkersavasersoy
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: MUHASEBECİ

Mesajgönderen ilkersavasersoy » 02 Kas 2016, 13:17

selamlar bende yaklaşık 6 aydır qashqai dizel 1,6 full model kullanıyorum en ufak bir sıkıntı yaşamadım ama kafamdaki tek soru normal modda mı eco moddamı kullanmak gerekiyor çok farkını hissetmedim 5,5-8 lt arası değişiyor yakıt durumu..bu konuda yorumu olan varmı acaba_?

Qashqai 2016 / 1.6 D / Xtronic / Platinum Premium Pack

Kullanıcı avatarı
berrol1
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen berrol1 » 20 Kas 2016, 23:26

Merhabalar,
Bir konu hakkında size danışmak istiyorum. Şu an bir araca sahip değilim ama araştırma aşamasındayım. Qashqai'ye ne zaman Apple carplay desteği gelecek biliyor musunuz? Opel MokkaX ile Qashqai arasında kalıyorum.

Kullanıcı avatarı
hagitugi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen hagitugi » 01 Ara 2016, 10:03

merhabalar. ben de 1.6 dci x-tronik visia aldım. daha aracımı teslim almadım. umarım iyi bir seçim yapmışımdır.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic beyaz renk
Visia

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı