YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
qashqaili mahmut
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Mühendis

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen qashqaili mahmut » 25 Ara 2016, 04:06

Selam arkadaşlar,
Ben de 22 aralık 2016 itibariyle Qashqai platinum pack 4x4 manuel vites ile aranıza katıldım. inşallah burada hep güzel deneyimlerimizi (yani arıza,şikayet vs olmayan) paylaşıyor oluruz.

Kullanıcı avatarı
gangava
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen gangava » 30 Ara 2016, 20:30

Merhaba, ben de 2016 4*4 le katıldım. Yeni alan herkese hayırlı olsun. Allah hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah.

Kullanıcı avatarı
teote
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Juke
Meslek:

Mesajgönderen teote » 06 Oca 2017, 13:50

1.2 xtronic oto q ile ilk 800 km tamamladim. Sehir ici yakit ortalamasi 9.1 litre/100 km. Skypack versiyon. Akilli anhatar ve cam tavan iyi. Arac eco modda kullanmak sıkıcı.Dikiz aynasi isitmasiz. Garibime gitti. Bilmiyordum.Oto start stop trafikte cok kotu. Kontagi acinca iptal edin dicem servise gidince. Dusuk devirde 90-100km/s hizi bulmasi iyi.

Kullanıcı avatarı
ahyal
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ahyal » 13 Oca 2017, 23:00

Aralık 2016 da QQ 1.6 dci tekna x-tronic aldım şimdilik memnun gibiyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
ahyal
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen ahyal » 13 Oca 2017, 23:03

Sangaryus yazdı:Merhaba arkadaslar,

Dun itibari ile 2012 model benzinli otomatik platinum aracim ile araniza katilmaktan cok memnunum.

Sakaryada yasiyorum. Ihtiyac halinde her daim vaktim elverdigince yardim etmeye hazir oldugumu bilmenizi isterim.

Siz degerli qq kullanicilarina bir iki sorum olacak gülmezseniz şayet:)

1- Aracin 4 kapisininda kilitlenmesini istiyorum yolculuk esnasinda bunu nasil yapabilirim. Koltuk isitma tuslarinin ortasinda bir tus var onunla deniyorum ancak olmuyor baska bir yerdenmi kilitleniyor?

2- Teyp kapatma tusu olan soldaki yuvarlak tuşun uzerine basmama ragmen tamamen kapatamiyorum navigasyona geciyor ama teyp tamamen kapanmiyor varmi tamamen kapatabilmenin bir yolu?

3- Navigasyonun guncel sürümü olup olmadigini nasil anlarim? Varmi sd kart ile baska bir Navigasyon yukleme sansin serviste sadece para vererek mi guncelleme yapiliyor?

4-Sanirim radyonun anteni okudugum kadariyla yeterince cekmiyor ve bir cok kisinin sorunu bunu nasil cozdunuz yada cozulur yeni anten alarak mi?

5- Lpg'li 1.6 otomatik qq kullanan arkadaslar yakit ile ilgili deneyimleri nelerdir? 8 enjektörlü bir uygulama mi yoksa 4 enjektörlü bir lpg dönüşümü taktirdiniz araciniza?

6- Lastik seçimi konusunda 16 inc lastikte secimleriniz nedir kışlık lastik icin ?

7- ön ve arka tampon icin dufizor taktiran varmi? ve nasil bir urun tavsiye edersiniz?

Vereceğiniz cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum arkadaslar.

6-Hankook icept evo 2 kesinlikle
Ucuz kaliteli ideal sessiz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kullanıcı avatarı
ziyasarica
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Firma Sahibi

Mesajgönderen ziyasarica » 18 Oca 2017, 11:44

Selamlar,
Qashqai 1,2 benzinli x-tronic otomatik vites aracımı yarın inşallah teslim alacağım. şu anda plaka işlemleri yapılmakta.
Umarım mutlu olacağım bir seçim olmuştur, düşüncelerimi kullandıkça yazacağım.

captain
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Uzakyol Gemi Kaptanı
İletişim:

Mesajgönderen captain » 08 Mar 2017, 13:42

2016 Qashqai 1,2 benzinli x-tronic black edition aracımı 10 gün önce teslim aldım, 3 ay zarfında kullanılmış 8bin km de. yakıt tüketimi dışında kafama takılan birşey yok, genel anlamda qashqai dan oldukça memnunum.

2016 Nissan Qashqai
1.2 Black Edıtıon A/T

Kullanıcı avatarı
Ercn
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Psikolog

Mesajgönderen Ercn » 08 Mar 2017, 14:22

2011 1.6 qashqai gr nc aldim. Memnunum :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Aziz.akg
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Aziz.akg » 12 Mar 2017, 13:12

Merhaba 15 güne kadar Visa dizel otomatik sahibi olucam ins. Sorum şu dışardan multimedia taktirirsak garanti dışı kalirmiyiz

Kullanıcı avatarı
rainforest
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mühendis

Mesajgönderen rainforest » 28 Mar 2017, 16:51

Selam bende aracımı yeni Qashqai Platinum pack sahibiyim. Hakikaten çok güzel bir SUV . Alacak olanlara tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
zabada55
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: envato author

Mesajgönderen zabada55 » 21 Nis 2017, 09:50

Öncelikle merhaba foruma yeni katıldım. Qashqai 1.5 DCI 2016 sahibiyim. Kişisel olarak artıları ve eksilerini yazmak istiyorum.

Günümüzde Nissan, Honda, Hyundai, Toyota gibi markaların birebir aynı araba yaptığını hesaba katarsak son beş yılda üretilen araçlar ciddi anlamda çöp. Araca 95.000 TL ödedim ve hiç o kadar para ödemişim gibi bir hissiyat vermiyor. Tabi ki vergiler vesaire var. Bunun yerine 10 yıl önceki arabayı kullansam daha iyi.

Bence eksileri:
-Nissan'dan çok rahatlıkla özürlü araba alabilirsiniz. Ben aldıktan sonra farkettim ki, sol ön çamurluk ya göçük ya da kaputun o köşesi biraz yüksek. Ayar yapılmamış.
-Amörtisörler ayar yapılmadan teslim ediliyor. Yolda ne var ne yok hissediyorsunuz.
-Multimedia'sı kullanışsız. Ekran olsun diye ekran koymuşlar. Her şey aşırı yavaş.
-GPS sistemi google maps'ten daha iyi değil. Olamaz da zaten. Sadece arayüzü çok yavaş.
-Ses sistemi ayrı bir rezalet. Dinleyeceğiniz müziğin kbps hızı yüksek değilse çok kötü ses alıyorsunuz. 2005 Model bir Renault clio'da daha iyi ses sistemi var.
-Kaputu açıp aracı çalıştırdığınızda motorun vazır vazır sallandığını görürsünüz.
-Aracın bilgisayar sistemi arada nadiren hata veriyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırmak gerekiyor.
-Aynalara bakarak aracı park etmek de zor çünkü yanlardaki gereksiz kaporta makyajı yüzünden aracın arkasını ve sizin arkanızdaki aracı göremiyorsunuz. Kör nokta çok fazla.
-Kısaca araç tam bir teneke arkadaşlar.
-100.000 TL bu arabaya vereceğinize gidip 2005 - 2010 model bir araba alın.
-Direksiyonu çok ağır. Bir Golf veya Polo'nun direksiyonu gibi kaymıyor yağ gibi.
-Direksiyonu tutmadan elimle baskı yaparak dönüş yapmaya çalışırken çok kere direksiyon elimden kaydı. Direksiyon dokusu çok kaygan.
-Direksiyon kutusunda boşluk var. Yüksek hızlarda araç kontrolünü kaybetmiyorsunuz ama şehir içinde minimal hareketlerde kendini belli ediyor o boşluk.
-100 Km/h hızla giderken ön iki camı tamamen açtığınızda arka tarafa senkronize olarak belli aralıklarla hava vuruyor. Aracı sarsıyor. Sarsmak derken; arka yolcu tarafına güm güm hava vuruyor aracın titrediğini hissediyorsunuz. Saçma geldi biraz.
-Gösterge panelinde size vites atmanız gerektiğini söylüyor. Eğer buna uyarsanız devirsiz vites atmış oluyorsunuz. Sonra vites düşe düşe 2'ye kadar inmek zorunda kalıyorsunuz.
-Araçta otomatik el freni var. Çok nadiren kalkış yaparken el frenini bırakmıyor.
-Aracınızı alacağınız nissan bayisi size bir şeyler hediye etmek isterse kabul etmeyin. "Abicim navigasyon hediye edeceğim, geri görüş kamerası bizden olsun, camlara film de çekeriz" gibi şeylere kanmayın. Bedava Lamborghini de verseler reddedin. Çünkü ucuz etin yahnisi yenmiyor ;) Paranız varsa parasıyla alın, köpek çekin.
-Arabadaki her tuşun ışıklı olmasına rağmen kaput ve benzin kapağı tuşlarını yanyana ve aşağılarda bir yerlere koymuşlar. Işık da yanmıyor. Mazot alırken çok kere kaputu açtım.
-Kapıları kapatırken bir teneke satın aldığınızı anlıyorsunuz.

Bence artıları:
-Hayatımda gördüğüm en iyi ABS sistemlerinden biri bu araçta. ABS sistemini sadece fren zannediyoruz ama öyle değil. 160-170 km/h arası giderken yola dökülmüş yüklü bir mekanik yağ birikintisine sağ tekerleklerle girdim ve araç hiçbir şekilde yalpalamadı. Normalde sağa doğru hamle yapıp bir yere çarpmam gerekiyordu ama dümdüz devam ettim.
-Yol tutuşu çok iyi. Ani hamleler yapmaktan hiç çekinmeyin.
-Keskin bir viraja hızlı girdğinizde arabanız hiçbir zaman kıç atmayacak veya arkayı savurmayacak arkadaşlar. Denge çubuğu sebebiyle ya o virajdan çıkarsınız ya da araç direk devrilir. Arası yok.
-Görsel olarak tasarımı eskimeyecek bir araç.
-Aracın boyası kolay kolay çizilmiyor arkadaşlar. Çok kez arabayı sürttüm diğer araçlara ama ne onlara benim boyam bulaştı ne de benim boyam çizildi. Eğer diğer bir aracın plastik kısmına filan sürterseniz, o izi kolayça cıkarabiliyorsunuz kaportanızdan.
-Bir dizel araç olarak torku size çakallık yaptırabilecek seviyede. Özellikle 2. ve 3. viteste atak yapabiliyorsunuz rahatça. Gerektiği zaman çok güzel sıyrılabiliyorsunuz.
-1.5 Motor olmasına rağmen, araç doluyken yokuş yukarı çok rahat kalkıyor, çıkıyor, patinaj çekiyor.
-Fren sistemi kesinlikle güven veriyor. "Nasıl olsa dururum" diyebilirsiniz.
-Dizel araç sürdüğünüzü unutuyorsunuz. Camlar kapalıyken içeri hiç motor sesi gelmiyor.
-Araç genel olarak yakıt cimrisi. Araçla biraz yaramazlık yapıp 12 litreyi gördüm. İnsan gibi devirsiz kullandığımda ise 4 litre yaktım. Hem de şehir içi.
-Klima ve kalorifer sistemi standart-iyi. Araca ikinci viteste biraz devir yaptırınca hemen ısınıyor içerisi.
-Otomatik far ve silecek sistemleri tam olarak sizin yapacağınız şeyleri yapıyor.

Sonuç: 100.000 Liralık bir araba değil bu. Paran vardır mercedes bmw'ye binersin. Ya da ucuza ikinci el eski ve sağlam bilindik bir araba alırsın. Ama bu aracı tavsiye etmiyorum. Görünüşe aldanmayın. Her sene daha iyi görünen bir araba yapacaklar.

Kullanıcı avatarı
Kumsares
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Turizmci

Mesajgönderen Kumsares » 24 Nis 2017, 16:28

Herkese Merhaba,

19 Nisan 2017 tarihinde bende Qashqai sahibi oldum, aracım 2016 Model beyaz 1,2 Tekna Xtronic çok araştırdım ve bu forumdan çok istifade ettim, aracımı da çok sevdim aranızda olmakatan çok mutluyum. Teşekkürler.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

oto anahtarı