YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
blackkite
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Re: RE: Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen blackkite » 16 Ara 2017, 14:33

Nsqclub yazdı:Merhabalar herkes için hayırlı olsun yeni qashqai ları bende 2017 yeni qashqai 1.2 dig-t beyaz manuel visia ile aranızdayım 15 gün oldu aracı alalı dış görünüşü ile direksiyonuna bayıldım. :) Konforlu olması ve yol tutuşu diğer artıları.
1.2 motor performansı hoşuma gitti tepkileri çok iyi birden 2. Viteste 60ı görebiliyorsun tabi verdiği performansta yakıt tüketimini arttırıyor
Onun için olsa gerek 80 km hızda hemen ekran 6. Vitesi öneriyor ve devir 1500 de.
Son yaptığım yaklaşık 1500-1800 devirli kullanım ile 100km lik yolculukta 5,6 ortalama yaptım çoğunlukla şehir dışında geçti bu süre.
Şehir içinde kırmızı ışıkta durduğu an 2 saniye sonra start stopun devreye girmesi iyi. Sistemin mantığını anlamadım ama devreye girmese kesinlikle inanılmaz çok yakardı.
İlk 500 km de 182 ye kadar bastım sonra hız sabitleyiciyi 170 e sabitledim yakıt ortalamam 8.0 civarıydı performansı 8.0 lt. ile veriyo :XD
İyiki almışım passat düşünüyordum yüksek olmasını istedikleri için aldım ve yüksekliğini bende çok sevdim bundan sonraki araçlar suv olur diye düşünüyorum
Herkese selamlar ekonomik sürüşlü kazasız yolculuklar..
Makyajli ile makyajsiz visia paket ozellikleri aynimi farklilik varmi acaba

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Nsqclub
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Uzman

Re: YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen Nsqclub » 16 Ara 2017, 21:40

Araştırdığım kadarıyla dışarıda ön paneldeki v logosu daha geniş, beyaz gündüz led farı biraz farklı gibi arka kırmızı led far eklendi. İçeride cam açma ve kapı kilitleme bölmeleri ışıklı, yokuş kalkış sistemi, vites değiştirme uyarısı, lastik basınç göstergesi, direksiyonda normal ve spor kullanım seçimi ve elektronik park freni standart, direksiyon d şeklinde, elektrikli deri, vites topuzuda deri, çevresideki dış bölüm de deri Cruise kontrol düğmeleri sağ tarafta ve daha kullanışlı olduğu söyleniyor, torpido ışıklı soğutma özelliği yok

Kullanıcı avatarı
Facelift
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Yönetici

Mesajgönderen Facelift » 16 Ara 2017, 22:31

Eski ve yeni visa arasında bazı farklar var

En basit ve bariz farklar deri direksiyon ve vites çelik jant

Kullanıcı avatarı
MehmetNS
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Üniversite okuyorum

Mesajgönderen MehmetNS » 19 Ara 2017, 13:36

Arkadaşlar 2012 model qashqai tekna skypack aldık cuma günü gelecek ama teyp taktırmak istiyorum necvox teypi servis takıyormu yada ne kadara takıyor güncel fiyat verirseniz çok mutlu olurum

Kullanıcı avatarı
34ISTppp
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen 34ISTppp » 22 Ara 2017, 10:04

Arkadaslar merhaba.

2017 model 1.6 dizel X tronic platinum premium pack donanım (ppp) ile araniza yeni katilmis bulunmaktayım.

Deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Ilk olarak forumda daha önceden okuduğum eksik olarak kafama takılan bazı durumların benim aracımda olduğunu fark ettim. Bunlardan birincisi aracın kitlendiginde aynaların katlanması mevzusu. Benim aracımda anahtarsiz giriş çıkış sistemi olduğu için aracı açma kolu uzerindeki düğmeye basarak kitledigimde aynalar otomatik katlaniyor. Daha sonra araca binip calistirana kadar kapali konumda bekliyor. Ayrica geri vitese taktigimda otomatik olarak her 2 aynada park pozisyonu olan kaldırım gösterme konumuna iniyor. Daha önceden cam açma kapama dugmelerinde isiklandirma olmadığı ve gece düğmeleri el yordamı ile bulunabileceği belirtilmişti. Benim aracımda bütün kumandalar kendiliğinden ışıklı. Yani böyle bir problem de yok. Cam tavan perdesi hızlı bir dokunuşla tek seferde açılıp kapanıyor. Ama 1 sn ye yakın basılı tutunca bıraktığınız an perde de duruyor. Yani biraz seri olmanız gerekiyor bu tuşu kullanırken. Aracımda 19" 225/45 michelin lastikler var. Dün aracı aldıktan sonra 60 km istanbul şehir ici kullandım. Kasis ve engebe geçiş performansını beğendim.dusundugumden daha yumuşak geldi araç.aracimda şu kısa süre içerisinde gördüğüm tek eksik park kameraları devreye girdiğinde orta ekranın ekran çözünürlüğü düşük geldi bana.
Aracımı tanımaya başladıkça buradan deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Kullanıcı avatarı
iskender45
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: tarım

Mesajgönderen iskender45 » 03 Oca 2018, 07:48

aracımızı aldık hayırlısıyla ama 15 gün sonra gelecek 2017 Nissan Qashqai Yeni 1.6 DCi Design Pack X-Tronic geldiğinde anlatırım inşallah

Kullanıcı avatarı
MehmetNS
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Üniversite okuyorum

Mesajgönderen MehmetNS » 10 Oca 2018, 22:28

Hayatımda hep otomobil kullandım ilk defa bir suv model olan Nissan qashqai aldım ama 2. El 2012 model arabaya bayılıyorum 1 sene kadar daha binip yeni kasasını alacam nissandan vazgeçmem artık

Kullanıcı avatarı
jeonghomin
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kamu

Mesajgönderen jeonghomin » 01 Şub 2018, 10:57

qashqai 2015 e shark anten almayı düşünüyorum, alış veriş sitelerinde 30 tl, serviste daha pahalı. ikisinin arasında ne fark var ve bu farka bu fiyat farkı değer mi?

Kullanıcı avatarı
Rerhan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Finans

YENİ qashqai sahipleri sizleri bekliyoruz

Mesajgönderen Rerhan » 04 Mar 2018, 19:52

Merhabalar dün Qq 1.6 dizel platinum premium pack aracımı teslim aldım. Aracımı keşfetmeye çalışıyorum. Bir çok hayranlık yaratan özellği yanı sıra bir kaç hayal kırıklığı yaşadım. Bagaj kapağının bu donanımda bir araçta manuel olduğuna inanamıyorum acaba ben mi yanılıyorum.Bir de araca yaklaştığımızda ya da uzaklaştığımızda kapıların otomatik açılıp kapanma özelliği yok mudur bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
hamitcem
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen hamitcem » 25 Mar 2018, 23:56

Merhabalar, makyajlı yeni qashqai aracımı 3 ay önce aldım 1.6 dci x-tronik sky pack lansmandan aldım gayet memnunum fakat bazı özellikleri 2018 de qashqai gibi bir araca bu kadar pahalı olunca koyulmayan özellikler can sıkıyor benim görüşume göre artı ve eksilerini aşağıda sıralıyacağım
+motor gücü
+ hızlanması ve sürüş konforu
+şekli ve aerodinamiği
+ cam tavan ve karartılmış camlar
+yakıt ekonomisi (henüz benim motor açılmadığı için onun zevkine varamadım fakat iyi)
+gösterge paneli kullanim kolayligi ve yeni direksiyonu
Bunun yaninda eksileri
- navigasyon yetersizliği
-otomatik uzaklaşmaya duyarli kapi kilidinin olmamasi
-kumandadan kitlenen ayna ve kitlemeye duyarli otomatik cam kapatma olmaması
-arka taraf hava nuzulu bulunmamasi
-usb giriş eksikliği
-halıfleks çamurluk davlunbazı
- kırmızı isikta aracı stop eden start/stop sisteminin kalici olarak kapanmamasi
-Dış tasarimda kullanılan plastik malzemenin kalitesizligi ve aracın aşırı narin olmasi
-aksesuar ve yedek parçaların aşırı pahali olmasi
Benim tespitlerim bunlar herkese kazasız belasız kullanım dilerim

Kullanıcı avatarı
Dj_muci
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Tekniker

Mesajgönderen Dj_muci » 30 Mar 2018, 10:41

2014 1.2 motor şehir içi 7. Şehir dışı 5.2 yakıtı var . İçine ses alıyor . Motor sesi hiç yok denecek kadar az. Akü problemi var . Kışın akü değişikliği yaptım. Araçtan memnun um

Kullanıcı avatarı
blueice32
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: tekniker

Mesajgönderen blueice32 » 04 Nis 2018, 15:10

1,6 tekna dizel otomatik ile bende artık aranızdayım arkadaşlar.

genel anlamda araçtan çok memnunum. ben fioriondan buna binen biri olduğum için bana inanılmaz konforlu ve lüks gibi geldi.

hele fio 75 bg bir araçtan 130 bg tam oto. xtronik şanzımana geçince fark çok fazla hissediliyor. belki çoğunuz kademe kademe gelmiş ise bu dediğimi anlamayabilir.

8 inç navi taktırdım hemen memnunum. geri görüş kamerası da var.

hayırlı olsun bakalım... :)

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına hurafeler ile değil ancak ve sadece onlarla kavuşacaksınız."
M.Kemal Atatürk

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı