Qashqai Park ampulu sökme

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
screamfb
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Mesajgönderen screamfb » 18 May 2014, 23:34

Öncelikle selamlar bu foruma üye olduktan sonra aldığım PHOTON Exclusive 6 Ledli 5 Watt 6000K Dipsiz Park LED 85d045 ampülü takmak için kaputu açtığımda elimi birtürlü araya sokamadım çok fazla zamanım olmadığı içinde pek uğraşmadım ama kafama da takılmadı değil. Kastırıp kırmadan burada sorayım istedim belki pratik bir yol önerisi gelir. Evet nasıl çıkıyor o park ampülleri oradan :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Pilot

Re: Qashqai Park ampulu sökme

Mesajgönderen Robin » 19 May 2014, 12:49

Selam,
Aynı uygulamayı ben yaptım, öncelikle sağ taraf çok kolay motor bölümünden park ampulü soketine ulaşın sonra yaklaşık 90 derece döndürüp çıkartın ve ampulü değiştirin. Photon dipsiz ampuller +/ - kutup özellikli olduğundan yanmazsa çevirip tekrar takın yandığını göreceksiniz. Yerine takarken soketi yerine oturtup yine çevirmeyi ihmal etmeyin. Diğer sol taraf biraz biraz sancılı, öncelikle hava filtresine giden boruyu sökmek için ön tarafta ana şasiye bağlı 2 küçük bağlantı klipsi var iç tarafındaki çivi başı gibi duran kısmından bir tornavida yardımıyla yukarı doğru çıkartın, sonra hava bağlantı borusunu zarar vermeden filtre bağlantı yerinden çıkartın ve sol ampul yuva ve soketine aynı işlemi uygulayın. Bu işlemleri ben kendi 2013 qashqai aracım için uyguladım, 2014 modelde nasıl olur bilmiyorum umarım faydalı olmuştur.
Kolay gelsin....

Kullanıcı avatarı
screamfb
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen screamfb » 19 May 2014, 17:52

Robin hocam mesajın tam aracin basinda yarim saat debelendikten sonra geldi, hatta ilac gibi geldi :)
90° cevirmem gerektinigi soylemen isin bitisi oldu valla.kisa sapli karga burun ile dondurerek hicbisi sokmeden çıkardım.
Bilgilendirmenn için çok teşekkür ederim kardeşim.

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Robin » 22 May 2014, 00:42

Hallettiğine sevindim,
qashqai daha yakışıklı olmuştur sanırım :)

Kullanıcı avatarı
screamfb
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen screamfb » 25 May 2014, 22:55

Hem de cok yakisikli oldu valla sislere de eyaz bişiler yapip ikisini yakarak gitmeyi planlıyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kullanıcı avatarı
Robin
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen Robin » 27 May 2014, 00:40

Aslında sis farı adı üzerinde siste kullanmak üzere tasarlanmıştır, genellikle sis yerden 50 cm yukarısında başlar , bu yüzden sis farları yere yakın kısma konumlandırılır. Ayrıca sisin doğal rengi beyaz olduğundan kontrast renk olarak sarı veya turuncu ışığın trafikte daha kolay farkedildiği bilinmektedir. Ancak günümüzde sis farları hem aksesuar hemde dönüşlerde yan tarafı aydınlatması açısından farklı bir özellik kazanmıştır. Sisi farlarında yönlendirilmiş hüzme olmamasından dolayı ( non directional) farkedilebilirliği artarken uygun olmayan parlaklıktaki seçenek karşıdan gelenin gözünü fazlasıyla alır. Tavsiyen sarı ampul kullanıp hem Amerikan park gibi estetik bir görünümleri beraber gerçek siste farkedilebilirliği kazanmış olmanızdır..
Emniyeti'lerin sürüşler dilerim

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 38 misafir

oto anahtarı