bu araçların anahtarlarında kopyalama yapılabiliniyor mu?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

bu araçların anahtarlarında kopyalama yapılabiliniyor mu?

Mesajgönderen deredengel » 25 Ağu 2012, 22:10

selamlar..
nissan 2011 qashqai+2 sahibiyim. aracı 2. el aldım.
bu araçların anahtarlarında kopyalama yapılabiliniyor mu? eğer öyleyse satılmadan önce kopyalanıp çalınması mümkün oluyor, komple seti değiştirsek yüksek fiyat olacağı kesin, bunun bir çözümü var mıdır?

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek:

Re: bu araçların anahtarlarında kopyalama yapılabiliniyor mu

Mesajgönderen GhettoParty » 26 Ağu 2012, 00:04

bu tehlike bütün araçlar için var en iyisi Allah emanet etmek olacaktır sanırım adam o niyetteyse zaten ya komple kit olarak değiştirin yada oluruna bırakın. yada tekerlek ve direksiyon kilidi alabilirsiniz ona bir engel

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 26 Ağu 2012, 00:17

kendi aracıma orjinal anahtar yaptırdım hemde servis değil normal bir anahtarcıda imbolizerli olarak ve her anahtarı kopyalamak mumkun iş artık paraya bakıyor. zaten o niyetle bir kişi uğraşıp servisten yedek bile isteyebilir. Allah kimsenin başına vermesin aracı güvenilir bir yerden aldıysanız ve yedek anahtarıda size teslim edildiyse içiniz rahat olabilir. çalıcak insan 20 liralık mazot atıp çekiciyle bile alıp götürür aracı

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 26 Ağu 2012, 10:27

bunu bilen varmı nissan arabaların özellkile qashgailerin anahtarları kopyalana biliniyormu?
internette siteleri mevcut olan ve "her anahtarı kopyalarız" diyen çok profesyonelleşmiş firmalar var.
eğer öyleyse 2. el araba aldığınızda kesinlikle risk var demektir.

googlede aratırsanız görecekseniz, web sitelerinde yazdıklarına adamlar kopyalayıp istersen anahtarı kesip başka kasaya koyabiliyor bu kesin fakat nissanlara da kopya oluyormu?

hatta ve hatta isterseniz immobilizer kopyalayıp yazılımla boş bir chip e frekansı yüklüyebiliyorlar, isterseniz kasayı değiştirip "yan ayna kapatma" ve "cam tavan" için bile eğer modüllerniz var ise ekstra düğmeli model yapabiliyorlar.nissanlara ve qashqai+2 yede bu oluyormu acaba? serviste komple set değişimi mevcutmu, acaba kaç patlar?

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 26 Ağu 2012, 16:39

deredengel yazdı:...nissanlara da kopya oluyormu?

Neden olmasın? Nissan uzaydan gelmedi ya.

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 26 Ağu 2012, 20:49

ben qashqainin anahtarı için demedim kendi anahtarımı imbolizerli olarak aynısını yaptırdım. 1.bucuk yıldır kullanmaktayım ve bir sorun ile karşılaşmadım servis anahtarı getirteceğinide belirtti ama fiyat olarak dışarıda 3 te 1 daha ucuza mal ettiğimden dışarda yaptırdım.etarhan katılıyorum sonucunda bu araçlar ne uzaydan geldi nede uzay mekiği . yaptırdığım kişide bursada baya bir ünlüdür anahtar konusunda siz araç ile gittiğiniz sürece her türlü üretimini yapıyor.
sonucunda kopyalanma olmasa yedek anahtar diye bir durumda nissan servislerinde söz konusu olmazdı . o zaman qasqahı sahipleri olası bir anahtar kaybı durumunda yakmıyacaklar ya araclarını aynı sekılde cekıcı ıle servise götürdüğünüzde size yeni anahtar temin edilecektir ve unutmaynız ki serviste yapılan işlemler artık hatta daha ucuz ve pratik sekilde dışardada yapılmaktadır.. bence bu servis palavrasından başka bir sey değil. elinizde orjinal anahtar ve araçla gittiğiniz sürece kopyalama yapılmaktadır

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 27 Ağu 2012, 12:02

kopya yapılıyor istersen X5' in olsun ister Q7 bunu yazımda da belirtim. benim asıl deyinmek istediğim ; ikinci el araba alırken aracın çift anahtarını bile alırsanız satan şahıs yada galeri kendisine de yedek çıkartabilir...
Otolar, otoparklara, servislere ve yıkama yağlama istasyonlarına bırakıldığında, oto üzerinde bırakılan anahtar çalınmakta, bu anahtar çoğaltılarak orijinal anahtar tekrar yerine bırakılmaktadır. Sonra otonun bulunduğu yerden çıkışı takip edilerek, gittiği ve park ettiği yer tespit edildikten sonra yaptırılan bu yedek anahtar ile geceleyin çalınmaktadır.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 27 Ağu 2012, 13:11

doğru o olacaksa olur zaten yapıcak birsey yok ne olursa olsun komple kit de değiştirsen bir mekana girince vermicem desen bile elbet biryerde anahtar bırakıyorlar kısmet artık . Allah kazasız belasız günlerde kullanmanızı nasip etsin

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye

Mesajgönderen deredengel » 28 Ağu 2012, 22:47

uzaktan takip dahili gizli gps konulsa fiyatı nedir acaba tahminen araba fiyatını bulur

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı