RUTİN BAKIMLAR İÇİN SERVİSE GİTMEDEN OKU

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
TRKNKRKSZ
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: serbest

RUTİN BAKIMLAR İÇİN SERVİSE GİTMEDEN OKU

Mesajgönderen TRKNKRKSZ » 02 Haz 2015, 12:44

ARKADAŞLAR ARACIMIN GARANTİSİ BİTTİKTEN SONRA RUTİN BAKIMLAR İÇİN DIŞARIDAN SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜMDE HER BAKIMDA PROBLEMLER OLDU.
DAHA ÇOK KAR ETME AMAÇI İLE KULLANILAN HER MALZEME EN UCUZ VE EN BASİTİNİ ARABAYA TAKIP ARABADA BELKİDE TELEFİSİ OLMAYACAK SORUNLARA SEBEP VEREBİLİYORLAR İŞÇİLİK ÖZENSİZ VE DENEYİMSİZ ÇOCUKLARIN ELLERİNE TESLİM BİR HAVA FİLİTRESİ DEĞİŞTİRMEYİ BİLMEYEN ÇOCUKLAR ÇALIŞIYOR EN SON GÖRDÜĞÜMDE (POLEN FİLİTRESİ 4 KATTI ,TIKILMIŞ DENİLEBİLİR, HAVA FİLİTRESİ BAŞKA ARACIN FİLİTRESİ KESİLİP KONULMUŞ MAZOT FİLİTRESİ SANKİ ORADA İMALAT YAPILMIŞ GİBİ İDİ , VS VS .
EĞER DIŞARIDAN BİR SERVİSE YAPTIRACAKSANIZ BEN RUTİN BAKIMLAR İÇİN DIŞARIDAN KENDİM ALIP (YAĞ FİLİTRESİ, HAVA FİLİTRESİ ,YAĞ, POLEN FİLİTRESİ ,MAZOT FİLİTRESİ GİBİ )PARÇALARI BAŞINDA DURARAK YAPTIRMAYI HERKESE TAVSİYE EDİYORUM ELLİ LİRA FAZLA VER İÇİN RAHAT OLSUN SADECE İŞÇİLİK VERİRSİN BELKİDE DAHA UCUZA MAL OLACAKTIR .USTALIK ÖLMÜŞ HERŞEY DUYGUSAL OLMUŞ. :HE :LV :F ALLAH HERKESİN KARŞISINA İMANLI AHLAKLI İNSANLAR CIKARSIN.

:DD :OH :XD

Kullanıcı avatarı
geko2011
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: RUTİN BAKIMLAR İÇİN SERVİSE GİTMEDEN OKU

Mesajgönderen geko2011 » 15 Haz 2015, 15:34

Sadece özel servisler olsa iyi geçen haftalarda servisime bakım için gittim. Yanımda herzaman olduğu gibi yağımıda götürdüm.Aracı lifte çıkardıktan ve yağı boşaltıktan sonra 4+1 litre 0w30 yağımı olduğu gibi 5 lt yi külbitör kapağından içeriye boşalttı. :XA :XA :U Yani 4.5-4.6 litre koyacağı yere 5 lt yi motora gömdü resmen. Eğer görüp müdahele etmesem eve dönüş yolunda piston delinmesi veyahut turboya yağ dolması kaçınılmaz olacaktı. :X Üstün üstlük yarım litre yağımıda heba etti. Bu söylediğiniz olgu sadece özel servislerle alakalı değil profesyonelce değilde ucuz iş gücü ile cahilce iş yaptırma mantığı ve müşteriyi soyup soğana çevirmekle ilgili maalesef.... evet servisler orjinal parça kullanıyorlar genelde ama deneyimsiz ellerde doğru yapılmamış bir işe şimdi soruyorum size ne demek gerekir.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 39 misafir

oto anahtarı