Nissan Qashqai Periyodik Bakım Ücretleri. 2017

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
NISTEC
Administrator
Administrator
Otomobil: Diğer
Meslek: Reklam
İletişim:

Nissan Qashqai Periyodik Bakım Ücretleri. 2017

Mesajgönderen NISTEC » 26 Ağu 2012, 21:04

2017 Yılı için periyodik bakım ücretleri güncellenmiştir.

Not: fiyat listesi değişkenlik gösterdiği için kaldırılmıştır.

Nissan Club Türkiye

Kullanıcı avatarı
cemardicpinar
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: Nissan Qashqai Periyodik Bakım Ücretleri. 2012

Mesajgönderen cemardicpinar » 08 Eyl 2012, 18:59

bu ne böyle ya 2011 qasqhai 1.5 dci black edition almayı düşünüyordum periyodik bakım ücretlerini görünce soğudum vallahi insaf..

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Nissan Qashqai Periyodik Bakım Ücretleri. 2012

Mesajgönderen FelixCrail » 08 Eyl 2012, 20:53

Fiyatlar normal. Diger markalarin da yetkili servisindeki fiyatlar ayni seviyede. Disarda periyodik bakim yaptirirsan maksimum 150tlye halledersin.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: eğitim
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 11 Eyl 2012, 10:21

periyodik bakımları serviste yaptırmanız halinde bu rakamlar normal ancak servise götüreceğiniz sarf malzemelerini kabul edip etmediğini öğrenmek lazım. mesela motor yağı, serviste ki fiyatı ile dışarıda ki fyatı arasında sanırım büyük farklar var.diye biliiyorum.

Zaten periyodik bakımda ne yapılır ki, MOTOR YAĞı ve HAVA, YAKIT, POLEN FİLİTRESİ DEĞİŞİMİ VE GENEL KONTROLLER DEN BAŞKA NE YAPILABİLİR ki. sırf servise yönlendirmek için bakım kitapçıkları

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 03 Eki 2012, 11:32

arkadaşlar QQ 1.5 dci aracımı ilk 10 000 km bakımı için servisten randevu alarak götürdüm. Aracı teslim alırken partikül filitreli bir motor olduğu için toplam 500.TLye mal olacağını söylediler. Teslim alırken baktığım faturada Sarf malzemesi olarak silecek suyu da vardı. Benim aracımda en iyi silecek suyunu tepeye kkadar doldurmuştum. Nasıl silecek suyu yazdıklarını sorduğumda efendim zaten bizim koyduğumuz küçücük bir şişe olduğundan kondu demez mi. ! ya Kim senden silecek suyumu değiştir dedi ki.. Hayret ya.. dolu depoya silecek suyu koyuyorlar.
NAVİGASYON GÜNCELLEMESİ : Bildiğim kadarı ile tüm Nissan sahiplerinin en önemli konularından olan navigasyon yazılım güncellemesi hakkında ne yazık ki. Zerre kadar bir işık bile yok. Hiç birimiz bu konuda beklenti içine girmeyelim. Ancak her platformda bu konuyu ısrarla dile getirmekten de asla kaçmayalım. İnanın ki bu NİSSAN VE NİSSAN TÜRKİYENİN AYIBIDIR. onlar eziklik duysun.
Bir de şu açıdan değerlendirelim. Biz aracı alırken aman içinde navigasyon yazılımı olsun yoksa almam mı dedik mi? . Hayırr. Onlar yüklemişti. Yada yazılım da yükleriz ama şu kadar ödeyeceksiniz dediler mi? hayıır. Peki bize bir nissan connect donanımı eklediler içinde de navigasyon da vardı. Tamam bunu teslimde ücretsiz verdik ama güncellemek isterseniz. a, b, x , isimli firmalardan da yazılım alabilirsiniz diye bir tercih şansımz var mı? Yazılım kilitli olduğu için bu da mümkün değil. Bunun içinde yeni yazılımı NİSSAN Getirmek ve ücretli veya ücretsiz dağıtmak zorunda diye düşünüyorum.
Katılırsınız veya katılamazsınız. bilemem

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 05 Eki 2012, 08:54

Nissan servislerini bende beğenmedim açıkcası opel vardı bundan önce onlarda kötüydü tabi herkes her yer öyle demeyi kastetmiyorum ama geneli öyle. Biraz da mesleğim yüzünden, standardizasyon ve kalitenin ne demek olduğunu çoğu kişiden daha iyi bildiğim için.
Özel bir servis bulduğum anda yetkiliye kolay kolay gitmem. özel servisteki kişinin de yetkilide senelerce çalışması ve eğitim görmesi şart ama, her hangi bir ustaya da gitmem.
İşini bilmeyen bir özel serviste usta benim eski araçta bir uygulama yapmıştı yakıt sistemiyle ilgili 3bin tl harcadım düzelmemişti.

Navigasyon konusunda da nissanın acizliğinden kaynaklanmaktadır pazardan fazla bir beklentilerinin olmamasından kaynaklanmaktadır.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 05 Eki 2012, 10:30

Yetkili servislerin kendi kazık mallarını itelemek için kullandıkları en önemli silah, aracınız garanti dışına çıkar silahıdır. Bunun da ötesine geçmek pek mümkün değildir doğrusu. Eğer kullanılan Nissan parçasının hangi OEM tarafından üretildiğini kanıtlayabilirseniz, o zaman *belki* zorlama şansınız olabilir. Cam suyu herhalde bütün servislerde aynı. Toyota da hiç kaçırmıyor, 1 parmak eksik görse hemen bir şişe kakalıyor. Halbuki standard parçalar dışında bir şey kullanması gerekince telefon edip onay almak zorundalar.

GPS konusuna gelince. Forumun başka yerlerinde de bu konu ateşli bir şekilde işleniyor. Ama hiç kimsenin tüketici mahkemesine başvurduğuna dair bir ifade gördüğümü hatırlamıyorum. Bu konunun forumlarda bağırıp çağırarak veya ağlayıp sızlayarak çözümlenmesi mümkün değildir. Herkes bir tüketici olarak önündeki seçenekleri bilmeli ve kullanmalıdır bence. işin aslına bakılacak olursa bu o kadar büyütülecek bir konu da değil. Eğer ille de GPS gerekiyorsa, 250-300 lira verilip bir GPS alınabilir, ömür boyu harita güncellemesi ile birlikte. Diyelim ki Nissan bir harita güncellemesi sağladı, bunun fiyatı hiç şüphesiz 250-300 liranın çok üzerinde olacaktır. O zaman da hiç kimse o parayı vermeyecek. Yani özetle, ağlayıp sızlayarak Nissan'ı ikna etmek mümkün değil, bence boş yere ağlamayalım.

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 05 Eki 2012, 12:17

250-300 bile degil. 150tlden basliyor artik 5" cihazlar

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 05 Eki 2012, 15:59

aracı sıfır ve gps li diye almış olsam yaygarayı kopartırım ama adamlar satışda böyle satmışlar bir taahüt yok ha bu demek değildir ki haklılar kesinlikle değiller ama haklılıklarını mahkemede kanıtlayabilirler. Ben primera için konuşuyorum bu arada. Araca uygun bir navigasyon sistemi olsa kaliteli makul bir şey ben alırdım serviste ama inanmıyorum makula satabileceklerine :) harici navi var ama araçta doğru düzgün daha takamadım br yere camda çok çirkin tutuyor.

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 05 Eki 2012, 16:50

Surucu tarafindaki sol direk dibi ideal.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
İletişim:

Mesajgönderen captainmemo3 » 06 Eki 2012, 13:22

arkadaşlar selam,
Bildiğiniz herhangibir markanın Türkiye distribütörü olsanız veya alt bayilerden bir olsanız bunun için belli bir yatırım yapmanız isteniyor, sonra servisiniz vede onların kriterlerine göre bir servis olacak. işte budan sonrada bayiyye haydi baakalım ayda şu kadar araç satacaksın deniyor. Bu kadar baskıcı bir sistem ve büyük bir yatırımın sonunda da yatırımcı geri dönüş ve kar beklentisine giriyor. En önemlisi kendi aralarında rekabet şanslarıda yok. Sanayi bakanlığının servis istasyonları ve garanti kapsamı konusunda üretici firmanın lehinde bir garanti sistemini kabul etmiş olması bunların ekmeğine yağ sürüyor. Neden tüketicimiz servise gelmeden aracını dişarıda yaptırmış bende garanti vermem dediğinde yasalar bize de seçenekler ve haklar tanısa inanın durum böylle olmaz. Ha.. bizler hiç bir şekilde mahkemeler yolu ile hakkımızı aramıyoruz. Okumuşsunuzdur Sigorta Güvence Fonun da biriken paralar trilyonları geçmiş neden kimse hakkını aramıyor da ondan.

Ben Navigasyon konusunda avukat bir arkadaşımız forumda varsa bir dilekçe hazırlarsa bir çok ilde de hakem heyetleri ve Mahkemeler nezdinde güncel navigasyon yazılımının temin edilmesi aksi halde Navigasyon sd kartlarının şifresi mi nesi varsa çözsün ve herkes başının çaresine baksın. Hem hizmet veremiyor. Hemde bizi peşine takmış gidiyor. Ya koskoca NİSSAN olarak bir yazı yaz ve servislere giden araç sahiplerine ver. de ki sayın kullanıcımız Navigasyon yenilemesi 2013 yılı nisan ayında dağıtılacaktır. de veya bizler navigasyon firması değiliz biz bu hizmeti A firmasından B firmasından aldık. sözleşmemiz bitti sizler O firma ile temasa geçebilirsiniz de Olsun bitsin..

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen etarhan » 06 Eki 2012, 15:03

Şunun gibi bir şey işinizi görebilir: http://www.amazon.com/gp/product/B000LR ... ics&sr=1-3
Bu aksesuarın kendisini Amerikada gördüm ve kullandım. Göğüs üzerinde istediğiniz yere koyabilirsiniz, sağa sola itip çekebilirsiniz, istediğiniz zaman toptan kaldırıp torpidoya koyabilirsiniz. Ucundaki topun çapına dikkat etmek lazım. Garminlerde herhalde sorun olmayacaktır. Diğerleri için biraz kes/yapıştır işlemi gerekebilir.

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı