Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
captainmemo3
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: eğitim
İletişim:

Re: Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

Mesajgönderen captainmemo3 » 20 Eki 2013, 22:47

1.5 DCİ DE DENEME YAPTIM. SONUÇ: BAŞARILI BİR ŞEKİLDE SİSTEM ÇALIŞIYOR.. DENEYİN

Kullanıcı avatarı
Karacabeg
Platin Üye
Platin Üye
Otomobil: Primera
Meslek: Makine Mühendisi

Mesajgönderen Karacabeg » 21 Eki 2013, 09:48

primerada da var mı bu otomatik kilitleme

Ahmet Kenan
2007 Primera Tekna

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Meslek: Filo Kiralama

Mesajgönderen FelixCrail » 21 Eki 2013, 13:39

Dugmeden aktif olmuyor primerada.ama belki bazi renaultlardaki gibi once cihaza baglayip ozelligi aktif hale getirdikten sonra dugme ile aktif/inaktif ozellikleri arasinda gecis yapilabilir.iyi bir servise sormak lazim.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Mesajgönderen deredengel » 09 Kas 2013, 01:28

defalarca denedim. (el fenin yanndaki kapı kilitleme tuşuna basıl tutarak hıza duyarlı kapı kilidini etkinleştirme) arabayı çalıştırınca kapıların kapanmasını dışardan açıklmmasını isitiorum.

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
VGA
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mimar

Mesajgönderen VGA » 15 Mar 2014, 01:31

Ben aracı aldığımdan beri zaten kilitleniyordur diye hiç demememiştim. Bugün baktım meğersem sarsak gibi açık kapı ile dolaşıyormuşum. Yarın ilk iş deneyeceğim.
Bilgi için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 15 Mar 2014, 15:05

deredengel yazdı:tahmin ediyorum 100km yada 30 km ile giderken dışarıdan açılmasın diyede düşünülmemiştir. sanıyorum araç hareket halindeyken özelilkle çocukların kapıyı açmaması için düşünülmüştür ama dediğim gibi denedim ve olmadı ...

tüm araçlarda 20/30 km den sonra kapılar otomatik olarak kilitlenir ve (aracınızda uyarı özelliği varsa, emniyet kemeri uyarısı o anda devreye girer). 240 km hızla bile gitseniz içeriden açılır. durduğunuz bir yerde içeri açma kolundan müdahale etmezseniz veya merkezi kilit düğmesinden iptal etmezseniz dışarıdan açılmayacaktır. Çocuklar arka koltukta seyahat etme zorunluğunda olduğu için arka kapı kilitlerinde çocuk kilidi düğmesi vardır. (protect child) o düğmeler vasıtasıyla, arka kapıların içeriden açılmasını o şekilde engelleyebilirsiniz. hıza bağlı kapı kilitleme sistemi trafiğe çıktığınızda dur kalk gibi durumlarda dışarıdan uğrayabileceğiniz herhangi bir saldırıya maruz kalmamanız içindir. 100 km hızla giden aracın kapısını açmayı deneyen birisi intihar ediyordur. Niyetini bozan camdan da atlar :XD

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 15 Mar 2014, 15:46

primera tüm araçlara girmiyor sanırım

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
spoilerci
MODERATOR
MODERATOR
Meslek: Primera P12 Tekna
İletişim:

Mesajgönderen spoilerci » 15 Mar 2014, 16:44

FelixCrail yazdı:primera tüm araçlara girmiyor sanırım

primera da bu kilit sistemi yok ve primera ile ilgili bir atıfta bulunmadım. ilk arabamda primera değil, daha önceki araçlarımın ikisinde vardı (linea,mondeo) ikiside emniyet kemeri ikazı ve otomatik kapı kilit sisteminde linea 20 mondeo 25 km hızda devreye giriyordu. araç yürürken ikisi de 50-100 farketmez kapılar içeriden müdahale ile açılıyordu. durduğum zaman dışarıdan açılmıyordu. ve giden arabanın kapısını aklı başında bir yetişkin açmayacağı için yürürken de açılmaması için bir sistem konulması da mantıksız zaten. hıza duyarlı kapı kilit sistemi durduğunuz yerde soygun gasp hırsızlık kapkaç gibi olaylarla karşılaşmamanız için araca her bindiğinizde kapıları kilitlemeyi unutmayın diye yapılan bir önlemdir.

HERKES HAYAL KURAR, AMA BAZILARI GERÇEKLEŞTİREBİLİR...
[img]https://hizliresim.com/XoYQmo[/img]

Kullanıcı avatarı
VGA
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: mimar

Mesajgönderen VGA » 16 Mar 2014, 00:03

Evet arkadaşlar, bugün denedim araç çalışmıyorken kontak açık halde kilit tuşuna basınca ikaz sesi geldi ve artık kapılar kilitleniyor. Herkese teşekkürler,

Kullanıcı avatarı
Bozm
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Bozm » 03 Nis 2014, 08:58

sterkenli yazdı:
deredengel yazdı:tahmin ediyorum 100km yada 30 km ile giderken dışarıdan açılmasın diyede düşünülmemiştir. sanıyorum araç hareket halindeyken özelilkle çocukların kapıyı açmaması için düşünülmüştür ama dediğim gibi denedim ve olmadı ...

tüm araçlarda 20/30 km den sonra kapılar otomatik olarak kilitlenir ve (aracınızda uyarı özelliği varsa, emniyet kemeri uyarısı o anda devreye girer). 240 km hızla bile gitseniz içeriden açılır. durduğunuz bir yerde içeri açma kolundan müdahale etmezseniz veya merkezi kilit düğmesinden iptal etmezseniz dışarıdan açılmayacaktır. Çocuklar arka koltukta seyahat etme zorunluğunda olduğu için arka kapı kilitlerinde çocuk kilidi düğmesi vardır. (protect child) o düğmeler vasıtasıyla, arka kapıların içeriden açılmasını o şekilde engelleyebilirsiniz. hıza bağlı kapı kilitleme sistemi trafiğe çıktığınızda dur kalk gibi durumlarda dışarıdan uğrayabileceğiniz herhangi bir saldırıya maruz kalmamanız içindir. 100 km hızla giden aracın kapısını açmayı deneyen birisi intihar ediyordur. Niyetini bozan camdan da atlar :XD

Protect child-manuel kilitleme, carpma aninda off oluyor mudur acaba?

MBOZ

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator

Mesajgönderen FelixCrail » 03 Nis 2014, 17:45

Arka kapilardaki cocuk kilidi manuel olarak ayarlandigi icin kazada off konumuna gecmez.cocuk kilidinin elektrik destekli olarak calismasi lazimki kazada off konununa kendi gecsin.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe

Kullanıcı avatarı
neco3230
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Mobilya

Mesajgönderen neco3230 » 12 May 2014, 13:25

Merhaba; forumda okuduğum bir bilgi doğrultusunda; arabanın kontağı açıkken, tüm kapılar kapalı, yaklaşık 10sn kilitleme düğmesine basılı tutuyorsunuz dıııııt diye bir ses geliyor ve kapılarınız artık otomatik kilitleniyor. Arabayı çalıştırıp hareket ettiğiniz anda araba 17km hıza ulaşınca kapılar otomatik kilitleniyor. Bilginize...

Adınız: Necip
Yaşadığınız Şehir: Ankara
Mesleğiniz: Mobilyacı
Otomobiliniz: Qashqai Tekna

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı