Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

Mesajgönderen FelixCrail » 03 Eyl 2012, 13:02

Hayatinizda bindiginiz ilk araba mi bu? Hicbir arabada sinyal ve far kolunda aydinlatma yoktur. Olmasina da gerek yok zaten. Her arabada sinyal silecek falan standart ayni yerdedir ve hep ayni tepkiyi verirler.

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
etarhan
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Belirtilmemiş
Meslek:

Re: Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

Mesajgönderen etarhan » 03 Eyl 2012, 13:08

...ama hızlı modifiyecilerimiz arzu ettikleri takdirde direksiyon bölgesini hava kararınca otomatik olarak aydınlatan projektörler takabilirler, değil mi? :G

Palavra sıkmak kolay, marifet haddini bilmektedir...

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Mesajgönderen deredengel » 04 Eyl 2012, 13:44

elbette aynı yerdedir çoğunda. bizimde yeri şurası burası olması gerekiyordu düşüncemizde yok....ama örneğin direksiyondaki cruze kontrol, limitör, radyo vs aydınlatmalı olduğu gibi olabilirdi. diğer araçlarda var. bu arada soruyorsunuz ya; belki hayatta ilk arabam değil sonda olmayacak

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
Uzmanradyolog
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: doktor

Mesajgönderen Uzmanradyolog » 26 Kas 2012, 19:17

Benim aracım 2012 qq tekna sport pack ve direksiyon üzeri kumandalarda aydınlatma mevcut. Ancak hıza duyarlı kapı kilidi nasıl çalışıyor anlamadım. servise gidince soracağım.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 26 Kas 2012, 19:28

Uzmanradyolog yazdı:Benim aracım 2012 qq tekna sport pack ve direksiyon üzeri kumandalarda aydınlatma mevcut. Ancak hıza duyarlı kapı kilidi nasıl çalışıyor anlamadım. servise gidince soracağım.

viewtopic.php?f=10&t=545 bu linkten ulaşabilirsiniz

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
Uzmanradyolog
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: doktor

Mesajgönderen Uzmanradyolog » 27 Kas 2012, 00:30

teşekkürler, ghettoparty.

Kullanıcı avatarı
GhettoParty
Platin Üye
Platin Üye
Meslek:

Mesajgönderen GhettoParty » 27 Kas 2012, 01:09

rica ederim doktor

Uğur DEMİR
16 BK 640
BURSA
NissaN PrimerA TeknA + WhiTe 2003
CLİO 4 1.2 modTOUCH 2013

Kullanıcı avatarı
deredengel
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Juke
Meslek: muhendis

Mesajgönderen deredengel » 14 Nis 2013, 11:27

araba çalışınca dışarıdan kapıların kilitlenmesin istiyorum ama el frenin yanındaki düğmeye basarak değil kendiliğinden kilitlenmesini istiyorum, bu nasıl yapılabilir, bu özelik piyasadan aldığınız alarmlar da var bu alarmı taktığınızda bu özellik kazanılıyor, fakat QQ ye piyasa alarmı takmayacağım..
peki sitesinde de tanıtımında da teknik özellikleri içinde yazılı bulunan bu "hıza duyarlı otomatik kapı kilidi nedir ozaman"
esen kalın....

juke visia 1.5 dci beyaz 2012

Kullanıcı avatarı
uygar2580
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Arge

Mesajgönderen uygar2580 » 06 Tem 2013, 12:45

Arkadaşlar, konu başlığını gördüm cevaplanmıştır diye tahmin etmiştim ama hala cevaplayan olmamış.

Konu aslında çok basit. Araçlarımızda Roman gibi kullanma kılavuzları mevcut. Birkaç saatinizi ayırıp bu kılavuzu okuduğunuzda araçta aslında bilmediğiniz ne çok özellik bulunduğunu fark edebilirsiniz. Başka bir forumda bu konu ile ilgili kullanma kılavuzunda bilgi olduğu yazıyordu. Bende kılavuzdaki yönergelere göre aracımdaki otomatik kilidi aktive ettim.

Tam hatırlamıyorum nasıl olduğunu ama kontak açıkken (motor kapalı) el freninin yanındaki kilit tuşuna belirli bir süre basılı tuttuğunuzda bip sesi geliyor. Artık otomatik kilit açıktır. 17km\h hızı aştığınızda kapılar otomatik olarak kilitlenecektir. Aynı şekilde devreden de çıkartılabiliyor diye biliyorum. Tabi bu özellik tüm araçlarda olmayabilir. Denemenizi veya kullanma kılavuzuna bakmanızı tavsiye ederim. Çok gerekli bir olay.

Ayrıca araçlarımızda "follow me home" özelliği de var. Yani aracı stop ettikten sonra araçtan inmeden selektör(uzun farlar) yaptığınızda aracın farları bir süre açık kalıyor. 3 kere selektör yaparak bu süreyi uzatabiliyorsunuz. Yani karanlıkta araçtan indiğinizde size bir süre ekstra aydınlık alan sağlıyor. Daha sonra kendiliğinden sönüyor. Bilmeyenler olabilir diye bunu da ekledim. :DD

2011 Qashqai 1.5dci Tekna Pack 135hp Evotech
2012 Porsche Cayenne diesel

Kullanıcı avatarı
nissanmesut
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Kalite Kontrol Tek

Mesajgönderen nissanmesut » 04 Ağu 2013, 11:23

Selam direksiyon aydınlatma konusun da nissan böyle bir en önemli özelliği nasıl atladı hala anlamıyorum Qashqai de halen mevcut değil gece kullanımın da çok sinir bozucu oluyor ve üzücü. :KK

deredengel yazdı:adamlar security card (SDcad) diye birşey icat etmişler, erişim koy şifreleme var, vede nissan kendi navigasyon haritasını niye güncellemiyor ki üstelik her harita her cihaza uyuyor mu? piyasada bir sürü harita var her harita her cihaza uyar mı. ?
malesef direksiyonda aydınlatma yok gece sürüşü berbat, nissanda sinyal, silecek, far, sis vs aydınlatma yok gece kapkaranlık 2013 teakıl ederlerse inşanlah tabi bizde senede bir araba değişmeyeceğize göre süreceğiz böyle

Kullanıcı avatarı
alisak
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: öğretmen

Mesajgönderen alisak » 24 Eyl 2013, 13:12

bende 2013 qashqai var, kontak anahtarını, marş basma öncesine kadar çevirip ,içerideki kapı kilitleme düğmesine "bip" sesi gelinceye kadar basılı tutun, harekete duyarlı kapı kilitleri devreye giriyor. ben denedim oldu.

Kullanıcı avatarı
ERSE67
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: English Teacher

Mesajgönderen ERSE67 » 26 Eyl 2013, 20:43

ben de dün denedim -2010 qashqai- süper oldu valla, hep manuel kullanıyodum artık otomatik oldu , şahaneeee:)

"A friend in need is a friend indeed"

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

oto anahtarı