Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
sinaaat
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Teknik Hoca

Re: Hıza Duyarlı Otomatik Kapı Kilidi nasıl oluyor?

Mesajgönderen sinaaat » 18 May 2017, 18:34

Bu arada aracı alalı 1 yıl oldu aldığımdan beri ,
1-kontak anahtar sorunu....(anahtarı kontaktan çekince iç mekanizmanın şaakk diye tam atması lazım yoksa anahtar var gibi algılanıyor ve merkezi kilit çalışmıyor--bende bu bazen takılı kalıyordu WD 40 ile hallettik...bide anahtarı kontaktan çekip direksiyon kilitliyken eğer direksiyonu oynatıp sona dayandırırsam kontak kısmı hareket ediyor..anahtarcı bi anlam veremedi..sizde boyle bir durum varsa bilgi verirseniz sevinirim.)

2-camların yavaş kalkması....(bütün krikoları temizleyip yağladım fitillere slikonlu spreyler ..ama nafile yine yavaş yine yavaş..eğer camlar ıslaksa nerdeyse duracak....sanırım motorlar zayıf biraz )

3-cam açma düğmelerinin randımansız çalışması...(kaç kere söktim kontak spreyle temizledim hatırlamıyorum :) butona çok bastırmanız gerekiyorsa ve temizlik yapmanıza rağmen düzelmiyorsa butonun aşağıya dayanan kısmını ince zımparayla veya ince eğe ile yarım milim eritin işe yarar.yağsız kontak kullanın.

4-Son olarak dün sağ arka kilitten ,açma butonuna basınca ccaaarrt diye bir ses gelmeye başladı ..araştırdım arka kilit mekanizmasının içindeki sonsuz vidanın karşılık dişlisi kırılmış.dişliyi bulmak zor, reno gurubunda bazı modellerle aynıymış :( şimdilik boyle devam..

Valla pişman oldum bu kadar ıvır zıvır sorun çıkaran aracım olmadı şimdiye dek.

Kullanıcı avatarı
Hy61
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek: Polis

Mesajgönderen Hy61 » 04 Nis 2018, 21:51

Arkadaşlar merhaba
Nissan Juke modellerde hareket halindeyken kapı kilitlenmesinin nasıl ayarlandığı hakkında bilgi vermek istiyorum
1-Arkadaşlar ilk önce kontağı açıyoruz ancak aracı çalıştırmıyoruz
2-Daha sonra şoför kapsında bulunan manuel kapı kilitlemeye yarıyan iki tuş bulunmakta
3-Bu tuşlardan kapı kilitleme tuşuna basıyoruz ve kapı kilitleniyor ancak tuştan parmağımızı çekmeden yaklaşık beş saniye kadar tuşa basmaya devam ediyoruz
4- Artık aracı çalıştırabiliriz kapı kilitli vaziyette sürebiliriz
5-Bunfan sonra araca binip her çalıştırıp yol aldığınızda araç 30 km hıza geldiğinde kapılar haraket halindeyken otomatik olarak kilitlenecektir
Güle güle kullanın arkadaşlar

Kullanıcı avatarı
Admin6327
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Admin6327 » 03 Ağu 2018, 21:43

Benim arabamdada kilit tuşuna basınca içersen kilit olmuyor arka kapı içerden açılabiliyor. Bu tüm nissanlardami var yoksa bir kombinasyonu mu var

Kullanıcı avatarı
azureusecz
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Eczacı

Mesajgönderen azureusecz » 07 Eki 2021, 11:23

2021 modellerde var mıa caba?

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

oto anahtarı