nissan qashqai 1.2 skypack xtronic

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
ersel61
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Veritabanı Yöneticis

nissan qashqai 1.2 skypack xtronic

Mesajgönderen ersel61 » 02 Eyl 2015, 17:57

Merhaba arkadaşlar
yeni aldığım aracımla ilgili bir kaç sorum olacaktı. aracım benzinli otomatik yakıt konusunda çok fazla yakıyor gibi geliyor. 100tl koyuyorum 2 gün zor gidiyor (km hesabı yapmadım ama çok yol yapmıyorum akşam gezmeleri onun dışında sürekli yatar araba)... dikkatimi çeken birşey daha var ön camları açarken kapı içerden esniyor öne arkaya gidip geliyor kapı yanları....

Birde vites geçişlerinde çok kararsız gibi. 2den 3 e atıyor sonra bir anda düşürüp yine yükseltiyor bu benim gaza basmam ile mi alakalı. sabit şekilde basıyorum hızım 80 - 90 arası.

Bakımları kaç km sonra oluyor bu araçların ? şuan 5.000km aracım.

Kullanıcı avatarı
tun71
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

Re: nissan qashqai 1.2 skypack xtronic

Mesajgönderen tun71 » 03 Eyl 2015, 23:13

servisle görüştünüz mü

Kullanıcı avatarı
NeXuS
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Makina Teknisyeni

Re: nissan qashqai 1.2 skypack xtronic

Mesajgönderen NeXuS » 04 Eyl 2015, 11:41

yeni araç 4-5 bin km kadar fazla yakacaktır. bu konuda servis bilgilendirmiş olmalı.
yol bilgisayarınızdaki ortalamadan ne kadar yaktıgını takip edebilirsiniz. her depo doldurdugunuzda sıfırlarsanız zaman geçtikçe yakıt değerlerinin düştüğünü gözlemlersiniz. lakin 50 lira koydum 100km yaptı veya 100 lira koydum 200 km yaptı gibi değerlendirmeler gerçeği yansıtmaz.

bakım bilgisi kitapçığınızda mevcuttur. aracınızı teslim alırkende konu hakkında bilgilendirilmiş olmalısınız. her bayii kendi değerlendirme puanları düşmesin diye özellikle dikkat eder bilgilendirme konusuna.

vites geçişlerindeki karasızlık istenen gücü ve torku kullandığınız yol üzerinde ilgili viteste sağlayamadıgı için olabilir. ayağınızı gaza basış şeklinizde bu konuda büyük rol oynar. stabil kullanımda vites kararsızlığı olmamalıdır. eğerki stabil kullanımda kararsızlık varsa servise gitmenizi öneririm.

QQ 1.5 dCi Tekna+Sky+i.key

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

oto anahtarı