2015 Dizel Qashqai Partikül Filtresi Sorunu

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
dtdodi
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: dişhekimi

Re: 2015 Dizel Qashqai Partikül Filtresi Sorunu

Mesajgönderen dtdodi » 29 Haz 2016, 16:59

şimdi servisten aldım geldim aracı bakalım Kaç gün gidecek insana arabayla yeni tanışmış muamelesi yapıyorlar 70 tl de para aldılar benim işim de evin de 10 yıldır aynı yerde bu süre de Peugeot 206 ,miydubishi carisma,Opel corsa 1.2otm,Opel astrafizrl otm,hyundai accept blue dizel otomatik,hyundai ix35 ve en son nissan qasqai All mode 4x4 black editon premium pack aldım ilk kez bir araçta böyle bir sorun yaşıyorum Cem beyin kusuruna bakmıyorum nissan aracını 7500 km kullanıp dünyanın etrafında döndüğünü düşünüyor herhalde bize burda vites değiştirme dersi vermiş bu araçlar kul yapısı arıza olabilir ama kendi aracına leke gelmemesi için madur insanları burda aşağılamayı ben kabul etmiyorum ;biz bu arızanın gerçek sebebini bulup birbirimize arızayı giderme konusunda yardım için burda yazarken birileri gelip burda egolarını okşamaya çalışmasın herkes seviyeli olsun!

Kullanıcı avatarı
Cem yağmurcu
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Cem yağmurcu » 30 Haz 2016, 20:13

Partikül

En son Cem yağmurcu tarafından 16 Eki 2016, 22:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mahkeskin
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: mühendis

Mesajgönderen mahkeskin » 01 Tem 2016, 15:24

mmurat234 arkadaş 2012 tekna aracım var önce turbo borusu patladı sonrada motor arıza işiği yanıyor. 3.enjektör hatası diye
şunu belirtmek istedim 1250 km de yeni sıfır aracın uyduruk yerlerden kaçak mazot almadığın sürece hangi istasyondan alırsan al böyle bir hata vermesi mümkün değil (enjektör hatası ile ilgili banada önceleri yakıttan diyorlardı sonra enjektörün devresinden demeye başladılar.)
servise getirdiğinde mutlaka yaptığın işi kayıt altına al (bana hatayı silip verdiler 1 yıl boyunca şimdide kaydı yok garantisi de bitmiş diyorlar)
araçta fabrikasyon sorun olduğunu düşünüyorum aracın değişimini talep et ilgili yerlere başvur.

Kullanıcı avatarı
Cem yağmurcu
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Cem yağmurcu » 02 Tem 2016, 00:43

Partikül

En son Cem yağmurcu tarafından 16 Eki 2016, 22:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
dtdodi
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: dişhekimi

Mesajgönderen dtdodi » 09 Tem 2016, 18:47

aracı servisten aldıktan sonra kısa mesafe sürmedim motor ısınmadan kapatmadım 2500 devirin altına düşmedim ve sonuç yine hüsran 1 temmuzda durdur çalıştır sistem hatası yazdı nisanı aradım servise gelmeni söylediler yolda araç resmen çekişten düştü 5. viteste araç resmen gaz yemedi 3 e atıp rampa yukarı 70 80 km hızla 30 dk sürdüm araç düzeldi servise götürdüm bilgisayara taktılar dog tıkanıklığı %12 gözüktü bu oranın anlık değiştiğini söylediler yoğunluk trafikte ölçsek %20 çıkar dediler durdur çalıştır sistem hatasını da voltaja bağladılar low pressure yani düşük basınçlı mazot gelmesine bağladılar wallahi ben çok büyük hevesle aldığım aracımı satıyorum arkadaşlar bir daha da nissan marka araç alman Honda crv alacam bu arada Cem arkadaşım kullandığın o iki çirkin kelimeyi bana sarfettiysen aynensana iade ediyorum Allah a şükür klavye şövalyesi değiliz senin seviyene inmiyorum zira ben ilkokul seviysindeysem sen anaokulunu öbür tarafa geçememişssin bizim nissan maceramız haftaya biter hepiniz sağlıcakla kalın ..Rabbim hepinize arızasız sürüşler nasip etsin bide admin arkadaş burda Nasıl küfür yayınlatıyorsunuz pes doğrusu...

Kullanıcı avatarı
mahkeskin
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mahkeskin » 15 Tem 2016, 10:26

dtdodi Allah yardımcın olsun.. insanın hevesle severek aldığı aracında sorun yaşamasının verdiği sıkıntıyı bende çok iyi bilirim.ayrıca garantili aracı servise getirdiğinde sorunu sahiplenmek yerine senin hatandan dolayı olmuştur mantığı ile yaklaşımları da anlamış değilim. şimdi bu forumda da aynı şeyi görüyorum ki bu yaklaşımın klavye başında olmasının verdiği öz güvenle!!!
öncelikle bu aracın bir kullanma ve bakım kitabı var ve orada aracın hangi devirde kullanılacağı filtre değişimlerinin ne zaman yapılacağı yazıyor.10 000 km de birde bakım yapılıyor.
yakıt konusunda ise EPDK nın açıklaması var 2011 yılında yüksek kükürtlü motorin kaldırıldı ve tüm dizeller euro dizel.
Petrol ofisi sahibi arkadaşımdan aldığım bilgiyide paylaşıyım tankerle gelen yakıta biz yakıt katkısı ilave edip adınıda değiştirip biraz daha pahalıya satıyoruz ki bu farktan kaynaklanan kar direk bize kalıyor diye.EPDK nın konu ile ilgili açıklamalarına netten ulaşılabilir.

Kullanıcı avatarı
mahkeskin
Silver Üye
Silver Üye

Mesajgönderen mahkeskin » 15 Tem 2016, 10:35

Qashqai aracımdan önce 1.3 multijet 5 yıl kullandım 220.000 km de sattım.inanın hiçbir sorun yaşamadım bakımlarınıda dışarıdan yaptırdım servise gitmedim.Tabiki bu demek değilki araçta sorun çıkmayacak tabiki de çıkabilir ancak garanti kapsamında olan bir aracın motoru ile ilgili sorun çıkması ve bu sorunla ilgili çeşitli bahaneler üretmeleri (kötü yakıt, devirsiz kullanma,bakım peryodu dişinda filtre değiştir vb.)anlaşılır gibi değil..

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen GKY » 15 Tem 2016, 14:54

x-tronic de part,kül filitresi sorunu yaşayan varmı ?

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
mmurat234
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Eğitimci

Mesajgönderen mmurat234 » 06 Tem 2018, 11:04

bu sorunu yaşayan 2018 qashqai kullanıcıları da varmış. aynı sorun kronik olarak bu araçlarda devam ediyor.
servsitekilerde muzdarip bu problemden.
genel merkez bu işi çözmüyor.

Kullanıcı avatarı
defiant
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen defiant » 06 Tem 2018, 12:10

mmurat234 yazdı:bu sorunu yaşayan 2018 qashqai kullanıcıları da varmış. aynı sorun kronik olarak bu araçlarda devam ediyor.
servsitekilerde muzdarip bu problemden.
genel merkez bu işi çözmüyor.

Nolcak peki garanti sonrası zırt pırt yaşanırsa napcak dizel kullanıcıları sürekli masraf yazık

2016 1.2 skpack manuel

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı