Akü problemi

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
ali.iksir
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Juke
Meslek:

Akü problemi

Mesajgönderen ali.iksir » 01 Oca 2016, 18:04

13 aylık 1.5 dci 30.000 km bakımı için servise girdi. Araç servisten çıktıktan birkaç gün sonra start-stop hatası vermeye başladı. Servisi aradım getirin bakalım dediler, ertesi günü sabahı araç çalışmadı. Meğer akü gidiciymiş o sebeplede start-stop hatası veriyormuş. Kavukları aradım akünün olmadığını 10-15 güne geleceğini söylediler. Bunun üzerine bende Nissan genel müdürlüğünü aradım ve durumu anlattım. Aracı hemen aldırıp servise çektirmek üzere nissan yol yardıma yönlendirdiler ve aracımı kavuklara çektiler . Ertesi günde kavuklar aracın hazır olduğunu söyledi. Garanti kapsamında değiştirdiler.

Sent from my iPhone using Tapatalk by Manisalı

Kullanıcı avatarı
emre027
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek: Memur

Re: Akü problemi

Mesajgönderen emre027 » 10 Oca 2016, 21:20

Benim 16 aylik aracimda da aku bosaldi ve sarz ettiler
Tekrar bosaldi aku degilsti
Ama nissan aku bilindik bir sorun degil dedi

Kullanıcı avatarı
FelixCrail
Administrator
Administrator
Otomobil: Primera
Meslek: Filo Kiralama

Akü problemi

Mesajgönderen FelixCrail » 10 Oca 2016, 21:36

Start stop sistemi icin akunun voltaji cok onemli. Yeterli gelmedigi taktirde sistem calismaz. Bazi arabalarda ise ariza isigi yakabilir. Start stoplu araclarin akuleri genelde jel aku oldugundan da (jel akunun anlik akim verme kapasitesi normal bir akuye gorecok daha yuksektir) normal bir akunun en az 4-5 kati fiyati vardir.

Dikkat ettiyseniz start stoplu bir arac normal bir araca gore cok daha hizli mars yapar

Ömer Sirel
İstanbul / Maltepe
2005 Nissan Primera Tekna
2006 Renault Scenic II Privillage 1.6 BVA

Kullanıcı avatarı
fenomen77
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen fenomen77 » 23 Oca 2016, 22:56

Merhaba..2015 model Nissan Qashqai skypack dizel aracım var..Araç 10000km bakımından sonra start-stop sistem hatası verdi..Yetkili serviste incelenip akü değişimi yapıldı garantiden..Fakat problem aynen devam ediyor..Aynı sorunla karşılaşıp yardım-tavsiyede bulunabilecek var mı?

Kullanıcı avatarı
asabiçocuk
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: memur

Mesajgönderen asabiçocuk » 03 Nis 2016, 00:12

bende de aynı sorun oldu 3-4 kez yolda kaldım.meğer aracın akü bitmiş.araç 10 bin km de daha yaşını doldurmadan akü garantiden değişim yapıldı.

2014 QASHQAI TEKNA İNCİ BEYAZI

Kullanıcı avatarı
Kadirkkkk
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kadirkkkk » 07 Nis 2016, 16:32

QQ J11 aracım var. Henüz 1 senesi dolmadı. Ben de aracımı geçen gün aracımı 30000 bakıma götürdüğümde akünün şarj gerektiğini söylediler. araç içinde bir uyarı lambası yanmıyor, kullanımda start/stop sisteminde herhangi bir sorun da fark etmedim. Halen götüremedim. bakalım ne olacak

2015 Qashqai (J11) 1.6 dizel (130hp) manuel. Visia...

Kullanıcı avatarı
laco
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:
İletişim:

Mesajgönderen laco » 20 Eyl 2016, 14:56

aynen arkadaşlar. herkes gibi benim de dün başıma geldi. 13 aylık 2015 1,6dci cvt qashqai'm bayramda 9 gün yattı. bayram dönüşü çalışmadı. uğraştım bir süre, start stop arıza ikazı verdi, camlar açılmıyo, anahtar tanımıyo, bunları sırayla yazıyo. anladım aküde sıkıntı. araştırdım int.den kronik sıkıntı var. garantiden değiştiriyorlarmış aküleri. aradım van ve malatya servislerini (yaşadığım ilde servis yok). bana ne deseler beğenirsiniz ? arayın yol yardımı aracı yükleyin çekiciye bitlisten servise getirin dediler. ŞAKA GİBİ YANİ! kimse demedi ki aracı takviye edin de çalıştırın -işleri güçleri söğüşlemek- ben bi şekilde öğrendim durumu takviye edip çalıştırdım. aküyü gösterdim ilgili tamirciye değişmeden olmaz dedi. güvendiğim bir kişiydi. 300tl verip yeni akü aldım. o da özelmiş star stoplu cins EFB mi ne dedi. yazıyo üstünde. sonra daha servise gidince götürecem aküyü bakalım kabul edip değiştirecekler mi aküyü? görecez ne kadar büyük ve ilgili imiş NİSSAN !! şu an sorunsuz kullanıyorum.

Cihan Şenol
Qashqai 1.2 X-Tronic Skypack - 2017 FL

Kullanıcı avatarı
emre027
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Memur

Mesajgönderen emre027 » 16 Kas 2016, 00:51

Aracımda 1.5 yılında bayram tatili sonrası akü bittiği için aracççalışmadı, takviye ile çalıştırdım servise götürdüm yarın gelin alın dediler gittim arkadaşlar arama zahmetinde bulunmamış bile dediler araç aküsü ne yazık ki hata veriyor şarz tutmuyor, ee dedim değiştirin o zaman , yok merkezle görüştük 48 saatşarzda dendi bize kalsin bi daha sorun olursa değişiriz dediler , bugun git yarın gel , araç iki gün şarz da kaldı , aldım 1 hafta sonra akü gene yok , aradım yol yardımı, nereye bağlıyalım dediler , daha önce aynı sorunda Artkiy e gittim onu bağlayın dedim , izmir içinde 2 saatte gelmediler defalarca aradım yolda yolda geliyorrr derken hooop yol yardım yok , tekrar aradım ilk bağladıkları servis (artkiy) ulaşılamadılar , kavuklara bağladılar , dediler gelip alalım hemen ama servis kapandı fakat gerekeni yaparız (ben beklerken hava karardı tabi) yok dedim ben yarın takviye ile giderim servise , bir gün sonra takviye ile Artkiy e gittim , dedim dün gelmediniz 20 dk mesafeye , cevap: dün çok yoğunduk (şehir dışında başımıza bişey gelse yandık) , araçı gene şarz a alacaklardı yok dedim geçen 48 saat kaldı nafile değiştirin aküyü , nissan merkrzi aradım arkadaşların akü hatasından haberi yok sadece benim başıma geliyormuş gibi davranıyorlar , ya dedim internet akü şikyati ile dolu lütfen ilk benden duyuyor olamazsınız , cevap yok , bu arada ben her servise gittiğimde bir QQ şarzda (2 seneyi olduran akıllı telefon gibi hepsi) , kavga dögüs akü değişti ama siz bana sorun , bu arada artkiy de servis danışmanı ben şıkıştırınca İnci akü takınca sorun çözülüyor dedi...

Nissan ın mı var derdin var ....

Kullanıcı avatarı
Sergey
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Öğretmen

Mesajgönderen Sergey » 30 Kas 2016, 12:33

Akümü henüz 15 gün evvel arabamı aldıktan 5.5 yıl sonra değiştirdim.Sanırım bu değer iyi bir istatistik.
Kullandığım dönem içinde -her sene 7 ay ağır kış şartlarında (ortalama -35)- bana yalnızca iki kere (o da bu kış) sıkıntı yaşattı ki Türkçe'de vurdurma diye geçen yöntemle hemen çalıştı.

Kullanıcı avatarı
mempaj
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Güvenlik

Mesajgönderen mempaj » 09 Ara 2016, 00:57

2014 model aracımın aküsü bitti garantiden nissan kendi orijinal aküsü takıldı. Üzerinde reno nissan ortak kullanım aküsü. Bu akü işi bu arabalarda hastalık.

Kullanıcı avatarı
Kadirkkkk
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kadirkkkk » 30 Oca 2017, 01:41

start stop hatası bana da hayırlı olsun. geçen hafta 1-2 gün sorun yaşadım, sonra kendisi düzeldi. Hemen ardından aracım 60000 bakıma girdi, aküde problem olmadığını söylediler. 2 hafta geçti ve şimdi tekrar hata görünmeye başladı. İki gündür düzelmiyor. Pazartesi arayıp randevu isteyeceğim. Aracım halen garantili, bakalım nolcek.

Kullanıcı avatarı
Kadirkkkk
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kadirkkkk » 31 Oca 2017, 17:16

aküm değişti, problemim çözüldü

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

oto anahtarı