Akü problemi

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
arda_tekin
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: Bilgisayar Mühendisi

Re: Akü problemi

Mesajgönderen arda_tekin » 04 Eyl 2018, 19:02

2016 Nissan Qashqai J11 Tekna aracımı 18bin km'de İstanbul Gerçek Oto'da ctesi günü servis bakımlarını yaptırdım. Aracı 5 km ötedeki evime park ettim. 2 gün sonra ptesi aracı çalıştırdığımda, araç çalışmadı. Kontak çevirince "tık tık" sesi geliyor ve motor çalışmıyordu. Ekranda "Start Stop Sistem Hatası" veriyordu. Nissan yol yardımı çağırdım, yarım saat içinde geldiler ve akü takviyesi yaparak aracı çalıştırdılar. Aracı hemen servise tekrar götürdüm. Yapılan inceleme sonucu akünün arızalandığı test edildi ve garanti kapsamında akü ücretsiz değiştirildi. Servisten edindiğim bilgiye göre, önceki akü (Renault-Nissan Italya üretim) ile ilgili çok fazla arıza vakası yaşandığı için Nissan, akü tedarikçisini değiştirmiş ve bu parçada iyileştirmeye gitmiş. Bilginize.

2016 Qashqai Tekna 1.2 Xtronic

Kullanıcı avatarı
defiant
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen defiant » 04 Eyl 2018, 19:04

arda_tekin yazdı:2016 Nissan Qashqai J11 Tekna aracımı 18bin km'de İstanbul Gerçek Oto'da ctesi günü servis bakımlarını yaptırdım. Aracı 5 km ötedeki evime park ettim. 2 gün sonra ptesi aracı çalıştırdığımda, araç çalışmadı. Kontak çevirince "tık tık" sesi geliyor ve motor çalışmıyordu. Ekranda "Start Stop Sistem Hatası" veriyordu. Nissan yol yardımı çağırdım, yarım saat içinde geldiler ve akü takviyesi yaparak aracı çalıştırdılar. Aracı hemen servise tekrar götürdüm. Yapılan inceleme sonucu akünün arızalandığı test edildi ve garanti kapsamında akü ücretsiz değiştirildi. Servisten edindiğim bilgiye göre, önceki akü (Renault-Nissan Italya üretim) ile ilgili çok fazla arıza vakası yaşandığı için Nissan, akü tedarikçisini değiştirmiş ve bu parçada iyileştirmeye gitmiş. Bilginize.

Doğrudur.Şimdi baktını mı yeni akünün markasu ne üstünde ne yazıyo

2016 1.2 skpack manuel

Kullanıcı avatarı
sipartacus
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Micra
Meslek:

Mesajgönderen sipartacus » 04 Eyl 2018, 19:20

kayzer yazdı:arkadaşlar ikinci el 2012 qq mevcut. 10 gün araç yattı sonrasında çalışmadı akü takviyesi yapıldı yinelemeye devam etti sonrasında mutlu aküyle değiştirdim hala akü sorunu devam etmekte sarj edildikten sonra ertesi gün veya bir gün sonra tekrar araç çalışmıyor kaba tabirle elektrik kaçağı olduğu söyleniyor akü değişimi ustalara verdiğim paranın haddi hesabı yok hayattan bezdim otomobil konusuna çok hakim değilim bana yol gösterirseniz cok mutlu olurum

Ya kaçak vardır ya da şarj dinamosu şarj yapmiyordur

[color=#0000FF]K13 Micra 1.2 CVT

Kullanıcı avatarı
Udiyar
Silver Üye
Silver Üye
Otomobil: Note
Meslek: Terzi

Mesajgönderen Udiyar » 13 Eyl 2018, 21:58

Aracın üzerinden döktüğünüz akünün cca sına bakın orjinal aküm 60 lık tı cca sı 640 tı dışarıdan baktığım 60 lık akü ler 540 tı.65lik inci akü aldım cca sı 650

Kullanıcı avatarı
receptrn
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen receptrn » 01 Nis 2019, 11:29

Arkadaşlar Merhaba;
1 hafta önce QQ platinium premium pack 1.6 cvt aldım. Çokta beğendim. Fakat; alır almaz start stop problemli arkadaşların arasına katıldım sanırım. Arabayı aldıktan sonra gelirken farkettim stop start bazen çalışıyor bazen çalışmıyor kafasına göre takılıyordu. Sonra netten araştırınca bu problemi yaşayan büyün bir kitle olduğunu farkettim. İnceleyince üzerinde stop start desteği olmayan mutlu marka bir akü olduğunu gördüm. Hemen sanayiye koşarak inci marka stop startlı bir akü taktırdım fakat; şu an durum dahada vahim. Önceden azda olsa stop start yapan aracım şimdi hiç yapmıyor. Tıkandım kaldım. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Saygılarımla

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı