1.6 dci xtronic tavsiye edilmiyor mu ?

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
Atoprak
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Diğer
Meslek:

1.6 dci xtronic tavsiye edilmiyor mu ?

Mesajgönderen Atoprak » 01 Kas 2016, 20:34

Arkadaşlar merhaba,

Uzun boylu olmamında etkisiyle bu sefer değişiklik yapıp suv/crossover sınıfında bir araç almak istiyorum.
İşim gereği uzun mesafeler (günde 120-140km) kullanma durumum söz konusu. İstanbul'da yaşadığımdan ötürüde otomatik bir araç ile en azından trafikte vites derdinden kurtulmak istiyorum.

Otomatik olsun, dizel olsun ve tercihen 1600cc limitinde kalsın dediğimizde seçenekler oldukça sınırlanıyor.. bütçem 85-90k civarı max 3 yaşında 2nci el bakıyorum.

Gerek bu forumda gerekse başka bir kaç yerde daha 1.6 dizel xtronic ile ilgili şanzımana bağlı sorunlar ve motor sesi ile ilgilide şikayetler okudum. Sanki bu kombinasyon pek tercih edilmiyor, biraz narin bir yapısı var gibi geldi.

Fiyatlarda az değil lakin sadece yerden yüksek diye biraz problemli veya gürültülü bir araç ta almak istemiyorum.

Gerçekten böylemi? Ben mi yanlış anladım ?

Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: 1.6 dci xtronic tavsiye edilmiyor mu ?

Mesajgönderen GKY » 02 Kas 2016, 08:58

Günaydın,

Mayıs ayından beri ilk defa şahsıma ait dizel bir araç kullanıyorum. Daha önce renault ve VW ağırlıklı olmak üzere bir çok araç kullandım.

İlk olarak gürültü ile ilgili sorunuzu şöyle yanıtlayım, dizel alınca eğer 300-550 bin harcamzsanız o ses mutlaka olacak. Kimine ses normal kimine gürültülü gelir biraz kulak yapısı ile ilgili olsa gerek. Aracın sesini şöyle söyleyeyim 2.00 TDI DSG Passat variant ı eşim çok gürütülü bulurken bu aracı kabul edile bilir seviyelerde görüyor.

Motor kuvvetli gerçekten gücü için olumsuz bir şey söylemek çok mümkün değil. Sürüş isteğinize göre spor, normal ve eko seçim yapabiliyorsunuz. Şanzıman ile ilgili bir sorun ben yaşamadın kaldı ki tüm talihsizlikler benim başıma gelir... Şanzımanın benim için alışmak ta zorlandığım noktası ilk tepkiyi 1,5 saniye kadar ilk kalkışta geç vermesi, araç hareket halinde iken böyle bir sorun yok. Bu gecikme sadece sıkışık trafikte dururken hani yolun boş anını yakalayım aracın burnunu soku vereyim dediğiniz durmlarda biraz zamanlama açısından alışma devresi gerektiriyor. Ayrıca hepimizin vaybe dedeği DSG de bile bir çok problem var.

şunu söyleye bilirim Hiç fark etmeksizin hangi makinaya gereksiz yüklenirseniz arıza riskini kabul etmiş sizinzdir. Her aleti düzgün kuralına uygun kullanırsanız bir sorun olmaz tabi şans faktörünüde hesaba katmak gerekir.

6 aylık kullanımımda yaklaşık 6000km yol yaptım yarısı uzun yolda, araç keyifli sakinlik isterseniz mevcut güç isterseniz mevcut.

alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
Atoprak
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Atoprak » 02 Kas 2016, 11:19

GKY yazdı:Günaydın,

Mayıs ayından beri ilk defa şahsıma ait dizel bir araç kullanıyorum. Daha önce renault ve VW ağırlıklı olmak üzere bir çok araç kullandım.

İlk olarak gürültü ile ilgili sorunuzu şöyle yanıtlayım, dizel alınca eğer 300-550 bin harcamzsanız o ses mutlaka olacak. Kimine ses normal kimine gürültülü gelir biraz kulak yapısı ile ilgili olsa gerek. Aracın sesini şöyle söyleyeyim 2.00 TDI DSG Passat variant ı eşim çok gürütülü bulurken bu aracı kabul edile bilir seviyelerde görüyor.

Motor kuvvetli gerçekten gücü için olumsuz bir şey söylemek çok mümkün değil. Sürüş isteğinize göre spor, normal ve eko seçim yapabiliyorsunuz. Şanzıman ile ilgili bir sorun ben yaşamadın kaldı ki tüm talihsizlikler benim başıma gelir... Şanzımanın benim için alışmak ta zorlandığım noktası ilk tepkiyi 1,5 saniye kadar ilk kalkışta geç vermesi, araç hareket halinde iken böyle bir sorun yok. Bu gecikme sadece sıkışık trafikte dururken hani yolun boş anını yakalayım aracın burnunu soku vereyim dediğiniz durmlarda biraz zamanlama açısından alışma devresi gerektiriyor. Ayrıca hepimizin vaybe dedeği DSG de bile bir çok problem var.

şunu söyleye bilirim Hiç fark etmeksizin hangi makinaya gereksiz yüklenirseniz arıza riskini kabul etmiş sizinzdir. Her aleti düzgün kuralına uygun kullanırsanız bir sorun olmaz tabi şans faktörünüde hesaba katmak gerekir.

6 aylık kullanımımda yaklaşık 6000km yol yaptım yarısı uzun yolda, araç keyifli sakinlik isterseniz mevcut güç isterseniz mevcut.

alacağınız araç şimdiden hayırlı olsun.

Merhaba,

Yorumlarınız için teşekkürler.
Aslında sanırım en iyisi test sürüşü yapmak lakin test sürüşlerinde de herşey genellikle yolunda gidiyor :)
Dizelin sesi evet duyulur, hiçte hoşlaşmam ama araç büyük olup mesafe gidilicekse insan başka bir alternatif düşünmek istemiyor. Benim referans noktam Golf 7 ... özellikle rafinelik noktasında, rüzgar sesini bir kenara koyarsak (araç boyutları ve yükseklikleri çok farklı olduğu için) özellikle yol ve motor sesi önemli hale geliyor. Golf 7 den ne denli iyi veya kötü benim için önemli.

Şanzıman kkonusunda, aslında halihazırda scooter sahibi de olfuğumdan bu bahsettiğiniz gecikme, bizim scooter lerde de olan durmmu merak ettim. Scooter de ilk anda yavaş kalır, 1,2 sn sonra gücü tam olarak yere aktarır ...

Qq ile ilgili ilginç durum özellikle yabancı forumlarda araç sahipleririnin araçlarından memnun olmama oranının yüksek olması ve hatta tavsiye etmemesi .. ki bu. Seviyede ataçlar için çok alışıla gelmiş bir durum değil. Cvt içinde kimileri yüksek tork a dayanamadığını söylerken kimileride cvt li Navara ile offroad yapıyor.

Bilemedim ..kafam karışık..:)

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen GKY » 02 Kas 2016, 16:13

Türkiye şartlarında alternatifi olmayan araç 1.6 dizel otomatik 4X4 ucuz .

tabi eksiklikleride var ama alternatif yaratmak zor.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
Atoprak
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Atoprak » 03 Kas 2016, 17:51

Arkadaşlar başka görüşü olan var mı ?
Benim için görüşleriniz oldukça önemli lakin incelemelerde cok begenilen ama sahip olanlar arasında memnuniyet seviyesi düşük görünüyor qashqai nin

Kullanıcı avatarı
Kadirkkkk
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen Kadirkkkk » 19 Kas 2016, 08:46

Motor reno motoru. Latitude da da kullanılıyor. Performans ve gürültü bakımından wv den daha iyi derim. Otomatik değil manuel kullandığımdan şanzuman yorumu yapmayacağım

2015 Qashqai (J11) 1.6 dizel (130hp) manuel. Visia...

Kullanıcı avatarı
ugurketen
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Memur

Mesajgönderen ugurketen » 16 Tem 2018, 14:18

2 Haftalık Yeni QQ Dizel Otomatik aracımdan şuanda oldukça memnunum, yakıtı bana göre çok iyi ( sakin bir şöförüm) , gaz tepkimesi biraz geç gibi geliyor ama oda problem değil zamanla alışacağımdır. Çok da aman aman ses duymuyorum onun için gürültülü çalışıyor diyen arkadaşlarımıza pek katılmayacağım sonuçta Dizelden bahsediyoruz, ekonomi bende daha öncelikli olduğu için problem yok yani. Şık sportif bir araç, tavsiye ederim.

2016 Nissan Qaşhgai Platinum Premium Pack Dizel CVT

Kullanıcı avatarı
Mert.ozer
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: Asker

Mesajgönderen Mert.ozer » 27 Kas 2018, 01:15

Bizim milletimize birşeyi beğendirmek çok zor... araca tüp takılmıyor diye , aracı piyasa olarak tutmuyoruz ( başka marka için söylüyorum) AR-GE denilen olayı bu adamlarda biliyodur herhalde... daha fazla ukalalık yapmayayım ii gcler

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

oto anahtarı