qashqai'den gelen sesler..

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Otomobil: Qashqai
Meslek:

Re: qashqai'den gelen sesler..

Mesajgönderen GKY » 07 Mar 2018, 08:52

Günaydın arkadaşlar,

20.000 bakımına girdim rutin değişenlerden başka yakıt filitresi de eklenin ce 1.200 tl tuttu. Diğer bir servis 1.340 tl fiyat vermişti.

Asıl konu, sağ ön havalandırmadan gelen cızırtı ile ilgili 3cü defa uygulama yapıldı. Söküldü, izolasyona takviye yapıldı, bakıldı, spreylendi ....vs. Arabayı teslim aldım ohhh misss ses yok. Gece keyifle uyudum. Sabah 2 km gittim yine cızır cızır...

Yine kendimce birşeler yapabilirmiyin diye bakınırken sağ A sutunu ile göğüsün birleştiği yerde serçe parmak girecek kadar boşluk olduğunu gördüm. Oraya silikon pencere bandı nı topak yapıp soktum. Ses kesildi. Birkaç gün kullanıp olumlu olumsuz size bildireceğim.

Sizden ricam sizin aracınızda da böyle bir boşluk varmı bakabilirmisiniz.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
cronus75tr
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen cronus75tr » 07 May 2018, 17:00

Benim de yeni 2018 Qashqai aracımda motor çalıştığında en düşük devire 750 civarına inince bir vuruntu sesi geliyor konsoldan, cızırtı değil, vuruntu. Tırıltı, ne derseniz işte. Servise götürdüm klima boruları olabilir dediler ama düzelmedi, bir de servise gidince yapmadı meret. Arada sağdan soldan cızırtı geliyor ama çok takmıyorum ama bu vuruntu sesi enteresan. Olan var mı başka?

Kullanıcı avatarı
Birpan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Esnaf

Mesajgönderen Birpan » 15 May 2019, 21:00

Selam
2018 1.6 otomatik skypack araç aldım 6 ay önce aldığımda 4000km deydi şuan 11.500km de
Aracın dediğiniz gibi sağ ön göğüsten ses geliyor ama henüz çözemedim. Ama çözebildiğim sesi size faydası olması için paylaşıyorum. Sağ ön koltuk oturak kısmının ön tarafına baskı ( elinizle vurun duyarsınız) yapınca gıcırdama sesi var ise (koltukta oturan varsa ses gelmiyor koltuk boşken zırıltı sesi yapıyor) koltuğun altında airbag soketleri bir metal parçaya bağlı o metal parçayı plastik kelepçe ile koltuk süngeri altındaki tellere gerdirmek suretiyle sesi kestim. Şimdi ise sağ kapı içinden bir zırıltı geliyor zaman zaman onuda bulup paylaşacağım. Umarım fayda sağlamışımdır.

Kullanıcı avatarı
Birpan
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: Esnaf

Mesajgönderen Birpan » 15 May 2019, 21:02

Bu arada baykoçlar benim aracımada dediğiniz gibi yalıtım adı altında aslında hiç bişey yapamadı.

Kullanıcı avatarı
Murat26
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek:

Mesajgönderen Murat26 » 17 Ağu 2020, 08:39

Ayni ses.on yolcu havalandirma izgarasindan benimde geliyor.zaril zaril otuyor.havalandirma izgarasini elinle tuttugunda ses kesiliyor.eskisehir teknik oto ya kac kez gittim.sikayetle.yapamadilar.acil cozumu varsa lutfen yazarsaniz sevinirim.yillardir boyle biniyorum.

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

oto anahtarı