qashqai'den gelen sesler..

(J10) (J11) Qashqai
Kullanıcı avatarı
darkking1988
NissanClubTr
NissanClubTr
Otomobil: Qashqai
Meslek: kamu

qashqai'den gelen sesler..

Mesajgönderen darkking1988 » 09 Nis 2017, 14:02

merhabalar 2011 model 1.5 dci aracımı yeni aldım sayılır. aldıktan sonra farkettim ön konsoldan acayip sesler geliyor özellikle uzun yolda ve rolantide iken. forumda bununla ilgili bir kaç başlık okudum ama ne yapacığımı anlamadım açıkçası. ve kronik bir problem galiba soğuk günlerde de direksiyondan gelen ses ile arabadan keyif alamadım açıkçası. şimdi birde ön yolcu kapısından ses geliyor ne yapacağım bilmiyorum inanın satmak geliyor içimden ama bu sorunlarla kimseye araç satmak istemem. servise gitsem bunlara çözüm bulunur mu? ankaradayım var ise usta önerisi olan açığım lütfen bu yeni nissancıya aracını sevdirin..

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Re: qashqai'den gelen sesler..

Mesajgönderen GKY » 10 Nis 2017, 09:15

Günaydın,

Benim araçta da her hafta farklı bir yerden çıtırdama geliyor. Resmen çıtırtılar aracın içinde yer değiştiriyor, eski yerin sesi kesiliyor başka bir yer çıtırdıyor.

Renoult un el attığı belli oluyor yani.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna
Necvox Dvn -P 1106 Multimedya

Kullanıcı avatarı
darkking1988
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen darkking1988 » 10 Nis 2017, 13:01

Ön cam ile konsolun birleştiği yere bez sıkıştırdım dayanamadim biraz da olsa az titreme sesi geliyor. Genelleme yapmıyorum kesinlikle muhakkak cok memnum olan vardir araci ama talihsiz ben. fiestam vardi bundan önce motor sesi haricinde tık yoktu arabada bazen keske almasaydim dediğim oluyor maalesef

Kullanıcı avatarı
darkking1988
NissanClubTr
NissanClubTr

Mesajgönderen darkking1988 » 10 Nis 2017, 13:03

Dün iyice dinledim dışından geliyor diye arkadaşlar yazmış ama kestiremedim o dedikleri yeri hafta sonu servise gideceğim galiba orda da 150tl aliniyormus tespit icin hani bunu vereyimde uzerine birseyler eklenmese keske

captain
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Uzakyol Gemi Kaptanı
İletişim:

Mesajgönderen captain » 10 May 2017, 12:38

Hocam çok haklısın, aynı sesler bende de zaman zaman oluyor özellikle araba soğukken ilk çalıştırdığımda ön konsalda acayip bir ses var.

2016 Nissan Qashqai
1.2 Black Edıtıon A/T

Kullanıcı avatarı
blueice76
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen blueice76 » 19 May 2017, 14:24

Ön konsol iki parçadan oluşuyor. Cam önündeki hoporlörlerin olduğu parça ile konsol arasında boşluk var. Bu yüzden motor titreşimlerinde bu iki parça birbirine sürtüyor ve tıkırtı sesi yapıyor. Bu iki parça arasına yumuşak bişeyler sıkıştırmadıkça tıkırtı sesi kesilmeyecek gibi. Ön cam ile konsol arasına süngerimsi bir malzeme konmuş ama bu iki parça arasına konmamış. Ön konsolü neden iki parçadan yaparsın, anlamak mümkün değil...

captain
Gold Üye
Gold Üye
Meslek: Uzakyol Gemi Kaptanı
İletişim:

Mesajgönderen captain » 19 May 2017, 16:17

Hocam çok teşekkürler bilgi için.

2016 Nissan Qashqai
1.2 Black Edıtıon A/T

Kullanıcı avatarı
TJ320
Silver Üye
Silver Üye
Meslek: serbest
İletişim:

Mesajgönderen TJ320 » 07 Ağu 2017, 16:37

merhaba trim seslerinin nereden geldiğini tespit edin daha sonra wd40 ile ucuna hortum gibi pipet gibi çubuğu var onun içinde verilen onun yardımı ile plastiklerin birleşim yerlerine sıkın trim sesleri yok olacaktır ben denedim şahsen kapı üst ve kol dayama ekleminde gelen sesler kesildi

34 TJ 320
MEHMET DURSUN

Kullanıcı avatarı
aday74
NissanClubTr
NissanClubTr
Meslek: memur

Mesajgönderen aday74 » 23 Şub 2018, 19:45

evet, trim seslerini kesen silikon spreyler var. bir marka da würt. youtube da videolar var. benim aracım da parke yolda giderken ses yapıyor. deneyeceğim

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen GKY » 02 Mar 2018, 09:26

blueice76 yazdı:Ön konsol iki parçadan oluşuyor. Cam önündeki hoporlörlerin olduğu parça ile konsol arasında boşluk var. Bu yüzden motor titreşimlerinde bu iki parça birbirine sürtüyor ve tıkırtı sesi yapıyor. Bu iki parça arasına yumuşak bişeyler sıkıştırmadıkça tıkırtı sesi kesilmeyecek gibi. Ön cam ile konsol arasına süngerimsi bir malzeme konmuş ama bu iki parça arasına konmamış. Ön konsolü neden iki parçadan yaparsın, anlamak mümkün değil...

Nerenin desteklenmesi gerektiğini resim ile göstere bilirmisiniz.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna

Kullanıcı avatarı
blueice76
Silver Üye
Silver Üye
Meslek:

Mesajgönderen blueice76 » 04 Mar 2018, 22:57

GKY yazdı:
blueice76 yazdı:Ön konsol iki parçadan oluşuyor. Cam önündeki hoporlörlerin olduğu parça ile konsol arasında boşluk var. Bu yüzden motor titreşimlerinde bu iki parça birbirine sürtüyor ve tıkırtı sesi yapıyor. Bu iki parça arasına yumuşak bişeyler sıkıştırmadıkça tıkırtı sesi kesilmeyecek gibi. Ön cam ile konsol arasına süngerimsi bir malzeme konmuş ama bu iki parça arasına konmamış. Ön konsolü neden iki parçadan yaparsın, anlamak mümkün değil...

Oradan da değil sanırım çünkü şerit sünger ile iki parça arasını destekledim ama yine olmadı. Periyodik bakımda Eskişehir yolundaki Baykoçlar'a götürdüm ses geliyor ön konsoldan dedim. 4 saat serviste tuttukları yetmiyormuş gibi aracı burada bırakmanız lazım biz ses falan duymadık dediler. Sizin anlıyacağınız hiç ilgilenmediler, duymazdan geldiler. Halbuki bütün Qashqailerde var bu ses. Tamamen üretim hatası.

Kullanıcı avatarı
GKY
Gold Üye
Gold Üye
Meslek:

Mesajgönderen GKY » 06 Mar 2018, 08:49

blueice76 yazdı:
GKY yazdı:

Oradan da değil sanırım çünkü şerit sünger ile iki parça arasını destekledim ama yine olmadı. Periyodik bakımda Eskişehir yolundaki Baykoçlar'a götürdüm ses geliyor ön konsoldan dedim. 4 saat serviste tuttukları yetmiyormuş gibi aracı burada bırakmanız lazım biz ses falan duymadık dediler. Sizin anlıyacağınız hiç ilgilenmediler, duymazdan geldiler. Halbuki bütün Qashqailerde var bu ses. Tamamen üretim hatası.

Baykoçlara bende götürdüm. Ustabaşı başta sesi duyuyordu sonra duymaz oldu. Zarıl Zarıl ötüyor ben duyuyorum usta başı duymuyor. Dayanamayıp kulak doktoruna git diyiverdim. Sağ taraftaki havalandırmayı değiştirdiler, izlasyon yaptılar ama nafile.

Torpidoya hafif baskı yapınca ses kesiliyor. Motor vibrasyonundan diyeceğim de şöför tarafından cızırtı gelmiyor. Sadece ön yolcu havalandırması cızırdıyor.

2016
1.6 130 hp DCI
X- Tronic.
Tekna

“Nissan Qashqai Forum” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

oto anahtarı